Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O, dzięki Design. :)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Polecam, tak jak mój poprzednik, Photoshop do obróbki zdjęć. Można porawiać i uatrakcyjniać zrobione zdjęcia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Polecam prosty i intuicyjny, a zarazem wszystkomający, program do obróbki zdjęć Photoimpact.
http://www.dobreprogramy.pl/Ulead-PhotoImpact,Program,Windows,12153.html

Nie trzeba koniecznie wycinać przedmiotu; wystarczy sfotografować go w dobrym, dziennym świetle i na arkuszu brystolu (daję kontrastowo biały lub czarny) jeśli światła jest zbyt mało, można doświetlić w programie; podpisać fotkę, zmienić nasycenie kolorów, jesli nie odpowiada rzeczywistości i gotowe.

Teraz już prawie nie maluję tła... choć uważam, że taka fotka, gdzie przedmiot jakby wisi w przestrzeni ma swój urok :)
Obecnie marzy mi się taki ekran (jak do rzutnika) zwijany i podwieszony, gotowy do rozłożenia w każdej chwili; poza tym rozglądam się powoli za lampą doświetlającą (do foto pracowni) bo listopad za pasem, a moje okno zachodnie już ledwo daje radę.

Garść spostrzeżeń ode mnie.
________________________________________________________
Mój blog o szyciu i rękodziele - zapraszam!
http://brummig.blox.pl/html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciekawe te wskazówki, ja osobiście jak coś na szybko chcę wrzucić to używam Picassy, tyle że jak aparat robi zdjęcia 4 tyś. na 3 tyś (około) pikseli to trzeba zmniejszyć rozmiar w pikselach i wtedy wkracza Digital Photo, szybko konwertuje i jest rozmiar jaki się chce. Co do samej techniki- jak już uszyję i robię wielkie ufff to cykam kompaktem i wrzucam tylko z podpisem i zmniejszając rozmiar- jeśli to nie plener ( w plenerze mi Michaś robi zdjęcia - podawałam jego adres blogowy na swoim blogu), ja osobiście kocham Adobe Pfotoshop Elements 8.0 (w PL wersji ). Jak się pododaje jeszcze kilka dodatków (filtrów) do programu to można sporo (ale czasem pytanie brzmi po co?). Grunt to dobre światło- proponuje robienie zdjęć o "złotej godzinie" czyli tuż przed zachodem słońca i tuż po wschodzie (można uzyskać niesamowite efekty) jeśli oczywiście owo słońce jest- jeśli go nie ma to można robić mgłę- tło zrobić czarno-białe a modelkę wraz z ubrankiem pozostawić w naturalnych kolorach- takie zdjęcia lub nocne bez światła dobrego robi się zazwyczaj w lampą zewnętrzną i taką przystawką na lampę która rozprasza światło by nie prześwietlić np skóry (jaśniejszych miejsc). W plenerze warto się zastanowić nad jednolitym tłem, albo po prostu statycznym (aby uzyskać dobrą nie tylko ostrość ale zwrócić uwagę na fotografowaną postać). Polecam zdjęcia: nad wodą, w lesie, na tle starych budynków, jednolitej roślinności.
P. s. W domu najlepiej jako tło użyć tkaniny jednolitej biała albo zielona (z zieloną się dobrze pracuje przy późniejszej zmianie tła), sama mam kompakt i czasami pożyczam od Michasia lustrzankę więc wiem jak trudno kompaktem uzyskać dobre światło gdy go nie ma naturalnie ale jednak z lampą warto- włączyć wszystkie możliwe światła, zdjęcia robimy "ze słońcem" czyli NIGDY pod światło- światło ma padać w kierunku modelki- i cykać na możliwie jasnym tle- wtedy nawet w kompakcie powinno się z którymś razem udać ujęcie o nieprześwietlonej skórze.
Pozdrawiam i przepraszam za zbyt długą wypowiedź (ups)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajne wskazówki dziewczyny ,dzięki ja nie umiem robić zdjęć. KOrzystam automatu,czasem włączam lampę :zawstydzony: i nic nie ustawiam.Eh pora by skorzystać z Waszych nauk. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a czy takie coś da się zrobić w gimpie ?? http://topsuknie.pl/wp-content/gallery/suknie/158903.jpg

--- Ostatnio edytowane 2011-12-29 00:59:22 przez anistach ---
________________________________________________________

4 strony: < 1 2 3 4

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.