Wersja do druku

18 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jak zapowiadałem, dzisiaj zrobiłem fotki mojego nowego prototypu: saszetki na pojemniki przyprawowe.

Swojego czasu ktoś na jakimś forum survivalowym rzucił pomysł, że można w takich surówkach z jakich robi się butelki PET (w procesie wydmuchiwania w podwyższonej temperaturze) przechowywać różne rzeczy: przyprawy, narzędzia, rzeczy które muszą być suche (np zapałki itp). Pomyślałem chwilę i wpadło mi do głowy coś takiego:
Takie surówki (preformy)

mają dosyć grube ścianki i są raczej niezniszczalne. Można je ułożyć w gwiazdę, jak te monety:


No to uszyłem coś takiego:

Preformy pozyskane z lokalnej firmy produkującej butelki PET. Poprostu poszedłem i poprosiłem o kilka sztuk. Mają tylko bezbarwne, ale dali od ręki za free, więc nie wybrzydzałem. Preformy są utrzymywane gumami o szerokości 50mm. Mogłem je inaczej wszyć z jednej strony, ale zorientowałem się za późno i nie chciało mi się pruć, zwłaszcza, że mi siadała maszyna, a projekt zmieniałem w trakcie szycia (tu coś dołożyłem, tu inaczej zapragnąłem przeszyć itp).

Całość zapinana na rzep o szerokości 5cm (tak, żeby był zapas - doświadczenie z portfela)

A wygląda to mniej więcej tak:





Jeszcze nie wiem, czy się sprawdzi w terenie, bo dopiero sobie to wymyśliłem i uszyłem. Może 7 to za dużo i lepsze byłoby np na 3. No, ale to wszystko co pokazuję to prototypy. A ten wybitnie estetyczny nie jest, bo w trakcie jego tworzenia padła mi maszyna i musiałem ją sam serwisować, żeby skończyć co zacząłem, więc i szwy nie są takie jak chciałem.

Można wyśmiewać :wysmiewacz:

Album
http://imageshack.us/g/26/pict4817l.jpg/
Web player
http://img26.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=pict4817l.jpg

Moje wcześniejsze prace i coś o mnie w wątku powitalnym tutaj: http://ekrawiectwo.net/board/thread/16923/jestem-nowy-to-sie-przywitam/?page=1
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Paweł, jesteś niesamowity !!! Masz ogromne wyczucie do szycia, wychodzi Ci to znakomicie. Pomyśl o szyciu ubrań, to też daje super satysfakcję.

--- Ostatnio edytowane 2011-07-25 00:34:13 przez Wojtek ---
Avatar użytkownika
Administrator
Nawet nie wiedziałam, że z takich surówek robi się butelki! Bardzo fajnie to wygląda, faktycznie można przechowywać sypkie rzeczy. Pomysłowo "zawinąłeś" je w roladę, świetnie to wygląda :tak:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pomysł przedni i tak prosty, że aż genialny, a ja się zastawiałam, jak np zapakować sól, jarzynkę, cukier etc. na wyprawy rodzinne:okok:
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Mam nadzieję, że mi się pomysły za szybko (oby nigdy) nie skończą :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
I do tych surówek pasują standardowe zakrętki?

Fajny pomysł...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pasują, pasują, jakiś czas temu kilka wpadło mi w ręce, ale jak mawia mój teść: Na co chłopu zegarek, jak go kłonicą nakręca? Teraz już wiedziałabym co z nimi zrobić:yyyy:
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pomysłowy Dobromir :figielek:
Fajne to co uszyłeś a pojemniki też by mi się przydały ot.choćby na plenerowe wyprawy
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Takie dziwadło: Mini kołczan, na pasek.
Wersja na lewy bok (bo docelowo mają być lewy/prawy). Uchwyty na 3 podłużne "strzały". Za wzór wymiarów wziąłem pręt zbrojeniowy.

Album

Na dole mini-kieszonka na wzmocnienie, żeby nie dopuścić do przebicia materiału. Akurat tutaj jest część wyciętej i zwiniętej w kształt litery U butelki PET.

Mocowanie na pasek o szerokości około 4,5cm. Pociski stabilizowane kieszonkami z materiału oraz gumkami.

Szyte "na kolanie", bo chodziło o czas na pokazanie prototypu. Popełniłem oczywiście (jak zwykle przy prototypie) kilka błędów, które zamierzam poprawić, jeśli się spodoba koncepcja. Kołczan nie jest prostokątem, a raczej równoległobokiem, dlatego docelowo ma być wersja lewa i prawa. Można jeszcze przeszyć mocowanie paska na dole, ale otwór niestety byłby mniejszy niż 4,5cm. Zobaczymy, czy to co jest będzie wystarczające, jeśli nie, mam już na to patent, żeby nie pruć :)






Nie zrażajcie się, że wszystko w kamuflażu. Szyję z tego co mam, póki się nie wyczerpie, chyba że ktoś będzie chciał coś konkretnie. Narazie nie było wymagań odnośnie kolorystyki. Przynajmniej zejdzie materiał :)

Można wyśmiewać :)


--- Ostatnio edytowane 2011-07-27 22:05:14 przez g0liath ---

--- Ostatnio edytowane 2011-07-27 22:05:58 przez g0liath ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Fajna rzecz, tylko czy strzała nie wypadnie (ma z reguły ok 70-75cm), niezły pomysł na wzmocnienie.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

18 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.