Wersja do druku

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam , zdarzyło mi się dostać puchową poduszkę przed świętami ale pierze nie było wsypane do wsypowego materiału a do cienkiej bawełny . Stwierdziłem że kupię metr bieżący w bławatniczym jednakowoż ekspedientka powiedziała mi że koszt takiego materiału to 25 zł . No cóż odłożyłem to w czasie . Będąc w lumpeksie kupiłem (tak bynajmniej myślałem ) niebieską pościel (co z tego że bez guzików i z jedną dziurą w rogu ) po powrocie do domu babcia olśniła mnie że jest to ten sławny wsypowy ale na dużą pierzynę . Za astronomiczną kwotę 3 zł :) Zdarzyło wam się też upolować coś fajnego za kilka groszy ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj i to nie raz! Ostatnio za 5 zł kupiłam kilka metrów materiału w kolorze barw wojennych, jak to mówi mój syn, czyli takie moro. Będzie miał z tego kilka rzeczy uszytych. Dla siebie też znalazłam niedrogi materiał na spódnicę. Za złotówkę kupiłam dużą spódnice tylko po to żeby pozyskać podszewkę. Poluję też na gotowe firanki z organzy ale z przeznaczeniem na flagi, ile oszczędności!!!!
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie dalej jak dwa dni temu wstąpiłam po drodze do takiego sklepu, bo zachęcająco brzmiała wystawiona przed nim reklama : " Dzisiaj wszystko za 3 zł". No i kupiłam zasłonę z porządnej tkaniny o wymiarach na oko 160cmx200cm. Jeszcze nie wiem co z niej można uszyć, choć już pomysły zaczynają się wykluwać :) Acha , dałam za nią całe 3 zł :D

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem stałą klientką SH i niejedną ,,perełkę,, tam znalazłam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też zamierzam się wybrać do SH pobuszować, już tak zamierzam od kilku miesięcy... Muszę chyba zablokować któregoś dnia czas w kalendarzu B-)
Avatar użytkownika
Administrator
Oj jestem stałym bywalcem lumpeksów. Uwielbiam!! Teraz przyodziewam w lumpeksowe ciuszki głównie synka (dzieci baaaardzo szybko rosną i na potęgę brudzą - przynajmniej takie maluchy) ale i dla siebie zawsze czegoś szukam i na ogół znajduję. Z tkanin nabywam głownie bawełnę z pościeli i zasłony - duży kawał dobrej jakości tkaniny za grosze :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja również zaopatruje się w secoundhand'ach. Jest to skarbnica materiałów - do wyboru, do koloru. Później daję to krawcowej do przeróbki i mam nową, unikatową rzecz. Nie dość, że wychodzi oryginalne to jeszcze bardzo tanio.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sporo różnych ubrań , choc zawsze najtrudniej było ze spodniami - dlatego zacząłem je szyc.
Najlepsze strzały to brązowa skórzana kurtka pilotka z futrzanym kołnierzem za 90 zł (ciężka była) , kilka fajnych bluz z oryginalnego Polartec-u (różnie , od 9 do 30 zł za szt.) , grube 100% wełniane koce.
Długo nie mogłem się przekonac do obuwia - ale pomogły mi w tym brązowe Meindl Engadin B-) w stanie BDB , rozmiar idealny , cena 97 zł (sklepowa duuużo większa) , noszę je już drugi rok.
W chwili obecnej cztery pary obuwia z ciucha , ogółem było chyba z 9.
Buty kupuję tylko jeśli są w naprawdę dobrym stanie i tylko skórzane (żadnych sportowych plastik-fantastik) - później i tak czyszczenie.
Grzyba jak do tej pory nie stwierdzono.


--- Ostatnio edytowane 2015-01-23 16:15:08 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja coś nie mam szczęścia do lumpeksowych polowań:bezradny:. Może dlatego, że ceny w okolicznych są chyba z kosmosu 40-50 zł , a nawet więcej za ciuch wcale nie najlepszej jakości i jeszcze używany to nie dla mnie.:dobani:
Ale parę razy (dosłownie - tylko parę) też coś kupiłam, najczęściej do przeróbki. Czasem mi szkoda jak sąsiadki pokazują co wygrzebały i po ile:uoeee:, ale to nie w okolicznych ciuchlandach, tylko gdzieś tam.
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
U nas ceny na nową dostawę towaru to 60 zł, ale w te dni nie chodzę. Idę zawsze w piątek cena za materiały i pościel 10/kg. Dziś właśnie upolowałam batyst w drobniutkie kwiatki na 2 dziewczęce spódniczki. Płaciłam aż 2,65:)

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.