Wersja do druku

11 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
hej,

w związku z tym iż dopiero zamierzam rozpocząć swoje doświadczenie z krawiectwem, proszę Was o pomoc w doborze maszyny do szycia.

Jaką kupić maszynę do użytku domowego?

Proszę o jakieś propozycje, chętnie z linkami.

Przewidywalny koszt zakupu max 300zl.
Avatar użytkownika
Świeżynek
hej,

zastanawiam się nad zakupem maszyny lucznik zofia 2015. W sieci czytalam pozytywne opinie na jej temat. a co Wy sądzicie?
http://allegro.pl/xxx-maszyna-do-szycia-zofia-2015-gratis-10stopek-i1293793817.html

Proszę o pomoc w celu dobrania pozostałych elementów potrzebnych do rozpoczecia przygody z krawiectwem. Mam na myśli igły,nici, szpilki, ewentualne oleje do smarowania, a może coś jeszcze mi potrzebne?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja osobiście mam uraz do Łucznika,kiedyś te maszyny to może były dobre,teraz to dla mnie złom.Miałam do czynienia z maszyna Łucznik z bardzo dawnych czasów i Łucznikiem który kupiłam 15 lat temu-to był szajs to drugie,tak się zraziłam,żę powiedziałam,że nigdy tego nie kupie.Oczywiście nie wiem jaka jest jakośc obecnych ŁUCZNIKÓW więc może robie krzywdę pisząć to,niestety miałam dośc tej maszyny,psuła się od samego początku ,wydałam tylko na naprawy,za ta kasę mogłam kupic cos droższego.Ale jak mówie to było troche czasu temu,może coś się zmieniło.Wiem ,że koleżanki w tym czasie tez kupowały Łuczniki i miały te same przeboje,może dostała nam się jakaś felerna partia maszyn z odrzutu :).Niech sie wypowie może ktos kto miał inne doświadczenia.Ja wtedy kupiłam ta maszyne bo wydawała mi sie ze to taka dobra polska firma i upssss :)

--- Ostatnio edytowane 2010-11-08 21:02:32 przez anettaart ---

--- Ostatnio edytowane 2010-11-08 21:03:26 przez anettaart ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
a jaka obecnie maszyne uzywasz?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Bernette 65 i jestem bardzo zadowolona ,mam pracownie więc ta maszyna nie jest jedyną ale mam ja juz około 10 lat,szyłam i szyje na niej nadal duzo dośc ,raz była potrzebna interwencja po kilku latach ,ale od tamej pory ok,mam starego singera ze stołem kupiłam go za 200 zł na Allegro,ale to duzy zestaw i duzo miejsca zajmuje,sa tez singery nowe,ale nie wiem jak sie sprawuje.
Osobiscie poleciłabym jakąs maszyne z Berniny(moja Bernetta to Bernina-sa rózne gatunki :) ),nie pamietam niestety w jakich cenach ,ale można to sprawdzic na necie,może ktos doradzi Ci jeszcze inną marke,firme.Poszukaj tematu na forum bo chyba było juz kiedys yakie zapytanie o maszyne.Przejrzyj forum to może znajdziesz ten temat,tam pare osób sie wypowiadało.
Zyczę powodzenia w poszukiwaniach
Avatar użytkownika
Administrator
Bratko za 300 zł ciężko będzie kupić coś dobrego. Masz szansę dołożyć te 200 zł? Może coś z używek? Szkoda wydać 300 zł i nie być zadowolonym z zakupu...
Nie umiem Ci doradzić bo moja maszyna kosztowała dużo więcej. A może zakup na raty??
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
hm...troche sie rozejrzalam i rzeczywiscie widzę iż do 300zl cieżko kupić maszyne. Mam możliwość oczywiście zaplacic wiecej ale boje sie iż zapal skonczy sie na 1 ciuszku. Szwagierka kupila łucznika telimene i twierdzi że nie korzysta z wszystkich programów (z pewnocia poczesci dlatego ze krotka ja posiada)Moi rodzice tez posiadaja łucznika, babka tez i jakoś do tej marki mam zaufanie.

Pytanie, czy procz Zofi, jest inny model godny polecenia.
Avatar użytkownika
Administrator
Bratko moja maszyna też ma masę programów tz. ściegów i ich nie używam. Czasem jak chcę coś przyozdobić ale to sporadycznie :)
Ale tak sobie pomyślałam, że jak kupisz coś droższego to będzie Ci szkoda na niej nie szyć i nawet jeśli pojawią się niepowodzenia to się nie poddasz :D W ogóle to absolutnie nie wolno się zniechęcać niepowodzeniami!!!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Bratko moja maszyna też ma masę programów tz. ściegów i ich nie używam. Czasem jak chcę coś przyozdobić ale to sporadycznie :)
Ale tak sobie pomyślałam, że jak kupisz coś droższego to będzie Ci szkoda na niej nie szyć i nawet jeśli pojawią się niepowodzenia to się nie poddasz :D W ogóle to absolutnie nie wolno się zniechęcać niepowodzeniami!!!
Tez tak uważam , szyje zawodowo i tez nie używam wszystkich ściegów ,ale czasami zdarzy się,ze akurat jakiś ścieg jest jak znalazł.Nie zniechęcaj się i do przodu :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
wczoraj zamówiłam sobie nici, szpilki, krede.

dziś chce na allegro zakupić tego łucznika o ktorym wczesniej pisalam czyli zofia 2015.
Ma pare rodzajów stópek (Stopka ogólnego zastosowania,Stopka do wszywania zamków błyskawicznych, Stopka do obrzucania dziurek, Stopka do przyszywania guzików, Stopka do wszywania sznurka,Stopka do ściegu owerlokowego, Stopka do pikowania, Stopka do obrębiania, Stopka do cerowania, Stopka do ściegu krytego, Stopka do ściegu satynowego, Stopka do marszczenia, Stopka do zamków krytych,Stopka do tasiemki), 24 programy szycia. Wiec mam nadzieje ze dzieki temu uda mi sie cos stworzyc.

Jednak nadal nie wiem czy coś jeszcze powinnam dokupić. możecie podpowiedzieć jakie igły powinnam kupic?

11 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.