Wersja do druku

8 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
pytanie o Solid Edge- jak drukować wykroje, czy można stopniować? Dziękuję za odpowiedź
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

Czy mieliście okazję pracować na nowej wersji gemini?

Pozdrawiam

Leszek
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pracować jeszcze nie ale testowałem wersje demo x17 i x19
Szata graficzna jest całkowicie zmieniona jest możliwość pracy na dwóch monitorach w patternie i wszystko rozbudowane jak to w nowej wersji. Mtm na osobnym kluczu, jest fajna funkcja zmiany punktu powiązanego z innymi szablonami (zmienisz kształt pachy to zmieni się w całym asortymencie). Ogólnie nie ma jeszcze dostępnej instrukcji, ale każdy poradzi sobie bez niej.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Chciał bym wtrącić swoje trzy grosze ponieważ jestem konstruktorem i obsługuje programy CAD/CAM. Opowiem o programach z którymi się zetknąłem
Więc dla osób które, znają dobrze konstrukcję, modelowanie, stopniowanie odzieży i w zależności od zasobów pieniężnych, szczerze polecam program „Richpeace” w komplecie z digitizerem i ploterem. Rok temu moja firma kupiła komplet za chyba około 80-pare tyś. Chińska myśl technologiczna ciągle mnie zaskakuje fajny i dosyć prosty program. Wcześniej używałem „Investronice” ogólnie obsługiwałem każdą wersje „Investronica aż do verisji v9 jest bardzo rozwinięta ale nie ma polskiej wersji językowej. Następnym programem jest „Lectra Modaris” oraz „Diamino” wszyscy narzekają na Lectre ale są też zwolennicy tego programu tylko to droga zabawka. „Accumark Gerber” ogarnąłem podstawy programu ale chyba jest jeszcze gorszy w obsłudze niż „Lectra” i podobno jest jeszcze droższy. Kolejnym programem jest „Optitex”, wyszła teraz wersja v12 a u nas zapewne sprzedają jeszcze v10 i v11 więc trzeba się domagać uaktualnienia. Ogólnie fajny programik, ciekawy dobrze się go obsługuje, polecam. Następną odsłoną jest oprogramowanie „Gemini CAD X9”, program godny uwagi ma fajną opcję ingerencji w bazę investronica i jest naprawdę tak czytelny i prosty jak investronica, ale to chyba z uwagi na to że, jak Lectra przejmowała Investronice to programiści z investronica przeszli do GEMINI.
Wszystko jest kwestią kwoty jaką chcesz przeznaczyć na zakup programu ale musisz się liczyć z zakupem Digitizera i plotera więc rozpiętość cenowa od 80 -140 tys. Ogólnie podstawowy program z ploterem to minimum nawet w 40-50 tyś też da się zmieścić. Znajomy kupił Optitex i nie posiada konwersji plików do innych systemów i może zapisywać tylko pliki w formacie Optitexa, i to blokuje współpracę z innymi firmami które posiadają inne oprogramowanie.
Trzeba oczywiście uważać ponieważ czasem wciskają sprzęt pokazowy od razu odradzam, oraz polecają z modułów oprogramowania auto-nesst i inne pierdoły które akurat mogą się nie przydać. W Richpeace jest od razu import i export plików DXF do każdego programu. Tak samo jest w Gemini, ale w Optitex potrzebna jest dopłata i to spora, wszystkich innych programach także dodatkowo się płaci za taką funkcję.

Mam nadzieje że moja wypowiedź przydała się, jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania to piszcie chętnie odpowiem
Oczywiście napisał to Dyslektyk który postarał się wszystko poprawić (ortografia i interpunkcja), chociaż zapewne nie wszystko jest dobrze :(


--- Ostatnio edytowane 2013-11-14 20:44:24 przez Vestiarius ---
Mam pytanie odnośnie programów,które są opisane powyzej. Czy mają one możliwość stopniowania za pomocą tabeli z danymi rozmiarowymi przy jednoczesnym zachowaniu elementów w danym miejscu? Przykladowo: Kieszeń o konkretnym kształcie i wielkości ma być w danym miejscu. Czy zmiana rozmiaru spodni nie zmieni położenia i rozmiaru kieszeni?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam
W opisywanych programach tylko i wyłącznie stopniuje się za pomocą setu rozmiarowego (jakie pani sobie zapisze rozmiary do tabeli rozmiarowe (setu) na taki będzie pani stopniować szablony. Tabele można zapisywać do 4 kolumn rozmiarowych. Wszystko zależy od tego jak stopniuje pani każdy punkt w obrysie elementu i w zaznaczeniach wewnętrznych (kieszeń). Pani o wszystkim decyduje.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
W takim razie w każdym z wymienionych przez Pana programów jest taka sama możliwość jesli chodzi o stopniowanie zarówno elementów zmieniających rozmiar jak i tych stałych, które nie ulegają zmianie.
Czy ta możliwość/ opcja ma jakąś nazwę?


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Więc w module stopniowania albo dany punkt stopniujesz albo jeżeli nie potrzebujesz danego punktu stopniować nie stopniujesz go, w tedy nie uzupełniasz tabeli stopniowania i zostają same zera od ciebie zależy co chcesz wykona i jaki sposób.

Z automatu nic się tu nie dzieje musisz wszystko nakazać programowi to co chcesz żeby wykonał dla ciebie.

A tak czysto teoretycznie jakie jest drugie dno tego pytania i konkretnie o jaki program chodzi, jeżeli taki który nie został wymieniony to proszę pytać śmiało

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!

Faktycznie popracowałem trochę na wersji demo gemini x19 i jest fajnie.
Nie wiem tylko co jest w podstawowej wersji i czy za coś trzeba dopłacić.
Instrukcja już jest. Tak twierdzą w Gemini Polska.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co wiem to mtm chyba jest osobno płatny i taka funkcja połączonego punktu z innymi szablonami.
Co do instrukcji to proficad tym się zajmuje lecz może już skończyli.
Szkoda ze nie wpadną na pomysł żeby udostępnić pełnej wersji chociaż na tydzień.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co wiem to mtm chyba jest osobno płatny i taka funkcja połączonego punktu z innymi szablonami.
Co do instrukcji to proficad tym się zajmuje lecz może już skończyli.
Szkoda ze nie wpadną na pomysł żeby udostępnić pełnej wersji chociaż na tydzień.

8 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.