Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja przed praniem nie obrzucam materiału. Najwyżej pare nitek z brzegu się "skołtuni", ale co za problem je wyciągnąć i do kosza :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A na 40 stopni wystarczy?

Kupiłam ostatnio jeansy na allegro, cena była naprawdę bardzo dobra, bo tylko 30zł to była licytacja. Jednak jeansy strasznie farbują, mam nogi całe niebieskie jak je ubiore i ręce od wkładania do kieszeni. Prałam je już kilka razy. Może farbują dlatego, że nie były prane w tej specjalnej pralni czy to nie ma żadnego znaczenia?
Avatar użytkownika
Administrator
Próbuj , W końcu to nie jest tak dużo materiału a jak piszą że jest dobry to cóż ci szkodzi spróbować . Ja tylko napisałam o tym bo wiem że nie wszyscy o tym wiedzą , ale też widziałam u kogoś uszyte bez prania i ok. Mój błąd polegał na tym że ja uszyłam 100 szt. zanim się dowiedziałam że to trzeba prać , a jak już wyprałam to nadawały się do wyrzucenia . Do dziś leżą na strychu . Taka strata, jakoś szkoda wyrzucić.
O matko chyba bym się załamała :( tyle roboty na marne :/

Monko ja myślę że jeszcze z tego zakupionego jeansu będziesz zadowolona. A jak będzie OK to sama chyba go kupię :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
zasada dekatyzowania jest taka, że pierzesz materiał tak samo jak zamierzasz to robić z gotowym ciuszkiem, więc 40 stopni jest ok :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mój błąd polegał na tym że ja uszyłam 100 szt. zanim się dowiedziałam że to trzeba prać , a jak już wyprałam to nadawały się do wyrzucenia . Do dziś leżą na strychu . Taka strata, jakoś szkoda wyrzucić.
słuchaj, ITO (przepraszam, pomyliłam z Xanti), a może udałoby się przerobić te rzeczy na np jakieś spódniczki, spodnie, kamizelki kowbojskie dla dzieci? tyle na bazarach, ba i w markowych sklepach rzeczy dla dzieci szytych (powiedziałabym raczej: sztukowanych) z kawałków?
bo tyle roboty na marne, szkoda, żeby ten materiał kurzył się...

--- Ostatnio edytowane 2010-02-23 18:44:25 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poddaję się, już dwukrotnie zeżarło mi odpowiedź...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Streszczając moje zeżarte posty
prześlij fotki, a my wspólnymi siłami wymyślimy jak je przerobić na coś, co da się sprzedać :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widziałam najnowsze kolekcje "jenasowe", teraz jest modny taki łatany jeans, tzn. np kurta zrobiony z kilku rodzaji jeansu, czy spódniczka, kamizelka-bardzo fajnie to wygląda...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyny , Chcecie to szyjcie , Mogę wam nawet to wysłać. Ja nie mam czasu przy tym siedzieć , prowadzę pracownię i mam dużo pracy . Pewnie z tego coś można uszyć , ale ja nie mogę się na to patrzeć, jak sobie przypomnę ile łez wylałam....Jak kogoś interesuje to do mnie napiszcie , oddam za darmo.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
ITA a co to jest konkretnie?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.