Wersja do druku

8 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, mam możliwość zakupu programu do tworzenia konstrukcji odzieży. Czy moglibyście polecić coś niezbyt skomplikowanego, do wykorzystywania w małej działalności, powiedzmy dla początkujących ;-)
Czy ktoś zwas pracował na takich programach?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja korzystałam jedynie do z francuskiego Atelier de couture, ale nie przypadł mi do gustu, bo właśnie był bardzo podstawowy i zabierał zabawę z szukania po burdach podobnego wykroju jak ten w mojej głowie. ;)
Chociaż jeżeli chodzi o sam program to nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Działał, ale niestety istnieje tylko wersja francuskojęzyczna (chyba :P).
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bawiłam się kiedyś MarvelousDesigner. Na ich stronie jest chyba wersja demo dostępna. Możesz się pobawić, spróbować czy Ci to pasuje. Program bardzo ciekawy i można nieźle poszaleć. Jednak preferuję konstrukcję na papierze a potem na kalce niż w programie.
________________________________________________________
Moja praca, moja pasja - http://aleksandra-krajnik.pl/
Aleksandra i jej mała manufaktura - http://aleksandra-szyje.blogspot.com/
Koszulki, dużo koszulek - http://t-max.pl
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Witam, mam możliwość zakupu programu do tworzenia konstrukcji odzieży. Czy moglibyście polecić coś niezbyt skomplikowanego, do wykorzystywania w małej działalności, powiedzmy dla początkujących ;-)
Czy ktoś zwas pracował na takich programach?
Dla początkujących przede wszystkim zalecałbym raczej ćwiczenia na makietach, miast nauki programu, który w sumie ograniczy inwencję i kreatywność.
Pisałem o tym niedawno, że to bardzo zły nawyk podpierania się komputerami w twórczości.
Programy mogą być użyteczne i pomocne w pewnych czynnościach, ale zawsze będą tylko narzędziem.
Program - jak sama nazwa wskazuje - realizuje wyłącznie to, co mu wpisano w kodzie maszynowym. Niczego nie wymyśli sam, nie doradzi, nie wskaże alternatywnych rozwiązań. Tego trzeba się nauczyć najpierw, aby móc w pełni wykorzystać możliwości programu i nie wpaść w jego pułapki.
Główna pułapka, w którą wpada najwięcej ludzi - to dziwne poleganie na tym, że komputer myśli...:)
On zrobi tylko to, co mu ktoś wprowadził do "rozumu". I nic poza tym!!!
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo mądre rady.
Chyba zostanę Twoją fanką Zibiasz, bo ciekawie masz opinie na różne tematy.
Pozdrawiam.

--- Ostatnio edytowane 2013-11-10 12:08:52 przez Amaya ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chciał bym wtrącić swoje trzy grosze ponieważ jestem konstruktorem i obsługuje programy CAD/CAM. Opowiem o programach z którymi się zetknąłem
Więc dla osób które, znają dobrze konstrukcję, modelowanie, stopniowanie odzieży i w zależności od zasobów pieniężnych, szczerze polecam program „Richpeace” w komplecie z digitizerem i ploterem. Rok temu moja firma kupiła komplet za chyba około 80-pare tyś. Chińska myśl technologiczna ciągle mnie zaskakuje fajny i dosyć prosty program. Wcześniej używałem „Investronice” ogólnie obsługiwałem każdą wersje „Investronica aż do verisji v9 jest bardzo rozwinięta ale nie ma polskiej wersji językowej. Następnym programem jest „Lectra Modaris” oraz „Diamino” wszyscy narzekają na Lectre ale są też zwolennicy tego programu tylko to droga zabawka. „Accumark Gerber” ogarnąłem podstawy programu ale chyba jest jeszcze gorszy w obsłudze niż „Lectra” i podobno jest jeszcze droższy. Kolejnym programem jest „Optitex”, wyszła teraz wersja v12 a u nas zapewne sprzedają jeszcze v10 i v11 więc trzeba się domagać uaktualnienia. Ogólnie fajny programik, ciekawy dobrze się go obsługuje, polecam. Następną odsłoną jest oprogramowanie „Gemini CAD X9”, program godny uwagi ma fajną opcję ingerencji w bazę investronica i jest naprawdę tak czytelny i prosty jak investronica, ale to chyba z uwagi na to że, jak Lectra przejmowała Investronice to programiści z investronica przeszli do GEMINI.
Wszystko jest kwestią kwoty jaką chcesz przeznaczyć na zakup programu ale musisz się liczyć z zakupem Digitizera i plotera więc rozpiętość cenowa od 80 -140 tys. Ogólnie podstawowy program z ploterem to minimum nawet w 40-50 tyś też da się zmieścić. Znajomy kupił Optitex i nie posiada konwersji plików do innych systemów i może zapisywać tylko pliki w formacie Optitexa, i to blokuje współpracę z innymi firmami które posiadają inne oprogramowanie.
Trzeba oczywiście uważać ponieważ czasem wciskają sprzęt pokazowy od razu odradzam, oraz polecają z modułów oprogramowania auto-nesst i inne pierdoły które akurat mogą się nie przydać. W Richpeace jest od razu import i export plików DXF do każdego programu. Tak samo jest w Gemini, ale w Optitex potrzebna jest dopłata i to spora, wszystkich innych programach także dodatkowo się płaci za taką funkcję.

Mam nadzieje że moja wypowiedź przydała się, jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania to piszcie chętnie odpowiem
Oczywiście napisał to Dyslektyk który postarał się wszystko poprawić (ortografia i interpunkcja), chociaż zapewne nie wszystko jest dobrze :(


--- Ostatnio edytowane 2013-11-14 20:44:24 przez Vestiarius ---
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Chciał bym wtrącic swoje trzy grosze poniewaz skoro jestem konstruktorem i obsługuje programy CAD/CAM Opowiem o programach z którymi sie zetnkołem
Więc dla osób które znają dobrze konstrukcję modelowanie stopniowanie odzieży i w zalesności od zasobów pieniężnych szczerze polecam program Richpeace w komplecie z digitizerem i ploterem rok temu moja forma kupiła komplet za chyba około 80-pare tyś. chińska myśl technologiczna ciągle mnie zaskakuje fajny i dosyc prosty program. Wczesniej używałem Investronice ogólnie obsługiwałem każdą wersje investroniki V9 jest bardzo rozwinięta ale nie ma polskiej wersji. Lectra modaris wszyscy narzekają na Lectre ale sa tez zwolennicy tego programu tylko to droga zabawka, Accumark Gerber ogarnołem podstawy programu ale chyba jest jeszcze gorszy w obsłudze niż Lectra i podobno jeszcze droższy, Optitex wyszła teraz wersja v12 a u nas zapene sprzedająz jeszcze v10 i v11 więc trzeba się domagac uaktualnienia odrazu ogólnie fajny programik ciekawy dobrze się go obsługiwało mi polecam go, Gemini CAD X9 następny program godny uwagi ma fajną opcję ingerencji w baze investroniki i jest naprawde tak czytelny i prosty jak investroniki ale to chyba z uwagi że jak Lectra przejmowała investronike to programiści z investroniki przeszli do GEMINI.
Wszystko jest kwestią kwoty jaka chcesz przeznaczyc na zakup programu ale musisz się liczyc z zakupem Digitizera i plotera więc rozpiętość cenowa od 80 -140 tys.
trzeba oczywiście uważąc bo czasem wciskają sprzęt pokazowy odrazu odradzam, oraz polecają z modułów oprogramowania autonesst i inne pierdoły które akurat tobie moga sie nie przydać w Richpeace masz odrazu import i export plików DXF do każdego programu w gemini tez jest a optitex trzeba dopłacić we wszystkich innych też dodatkowo się płaci

Mam nadzieje że moja wypowiedz na coś się przydała jeżeli ktoś by mial jakieś pytania to piszcie chętnie odpowiem
Ooo, Brachu!!! To pojechałeś po całości!
Na pewno się przyda, bo takiego kompendium wiedzy w tej kwestii nie zamieścił nikt!
Ale z polskiego masz u mnie lufę, jak drut! :D
Zostaniesz po lekcjach i napiszesz sto razy: "zetknąłem", "ogarnąłem", ponadto ćwiczenia z interpunkcji.:)
I nie będzie chodzenia na fajkę!

Cenne informacje, tak poza tym... :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To prawda z polskiego zawsze byłem kiepski, podobno jestem dyslektykiem. Ale matematyka i bardziej nauki ścisłe bardziej mnie pochłaniały :)

A teraz praca domowa

zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem,zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem,zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem,zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem,zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem, zetknąłem,
ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem, ogarnąłem,

Ćwiczenia z interpunkcji zostawię na później

Pozdrawiam i dzięki za pracę domową będę się bardziej pilnować

PS.
Ja nie palę :D
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Zbysiu,czekalam na twoja reakcje ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak kolega w sumie jako pierwszy zwrócił uwagę na pisownie , bo tak to wszyscy to olewają.

8 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.