Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich serdecznie. Zarejestrowałam się na tym forum, gdyż obserwuje bardzo wnikliwie rosyjskojęzyczne fora szyciowe i widzę dużą bazę wykrojów elektronicznych dostępnych na platformę RedCafe. Dla tych, którzy nie znają tematu jest to specjalne oprogramowanie, które pozwala tworzyć elektroniczne wykroje krawieckie i później drukować je na drukarce. Rosjanki są bardzo kreatywne i mają bazę wykrojów Burdy na tą platformę. Są to Burdy z lat 2008-2013 praktycznie wszystkie numery. Sprawdziłam kilkanaście modeli ubrań z tej platformy i naprawdę fajnie się z tym pracuje. No i rzecz jasna wszystko jest darmowe. Piszę tego posta aby podzielić się z Wami moim odkryciem (zakładając że już go nie znacie). Dla zainteresowanych tematem mogę podać wszelkie szczegóły. Pozdrawiam Was wszystkich.

Poniżej trochę zrzutów z programu.

Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii DZIEŃ DOBRY.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A sama rejestracja na platformie?
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wszystko jest darmowe, jedyne utrudnienie to język- jednak ja sobie radzę znając jedynie podstawy. Platforma jest w postaci oprogramowania na komputer, na której pracujemy offline. Jednak całą bazę trzymamy na platformie on-line- tam zapisujemy nasze projekty, możemy je przeglądać, stamtąd też drukujemy gotowe wykroje. Widziałam, że twórcy oprogramowania niedawno wprowadzili wersję całkowicie nie wymagającą połączenia z internetem i ona jest chyba płatna, jednak ja korzystam wciąż z tej darmowej. Jest też miejsce (coś ala rosyjski facebook), gdzie można pobierać całe magazyny Burdy (wykroje+opisy), jednak opisy są wyłącznie po rosyjsku.
Do skorzystania z tego rozwiązania mnie zmusiło to, że mieszkam dość daleko od Europy i ciężko mi uzykać dostęp do papierowych magazynów, a oferowane przez BURDĘ wykroje do pobrania on-line są poza moim budżetem (zwłaszcza, że bardzo dużo szyję). Dlatego też piszę informacyjne, nikogo nie zamierzam zmuszać do korzystania z tej platformy, ale mi pomogła cieszyć się niesamowitą ilością dostępnych modeli.
Minusy:
-ostatnie dostępne numery są z 2013 roku
-język rosyjski, co zależy od naszego rocznika może być kłopotliwe ;)

Innych nie widzę.

Pozdrawiam!!!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Rosyjski. No problem. Ja pochodzę z czasów kiedy rosyjski był obowiązkowy. Zaintrygowało mnie. Dziękuję.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co za pech, a ja rosyjskiego ani w ząb :(
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co za pech, a ja rosyjskiego ani w ząb :(
Trauta, to tak jak ja. Pierwszy rocznik, gdzie rosyjski nie był obowiązkowy ;(.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja też jestem z tego rocznika, gdzie na siłę rosyjski wtłaczali do głowy. Nigdy nie sądziłam, że będę wdzięczna mojej rusycystce ;)

Jakbyście mieli jakieś pytania dotyczące RedCafe, czy gdzie szukać wykrojów dajcie znać. Mogę zrobić osobnego posta z dokładną instrukcją obrazkową dla tych, którzy rosyjskiego nie znają. Dostęp do wykrojów znajomości rosyjskiego nie wymaga- trzeba tylko wiedzieć gdzie kliknąć krok po kroku.

tutaj jest program do pobrania: http://redcafestore.com/news28.html

Miłego dnia dla wszystkich!!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Vespertine, a podasz adresy blogów rosyjskich, które śledzisz? Mam kilka na swojej liście. Bardzo dużo dziewczyn tam szyje akcesoria (torby, dekoracje, zabawki) i rzeczy dla dzieci, a ja szukam takich o szyciu ubrań.
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jakie jest adres tej strony?
Avatar użytkownika
Świeżynek
W przeglądarce z tłumaczeniem można sobie poradzić - wystarczy włączyć w chromie tłumaczenie strony.
Ten program też jest po rosyjsku?

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.