Wersja do druku

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
wczoraj zamówiłam sobie nici, szpilki, krede.

dziś chce na allegro zakupić tego łucznika o ktorym wczesniej pisalam czyli zofia 2015.
Ma pare rodzajów stópek (Stopka ogólnego zastosowania,Stopka do wszywania zamków błyskawicznych, Stopka do obrzucania dziurek, Stopka do przyszywania guzików, Stopka do wszywania sznurka,Stopka do ściegu owerlokowego, Stopka do pikowania, Stopka do obrębiania, Stopka do cerowania, Stopka do ściegu krytego, Stopka do ściegu satynowego, Stopka do marszczenia, Stopka do zamków krytych,Stopka do tasiemki), 24 programy szycia. Wiec mam nadzieje ze dzieki temu uda mi sie cos stworzyc.

Jednak nadal nie wiem czy coś jeszcze powinnam dokupić. możecie podpowiedzieć jakie igły powinnam kupic?
Avatar użytkownika
Administrator
Super że wszystko sobie kompletujesz :) Co jeszcze:
- długa linijka
- szpilki - najlepiej przejdź się do pasmanterii z kawałkiem materiału i powbijaj czy nie haczą. Polecam takie dłuuuugie i wąskie :)
- zapasowy komplet igieł maszynowych różnej grubości
- metr krawiecki :>
- dobrze nożyce do cięcia tkanin
- małe nożyczki do obcinania nitek. tzw. obcinacze

W ogóle te zerknij w TEN TEMAT - tam się dowiesz wieeelu ciekawych rzeczy :]
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
oo tak, rzeczywiscie kupilam metr krawiecki i szpilki o 2 dlugosciach, obcinaczki.

czyli brakuje igly.


ide w takim razie czytac ten temat który podrzuciłas:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Bratko najbardziej potrzebny każdej krawcowej jest NOŻYK DO PRUCIA!!!Bez tego ani rusz!!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam,
mam zamiar kupić Elnę 2300 - niestety nie ma ona ściegu overlockowego.
Czy poradzę sobie z szyciem elastycznych tkanin? A może lepiej odczekać z dwa miesiące, zaoszczędzić więcej pieniędzy i kupić Elnę 3210?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A może Husqvarna E10? Tania i ma ściegi owerlokowe oraz ściegi do materiałów elastycznych?
No i serwis w moim mieście też jest (chociaż Elna też ma u mnie serwis):-S
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przemyśl inną alternatywę - teraz kup maszynę, a za jakiś czas overlock... maszynowy ścieg overlockowy nigdy nie zastąpi prawdziwego overlocka!!!
A z tych dwóch maszyn wybrałabym Elnę. Tyle ode mnie, ale wybór zawsze należy do Ciebie :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W sumie to właśnie był mój pierwszy wybór - Elna 2300 i tego powinnam się trzymać.
To ma być tylko hobby i proste rzeczy na początek. No ale co z elastycznymi materiałami? Zwykły zigzag wystarczy?


--- Ostatnio edytowane 2010-11-18 18:16:42 przez Joasia ---
Avatar użytkownika
Administrator
Maszynowy ścieg overlockowy faktycznie nie zastąpi prawdziwego overlocka ale znacznie pomaga przy szyciu dzianin. Zdecdowanie lepiej szew się trzyma niż w przypadku zygzaka.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na starym Łuczniku uszyłam przy pomocy samego zygzaka kilka dzianinowych rzeczy, nie wyglądało to bardzo źle. Jednak przy zakupie nowej maszyny nie rezygnowałabym ze specjalnego ściegu elastycznego - nie zawsze ma się możliwość dokupienia potem owerloka...
________________________________________________________

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.