Wersja do druku

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj, Meg patrzę na bloga i przyznaję, że zaniedbałaś forum :paluszkiem:
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ach, rzeczywiście zaniedbałam! Już się rehabilituję :-)

AgaM, a wiesz, że jeszcze czeka... Pewnie dlatego, że sklepowe, które mam w prawie identycznym odcieniu, ciągle jeszcze żyją i nie chcą się zniszczyć, więc brak motywacji do tego koloru.

Rehabilitację zaczynam od nietoperza, który powstał z wykroju z Burdy 12/2013 #128A. Moje modyfikacje to krótsze rękawy zakończone ściągaczem oraz ściągacz na dole. Wykrój jest tak prościutki i tak świetnie się go szyje, że uszyłam jeszcze podobnego nietoperza, ale z dzianiny sweterkowej. Ma szerszy ściągacz na dole i długie rękawy.
W obydwu (jak każe Burda) podklejałam dekolt flizelinową taśmą formującą z łańcuszkiem, ale to nie jest dobra rzecz. Przekonałam się na obydwu modelach, że ten łańcuszek hamuje pracę dekoltu i usztywnia. Później dekolty podklejałam już zwykłą flizelinową taśmą ze skosu.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pochwalę się też moją chlubą - pierwszym żakietem.
Nie szyłam go bez nadzoru, niestety przerósł moje możliwości samodzielnego szycia, ale rękawy z wkładem i poduszkami oraz podszewkę wszywałam już sama. Aczkolwiek też nie obyło się bez doradztwa, tym razem fejsbukowego, przy udziale nie kogo innego, tylko Czeremchy. Gdyby ktoś miał ochotę, to całą naszą konwersację ze zdjęciami roboczymi wszywania poduszek z watoliną można przeczytać tu.
Jedyną rzecz, którą bym poprawiła, to oczywiście zwęziłabym ramiona, ale wtedy (w maju) nie wiedziałam, jak to zrobić. Teraz wiem :-)
Proszę się przyjrzeć kieszonce, jaka jest idealna :-D Ale tylko dlatego, że szyłam żakiet dwa razy, bo wykrój okazał się za mały i za krótki. Nota bene szyłyśmy ten model we trzy, każda swój rozmiar, i na każdą był za ciasny i zbyt krótki.
Żakiet z wykroju Burda 3/2015 #112 C.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pięknie, fajnie że podzieliłaś się tutkiem :)Mnie na razie przeraża ilośc zszywanych elementów, poduszki i zszycie z podszewką :D
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie dziwię Ci się :-) Gdybym teraz miała siadać do następnego żakietu, znowu bym się czuła jak za pierwszym razem... Ale chyba muszę uszyć, bo kompletnie wszystko zapomnę.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widziałam na blogu ten żakiet, ale i tu napiszę, że jestem pod ogromnym wrażeniem i zazdroszczę. Lubię nosić żakiety. Szyć się boję. Nie mam tyle czasu i zacięcia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No rzeczywiście zajmuje to nieporównywalnie więcej czasu i potrzeba znacznie więcej zaparcia do uszycia żakietu niż do prostej spódnicy czy bluzki, ale kiedy się ze sobą umówić, że teraz właśnie nadeszła pora na ten pierwszy i nieważne, ile to będzie trwało, tylko po prostu jest to nowe wyzwanie, to jakoś da się przeboleć ten nakład roboty :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ładny kolor, a uszycie kieszeni bombowe.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Meg, uper żakiet, śliczne i dokładne wykończenia..może kiedyś się na to porwę..
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super żakiecik:oklasky: Ładny kolor:)
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.