Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sukienka Wojtka jak zawsze genialna . Granat teraz bardzo modny
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przyszedł już jeans - jest naprawdę bardzo bardzo ładny! Zobaczymy jak się będzie szyło :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Życzę powodzenia!!!!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I zamówiłam też od solow s c na allegro piękną dzianinę http://www.allegro.pl/show_item.php?item=939869449 :)
Jeszcze nie szyłam dzianiny, ale wiem, że potrzebuję specjalną iglę do dzianiny - coś jeszcze powinanam wiedzieć przy szyciu dzianiny? aha i jeszcze te ściegi elastyczne...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie od rzeczy byłaby podwójna igła...
Niektórzy nie lubią z niej korzystać, ja jestem zwolenniczką. Sprawdza się przy dzianinach :D
Avatar użytkownika
Administrator
Przyszedł już jeans - jest naprawdę bardzo bardzo ładny! Zobaczymy jak się będzie szyło :)
No to super, ze jeans nie okazał się tym surowym :) W łaśnie szyję spodnie z jeansu wiec witam w klubie ;) A dzianina śliczna!! Kurcze i ta cena :D Sprzedający z Bielska... mogłabym odebrać osobiście. Igła do dzianiny jest z takim żołtym paskiem?! Zwał jak zwał, w każdym razie ma albo paseczek żółty albo cala jest "złota" One chyba mają na szpicu taka kuleczkę (o ile dobrze pamiętam).
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zółta z kuleczką- mam taką w domu, jest napisane, że do streczu. To lepiej taką czy podwójną? Bo ja już nie wiem. Do elastycznych materiałów ma być podwójna? a do dzianiny ta z kuleczką?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja z tego jeansu zaczęłam wykrajać taki żakiecik z burdy 2/2010 numer 110, tylko zrobie go dłużeszego taki jak nr 108- mam nadzieję, że jakoś mi to wyjdzie- nie zmieni to kroju tego żakietu?. Jak będziecie miały chwilę to zerknijcie do burdy i dajcie mi znać czy mogę tak zrobić. Z góry dziękuję.Do jeansu też mam jakąs specjalną iglę to jej mam używać?
Avatar użytkownika
Administrator
Do dzianin z kuleczką... w sumie ja podwójną nie szyję, wole szyć pojedynczą. Popróbuj Monko, która lepiej Ci się szyje :)

A co do żakietu to zmiana długości - normalna sprawa. Po prostu dodasz trochę więcej materiału na dole, nie zmieniasz kroju typu zaszewki itd.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wyjaśniam kwestię proponowanej przeze mnie podwójnej igły...
Ona nie służy do "normalnego" szycia, ale do ładnego wykończenia podwinięć.
Jeśli masz pod ręką jakąś "trykotkę" albo podkoszulek - zobacz jak są obszyte brzegi - po prawej stronie ładne dwa ściegi a lewa strona przypomina zabezpieczenie overlockowe.
Przy podwójnej igle w maszynach domowych prawa strona to tak samo ładna podwójna stębnówka, a po lewej uzyskasz zygzak.
Jest to szybki i estetyczny sposób wykończeń podwinięć dzianin na dole i na rękawach, dodatkowo lekko się rozciąga (poddaje)wraz z tkaniną

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.