Wersja do druku

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zabiasz ten program do zrobienia siatki to można się w to bawić, ale poważniejszych rzeczy to raczej nie polecam

Gosia poszukaj w necie program Gemini CAD, Richpeace, są wersje DEMO. Możesz sobie zobaczyć i coś zrobić w programie. Gdy byś usilnie chciała to poszukam u siebie DEMO Programu OPTITEX 9.6 z instrukcją obsługi i udostępnię w necie. Jak się nauczysz i będziesz zadowolona to zrobię tobie prezent :).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pewnie,że CAD się bardziej nadaje! Zwłaszcza,że można sobie dzięki zmiennym zrobić siatki uniwersalne!
Ja już mam taką, dogadałam się w końcu z programem i mogę teraz ją dowolnie edytować w zależności od wymiarów, luzów itp na które chcę robić konstrukcję :) teraz tylko zmienić dane i od razu modelować ..

p.s. przypominam, że Sloid Edge Drafting jest darmowy, również dla firm! warto więc zacząć od niego, bo w przypadku rozpoczęcia działalności koszt żaden.
To plus open office (excel mi liczy siatki) i mam za friko oprogramowanie na początek ;) gdyby mi przyszło kiedyś tak zarabiać ;)

--- Ostatnio edytowane 2013-11-15 11:40:29 przez Mrau ---
A co też mię tu za dziwności opowiadasz, Mrau?
Byłażby istniała jakowaś mutacja CAD'a dedykowana do projektowania odzieży?
Gdzie to można zobaczyć?
Ja pamiętam CAD'a jako wyjątkowo upierdliwy program do pracy, ponieważ wszystko trzeba było pamiętać: który layer, który kolor, jaka jednostka, a poza tym niczego nie liczył sam. To była taka decha kreślarska dla projektantów i - jako animator 3D - współczułem im zawsze ciężkiego losu...
Jeśli prawdą jest ono, co powiadasz - może się okazać, że niesłusznie zdeprecjonowałem marketingowe próby pewnego dziewczęcia, które chciało nas zainteresować nauką CAD'a...

MÓW!!!
Proszę :prosi:
Zibiaszu, to niestety nie żadne cudo, to jest właśnie typowa deska kreślarska, ale jak się dobrze z programem dogadać to można w nim zrobić konstrukcję i modelowanie bez problemu.
Ja zresztą nie chcę żadnego programu, który by za mnie cokolwiek liczył (no, oprócz excela - w tabelkach wiem co mam).
Lubię wiedzieć co rysuję i dlaczego.
Program mi tylko zastępuje papier, ołówek i linijki.
A no i mogę stosować tą samą siatkę zmieniając tylko wymiary, bo Solid Edge ma taką opcję. Tylko trzeba ją dobrze narysować!

Tu przykłady
http://ciuchotworstwo.blogspot.de/p/wykroje-do-pobrania.html
wprawdzie biednie jeszcze tam, bo ja leniwa (i proste rzeczy na razie robię) .. ale to wszystko robię w Solid Edge'u.
O a tu siatka:
http://ciuchotworstwo.blogspot.de/2013/03/idzie-mi-powoli-ale-krok-po-kroku.html


--- Ostatnio edytowane 2013-12-04 10:42:04 przez Mrau ---

--- Ostatnio edytowane 2013-12-04 10:45:50 przez Mrau ---
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zabiasz ten program do zrobienia siatki to można się w to bawić, ale poważniejszych rzeczy to raczej nie polecam

Gosia poszukaj w necie program Gemini CAD, Richpeace, są wersje DEMO. Możesz sobie zobaczyć i coś zrobić w programie. Gdy byś usilnie chciała to poszukam u siebie DEMO Programu OPTITEX 9.6 z instrukcją obsługi i udostępnię w necie. Jak się nauczysz i będziesz zadowolona to zrobię tobie prezent :).
No właśnie problem w tym, że większość demo nie ma opcji wydruku/zapisu, więc po co marnować czas na naukę jak mi się nie przyda... Chciałabym coś z czego mogłabym korzystać zarówno dla siebie jak i dla mojej mikro firemki :) A skoro Mrau ma już obcykane co i jak to mogłabym troszkę to wykorzystać. A przynajmniej sama wiedza, że się da już jest bardzo pomocna.

Ale OPTITEX to bym potestowała, bo to bardziej popularny program i jego znajomość mogłaby mi się kiedyś przydać, więc jakbyś znalazł to chętnie się pobawię :)

Zabiasz - może i upierdliwy, ale jak się pozna wroga to można sobie radzić na pewno sprawniej i szybciej niż na papierze :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A dla nie śledzących portalu Papavero.pl zacytuję tutaj pewną wypowiedź:
"pojawi się pierwsza oficjalna wersja programu do konstrukcji w całości opracowanego przez papavero. Uprzedzę pytanie. Free of charge. Od tego momentu wszystkie projekty będą dostarczane w edytowalnej wersji elektronicznej. "

I co Wy na to? Bo ja już nie mogę się doczekać :)
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Gosiu! To żadne aj-waj! Dziwię się tylko, że dopiero teraz!!!
Mam też nadzieję, że to będą uniwersalne pliki .eps, a nie jakieś pieprzone corele... :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obawiam się, że ten programik Papavero będzie ograniczony dosyć mocno, tzn będzie można edytować w jakimś zakresie poszczególne wymiary dla konkretnych projektów.
Jest taki mini programik rosyjski chyba, z tego co pamiętam nazywa się PatternsCad i tam można wybrać poszczególne elementy jak rodzaj dekoltu, rękawa itp i podaje się wymiary i on wypluwa niby szablon.
Ale żadne modelowanie tam chyba w grę nie wchodzi. Składa się po prostu wykrój z kilku gotowych elementów jak z puzzli. Mnie on nie przekonał w każdym razie.
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zobaczmy - na wakacjach już słyszałam, że trwają pracę nad tym programem i odniosłam wrażenie, że jednak jest to troszkę bardziej zaawansowany projekt, ale kto to tam wie. Tak czy siak jestem ciekawa.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie... ale nie do końca chyba takie projektowanie mieliśmy na myśli :D
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
To jakaś zabawka raczej? Na jakieś portale typu IMVU, albo coś takiego, nie? :)
Wykreuj swoją Barbie... :D
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Czy ktoś może udostępnić instrukcję obsługi programu optitex 9.6 w języku polskim,bardzo proszę, jest to dla mnie bardzo ważne!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich.

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.