Wersja do druku

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Meg_Sonata na miarę napisał w dniu 2014-11-18 15:43:05:
Zaległości: dwie letnie spódniczki. Jedna to najzwyklejsze koło ze śmietankowego żakardu, wykończona lamówką od wewnątrz i z podszewką z półkoła. Podszewkę podkładałam przy pomocy stopki do podwijania.
Druga to mordercze kontrafałdy z bawełny z IKEI. Ile ja się naliczyłam, naukładałam, nafastrygowałam tych zakładek! Głowa mała. Ale wyszło. Nie dokładnie tak, jak miało wyjść, ale efekt zamierzony uzyskałam - miała być obfitość i kieszenie - i są :-)

No tak, z tymi kontrafałdami to pewnie sporo przekleństw było i złorzeczeń, bo materiał wygląda na taki raczej sztywny? Wygląda na trudny, jakiś impregnowany...
Ale wyszło Ci świetnie, równiutko, czyściutko. :oklasky::oklasky:

Kiedyś się zastanwiałem, czy przy szyciu spódnic z gęstymi kontrafałdami, szczególnie ze sztywniejszych tkanin, nie byłoby warto skomplikować sobie obliczenia i ujmować na biodrach po kawałeczku z każdej, za to dodawać z przodu i z tyłu?
Nigdy nie miałem okazji spróbować i to są tylko takie moje teoretyczne rozważania, ale wydaje mi się, polegając - zaznaczam - wyłącznie na własnej wyobraźni przestrzennej, że ładniej przylegałaby do bioder i nie poszerzała ich optycznie..?
Jak myślicie?
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję, dziewczyny :-)

Zibiasz, a właśnie, że to zwykłe 100% bawełny :-) Fakt, sztywne to, ale samo szycie poszło jak z płatka. Jeno te fałdy, które co i rusz się przesuwały i raz spódnica była ups, za ciasna, a zaraz przelatywała przez biodra, doprowadzały mnie na skraj obłędu.
Jak się zastanowić, to rzeczywiście chyba żaden wykrój burdowy nie ma zakładek na biodrach. Pewnie z powodu, o którym tak - o zgrozo! - niedyplomatycznie piszesz ;-) Niemniej mnie właśnie o poszerzenie bioder przez obfitość materiału chodziło, aby optycznie zwiększyć kontrast z talią, którą posiadam w formie szczątkowej. Za to lordoza, że łohoho! ;-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciąg dalszy :-)
Uszyciuchy jeansowe. Kolejna (choć właściwie pierwsza) spódnica z koła, oblamowana błękitną lamówką ze skosu. Dwa razy, albowiem pierwsza wersja spódnicy wyszła za długa i wyglądałam w niej nazbyt przaśnie ;-) Urżnęłam 6 cm i od razu jakbym schudła dwa kilo i jakby mi odjęło ze trzy lata ;-) Ale lamować trzeba było od początku, bosz... Jeans na koło jest bardzo wdzięcznym materiałem, zwłaszcza lekko elastyczny.
Druga jest sukienka - pierwsza moja w życiu! Szyłam ją razem ze "Szczecin szyje", choć mieszkam w Krakowie, no ale kto powiedział, że nie można? :-) Wykrój pochodzi z Burdy 5/2014 mod.114 (wydłużony do przyzwoitej długości). Idealnie się dopasowuje do figury, bardzo polecam ten wykrój, zwłaszcza że kompletnie odpada problem ewentualnego dopasowywania wysokości biustu - przykłada się gors do klatki w odpowiednim miejscu i tylko odmierza długość (wysokość) rękawków. Nota bene podobno uszyłam rzeczone rękawki na odwrót. Chodzi o tę zakładkę. Ale do tej pory nie wiem, jak jest prawidłowo... ;-)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jak ty ładnie i starannie szyjesz...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Meg no cuda,cuda u Ciebie!Biała i dzinsowa spódniczka piękne,ostatnia sukienka też bardzo ładna:oklasky::oklasky::oklasky:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Świetnr te rzeczy...spódniczki z koła robisz na pasku, nie na gumce, nie?
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Meg_Sonata na miarę napisał w dniu 2014-11-19 13:36:38:
Dziękuję, dziewczyny :-)

Zibiasz, a właśnie, że to zwykłe 100% bawełny :-) Fakt, sztywne to, ale samo szycie poszło jak z płatka. Jeno te fałdy, które co i rusz się przesuwały i raz spódnica była ups, za ciasna, a zaraz przelatywała przez biodra, doprowadzały mnie na skraj obłędu.
Jak się zastanowić, to rzeczywiście chyba żaden wykrój burdowy nie ma zakładek na biodrach. Pewnie z powodu, o którym tak - o zgrozo! - niedyplomatycznie piszesz ;-) Niemniej mnie właśnie o poszerzenie bioder przez obfitość materiału chodziło, aby optycznie zwiększyć kontrast z talią, którą posiadam w formie szczątkowej. Za to lordoza, że łohoho! ;-)
Meg! Dziewczyną jesteś nadzwyczajnie foremnie zbudowaną i nie próbuj walczyć ze swoimi proporcjami!!! :)
Wolałabyś wyglądać, jak Dolly Parton? Albo inne gwiaździszcze, co to sobie usuwają dolne żebra dla wąskiej talii typu Barbie?
Ciesz się swoją sylwetką, bo dzięki niej masz łatwiejsze szycie!
Poszerzanie optyczne bioder mogą sobie fundować chudzielce, ale Tobie jest to całkowicie niepotrzebne!

A poza tym - kiedy szyłem spódniczki z kontrafałdami, to zaczynałem ich układanie od uszycia paska, a następnie stopniowego wszywania z obu stron (od zapięcia), wdając zakładki wynikające z obliczeń (oczywiście wcześnie fastrygując). Wydaje mi się, że tak jest łatwiej. Ale ja zawsze szyłem "po partyzancku" :)

No nie czuj się urażona moim "niedyplomatycznym o zgrozo" wpisem, bo to nie był żaden przytyk, tylko takie luźne spostrzeżenie!:)
Twoje szycie jest kapitalne, staranne (chciałbym sam szyć tak starannie, ale często braknie cierpliwości...)

To jak? Kumplujemy? :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Wow, jestem pod wrażeniem Twojej pracy.
:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niesamowite..... ale smutno mi że tylko damskie uszytki a gdzie garnitur męski albo mundur............ chętnie poklika z osobami o tym kroju ...hm
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Granatowa spódniczka z biała lamówka śliczna, świetnie się układa:):)
________________________________________________________

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.