Wersja do druku

9 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Wszystkich, zwracam się z prośbą o radę. Przymierzam się do kupna maszyny do szycia, dla początkującej, w zasadzie do nauki i domowego podszywania. wiem już, że mam się nie pakować w nowe Łuczniki. Chciałabym wydać nie więcej niż 500zł.

Dziś pojawiła się informacja o promocji w Lidlu na maszynę Singer Serenade. Napisano,że podzespoły są metalowe - wiem,że to istotne. Czy znacie tą maszynę? Czy to dobry wybór na początek? Cena do mnie przemawia :),w przeglądarkach jest wyższa.
Link do promocji:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_20310.htm

--- Ostatnio edytowane 2011-07-28 13:09:27 przez zabakuma ---

--- Ostatnio edytowane 2011-07-28 16:55:27 przez zabakuma ---

--- Ostatnio edytowane 2011-07-28 17:01:35 przez zabakuma ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Hej:)napisałaś, że wiesz, żeby nie pakować się w nowe łuczniki. Ja szyję może nie za długo, bo dopiero 3 lata na łuczniku izabella 888 i jak dotąd nigdy mnie nie zawiodła, a poddawałam ją czasem ciężkim próbom jak szycie płaszczy, wszywanie zamków do kurtek czy szycie cieniutkich jedwabii i szyfonów.
________________________________________________________
Wysz(ż)ywam się:)na http://cantara.pl
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź, wiem,że Łucznik to porządna firma, ale twoja maszyna kosztuje prawie 800zł, a szukam czegoś do 500zł. :) Po większej analizie tematu skłaniam się ku HUSQVARNA Huskystar E10. Wydaje mi się, że jak na początek ma aż nadto funkcji, a z opinii przeczytanych w internecie widzę, że to solidna maszyna. A jakie są wasze opinie? Czekam, bo aż przebieram nogami żeby kupić maszynę. :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Cantaro - jestem zdania /które już nie raz wygłaszałam i będę się powtarzać/ - że większość usterek maszyn to wina "maszynistki", a nie maszyny jako takiej.

Ale to mało popularne zdanie. Łatwiej jest zwalić wszystko na markę lub jej brak, plastikowe części i Chiny ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
hm a co do tej z lidla tj. singer? proponowalibyscie maszyne ze spozywczaka;>? hm.. tez musze zakupic sobie nowa;/

--- Ostatnio edytowane 2011-07-28 19:29:51 przez LudwikXVI ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ludwik, nie wiem co bym proponowała. Prawdę powiedziawszy liczyłam, że "ktoś" z doświadczonych użytkowników coś mi zaproponuje lub przynajmniej odniesie się do mojego "wstępnego wyboru" jaki padł na HUSQVARNA Huskystar E10. Chyba dziś nikt nie ma weny :( pozostaje mi szukać opinii w necie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
o maszynach z Lidla trudno mówić skoro pojawiły się niedawno,

tą husqvarnę E10 bardzo dobrą wynalazłaś,
tylko że zdaje mi się ,że husqvarny muszą mieć igły i stopki
i wszelkie dodatki tylko z firmy husqvarna ,czyli do kupienia tylko w firmowym sklepie i pewnie drożej
niż te same części do maszyn bardziej hmm ...uniwersalnych,

ja sama polecam prostą Berninę podobno świetna ,albo ulubionego Brothera,
za Brothera ręczę,to są maszyny które "ładnie szyją" ,
za najbardziej potrzebne dodatkowe ściegi uważam zygzak zwykły i dzielony /nie pamiętam jak się nazywa/,oraz prosty ścieg potrójny ,innych nie używałam ,4-stopniowa dziurka teraz już by mnie denerwowała,
automat jest jednak lepszy ,

poszukałabym prostego modelu i dobrej ceny w tych dwóch markach z naciskiem na Brothera,/jest tańszy/
o tanich modelach Elny , też się dobrze ludzie wypowiadają

nie wiem co wybrać ,sama widzisz ,że każdy doradza coś innego

a to jest cytat z forum,znaleziony przed chwilą ,czyli ktoś zna tą maszynę i nawet chwali
Ale - wyklinana przez wielu maszyna Silver Crest z Lidla /wyklinana przez tych, którzy jej nie mają, oczywiście, a powielają jakieś ploty/ ma naprawdę dobrą stopkę do ściegu krytego.

i chyba Jola też dobrze mówiła o maszynach z Lidla






--- Ostatnio edytowane 2011-07-30 21:08:51 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No tak zanetta ma rację. Jednym z czynników, które mnie odstraszyły od kupna Husqvarny było ubożuchne wyposażenie w standardzie i cena dodatkowych stopek, wtedy (6 lat chyba) 50-100zł/ sztukę. Gdzieś wyczytałam, że obecnie sam pedał do maszyny (konkretnie do wybranego przez Ciebie modelu) kosztuje 220zł. Warto na to zwrócić uwagę, bo dokupienie np szpuleczki do dolnej nici może wiązać się ze sporym wysiłkiem, bo trzeba będzie taką szpuleczkę specjalnie sprowadzać, a standardowe mogą nie pasować.

Singer z Lidla
Popatrzyłam sobie na tę maszynę z Lidla - maleńkie to jest, tak na oko to jest podobna do modelu 8280 a ten waży 6,5kg i opinie ma niezłe .

www.youtube.com/watch?v=TBiwMQuj4IM

Co do Łuczników to też mam mieszane uczucia (i wielki sentyment:kwiatek:), tutaj na tym forum pojawiają się np problemy z plątaniem nici, niepobieraniem nici itp., wygląda na to, że są to maszyny bardzo wrażliwe na użytkownika;).
Przejrzałam ceneo i opinie również są skrajne od zachwytów (te można odrzucić) do totalnej krytyki i to już poważniejsza sprawa.

W opisach maszyn najbardziej śmieszą mnie stwierdzenia typu: metalowe podzespoły - każda maszyna je ma, nawet zabawka, kwestia tylko tego ile, jakie.

W ogóle dobrze jest popytać w zakładzie naprawiającym maszyny, może w Twojej miejscowośći lub okolicy jest choć jeden taki.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Do Husqvarny nie trzeba mieć specjalnych igieł Husqvarny choć w moim mniemaniu są rewelacyjne! Dużo trwalsze niż te zwykłe. Miałam paczkę ale się skończyła dawno temu. Na Husqvarnie szyję od 10 lat i kupuję zwykłe igły w pasmanterii - i te z "kulką" do dzianiny, i niebieskie do jeansu i zwykłe cienkie/grube. Każda półpłaska pasuje.

A co do stopek to nie wiem, sporo maszyn ma teraz zatrzaskowe wiec pewnie stopki to do Husqvarny będą pasować - aczkolwiek głowy nie dam.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
to o igłach już wiadomo,że są -każde dobre

gdyby kupować stopki i szpuleczki ale też żarówki i śrubokręty , w Eti ,to zauważcie ,że wymieniają tam większość obecnych na rynku maszyn marek ,do których one pasują ,ale nie Husqvarnę,

w sumie jak masz Husqvarnę w takiej cenie to pewnie będziesz zadowolona,

ja na swoim Brotherze nie szyłam tak dużo jak Susanna ,ale on też ma już 10 lat,i szyje nadal teraz u koleżanki ,jedno co mu się zmieniło to kolor obudowy ,

koleżanka ,która szyła Łucznikiem zawsze chciała go wymienić na inny model ,na Brotherze jest zadowolona,

w sumie się umówmy ,że maszyna do szycia nie jest najbardziej skomplikowanym urządzeniem ,i jest wiele firm,które umieją dobrze je zrobić -przynajmniej jest wybór
więc wybieraj i traf na udany egzemplarz ,

tak na marginesie to mi siadła zmywarka bardzo dobrej firmy i tuż po zakończeniu 2-letniej gwarancji ,jakbym kupiła coś "gorszego" to może chodziłaby dalej







--- Ostatnio edytowane 2011-07-29 09:26:40 przez zanetta ---

9 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.