Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ależ pompatycznie zabrzmiał ten temat do naszej kawki, ale od dawna już mnie nurtuje to pytanie. :) Zwracam się do wszystkich doświadczonych w tym względzie - może macie jakieś naprawdę praktyczne wskazówki, z których wszyscy moglibyśmy skorzystać. Bo przecież większość umieszcza zdjęcia na forum i wszyscy to potem oglądamy.
Wiem, że w Krakowie studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru mają nawet oddzielny kurs fotografowania swoich ubiorów.
Poza oczywistymi rzeczami, jak w miarę dobry aparat i umiejętność kadrowania zdjęć oraz ewentualnej obróbki w komputerze, o czym należałoby pamiętać? Wrzućcie swoje wskazówki. Mnie wydaje się, że na początek warto zwrócić uwagę na to, żeby
- zdjęcie było robione najlepiej w świetle dziennym
- tło nie było wzorzyste, zagracone, zapchane, itp.
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to moje tło jest całkiem do niczego . Ale mam tak mało miejsca w pracowni że nie mam innego miejsca jak tylko kotara przymierzalni , fakt że wzorzysta:D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ita mam tak samo. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja mam blog od wrześnie i jeszcze nie mam na nim ani jednego zdjęcia, z którego byłabym zadowolona! Zdałam sobie sprawę z wagi problemu, gdy przeglądałam blogi innych i spostrzegłam, że dobre zdjęcie jest warte tysiąca słów. Zaczęłam więc obserwować czym te zdjęcia różnią się od moich. No więc oczywiście, w zasadzie, różnią się absolutnie wszystkim: są świetnie skomponowane,nastrojowe i jakoś wydobywają strój z głębi zdjęcia na "wierzch" - po prostu uwaga patrzącego koncentruje się na ciuchach. I dlatego zaczęłam sobie zadawać pytanie: jak to zrobić? - a nie dlatego, żeby krytykować zdjęcia na naszym forum. :)
Na pomoc męża nie mam co liczyć, bo on jest tak samo fotograficznie "utalentowany" jak ja i jeszcze astygmatyk. ;)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Nie jestem absolutnie fachowcem od zdjęć, ale wydaje mi się ,że minimum to rzeczywiście raczej dzienne oświetlenie, tło jednolite, bez wzorów, no i aparat w miarę dobrej jakości. Mnie przy fotkach bardzo pomaga koleżanka z pracowni, która prywatnie bawi się trochę w fotografię i ma w swoim komputerze program do obróbki zdjęć "Fotoshop". Jest niesamowity, ma tyle możliwości, można zmienić tło, albo wymazać, nasycić barwy i kontrast itd. Ale trzeba się trochę na tym znać.
Avatar użytkownika
Administrator
Ja też nie napiszę nic nowego:

  • dobre światło (najlepiej naturalne dzienne)


  • jednolite tło


  • aparat w miarę dobry ale niekoniecznie za parę tysiaków ;)(polecam cyfrówki Canona choć teraz mam lustrzankę Olympusa)

Jagódko jak oglądam blogi modowe to przede wszystkim dziewczyny mają dobrane dodatki (biżuteria, buty, torebki, paski, rękawiczki), starannie ułożone włosy, makijaż.
Nie wiem czy planujesz zdjęcia w domowym zaciszu czy w plenerze?? Osobiście przepadam za plenerem bo zawsze można cyknąć fotę w ciekawym miejscu no i lepsze światło. Jeśli w domu to trzeba zadbać o porządek (ale o tym sama już pisałaś).
Co do samej techniki fotografowania to robiąc zdjęcia trzeba zachować proporcje czyli nie robić zdjęć "z góry" i "z dołu" - chyba że to zamierzone. Najlepiej bez użycia lampy, która może podkreślić to co nie miało być podkreślone.
Moim zdaniem KAŻDE zdjęcie dobrze jest wyostrzyć (bez względu na to jakim aparatem jest robione), do tego celu polecam prosty w obsłudze i darmowy program do obróbki zdjęć PICASA. Używam i bardzo sobie go chwalę.
I to chyba tyle, jak coś sobie przypomnę to napiszę.

W ogóle to poproszę o linka do bloga, super sprawa!! Ja mam album na picasie ze swoimi zdjeciami ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do obróbki zdjęć proponuję program GIMP, jest darmowy i ma sporo funkcji podobnych do Photoshopa. Trzeba poświęcić trochę czasu aby go opanować, ale myślę, że warto.
Obróbka zdjęcia to często bardzo czasochłonne zajęcie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Do obróbki zdjęć proponuję program GIMP, jest darmowy i ma sporo funkcji podobnych do Photoshopa. Trzeba poświęcić trochę czasu aby go opanować, ale myślę, że warto.
Obróbka zdjęcia to często bardzo czasochłonne zajęcie.
Też używam gimpa, głównie do przycinania zdjęć i do wymazywania tego co niechciane :) Bardzo go lubię.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
właśnie tego mi w Picassie brakowało, muszę rozejrzeć się za tym Gimpem:)
Avatar użytkownika
Administrator
Allicjo chodzi Ci o przycinanie? Ta funkcja jest w Picasie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.