Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź;)
Zaryzykuje i zainwestuję w Janome DXL 603.
Aire przekonałaś mnie całkowicie;]. Jutro jadę po nią do sklepu i zacznę szyć;)
Nie wiem tylko czy przestawię się z mojego starego Łucznika;)
Dziękuję za rady;)

Pozdrawiam Yoanna;D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja na początku uparcie sięgałam do tyłu do wajchy podnoszącej stopkę, bo tak miałam w łuczniku :D A tu wajcha jest z prawej strony :D
Mam nadzieję, że będzie Ci się dobrze szyć.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Heh przestawienie się ze starego łucznika na współczesną maszynę - pamiętam, byłam zszokowana :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj

Mam 525s od ponad 3 lat i nie narzekam. Świetna maszyna. 625e ma dodatkowo pozycjonowanie igły i regulację prędkości. Żałuję, że jej nie wzięłam kiedy wybierałam maszynę. x601 z kolei różni się niewiele ceną, bo to najtańsza maszyna elektroniczna a 625e jest najdroższą mechaniczną. Zaletą x601 jest możliwość robienia dziurki z oczkiem, ale za to 625e ma regulację docisku stopki. Ciężki wybór. :D Przechodziłam przez to ostatnio przy okazji szukania maszyny dla teściowej. Dlatego wybrałam w końcu x603. :D Tę polecam, szyje pięknie.

Czytałam na innym wątku, że pisałaś o produkcji i składaniu maszyn janome, że pochodzą one Filipin, tak?
czy te maszyny, któe masz, kupiłaś teściowej równiż są z Filipin?
widzę, że sporo wiesz o maszynach więc chciałam się ciebie zapytać co sądzisz o maszynach singer?
Dzieki za odpowiedzi
pozdrawiam
asia:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mówiłam o Tajwanie, nie o Filipinach :)

I moja maszyna i maszyna dla teściowej były składane na Tajwanie. Ale nieważne, gdzie są składane, ważne, kto proces składania nadzoruje :D

Zastanawiałam się nad singerem dla teściowej, ale nie znalazłam właściwie żadnej informacji, która pozwoliłaby mi bez wątpliwości kupić jakiś model. W sklepie stacjonarnym dowiedziałam się, że dystrybutor na moje miasto wycofał się ze sprzedaży singerów - o ile zrozumiałam, z powodu kłopotów z reklamacjami. Ale nie wiem, czy producent nie uznawał usterek, czy tych usterek było za dużo i jakie konkretnie modele sprawiały kłopot... więc nie skreślam marki, tylko osobiście nie mam ochoty w nią inwestować potencjalnych funduszy.

Niektóre modele Singera z przedziale 1000-2000zł były całkiem ciekawe. Tym poniżej 1000zł zawsze czegoś brakowało...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
gorąco polecam maszyny firmy ELNA super maszyny niezawodne dobrze wyposażone. Super ceny!!!zapraszam do zakupu w naszym salonie w katowicach służe poradami jak i serwisem

Avatar użytkownika
Świeżynek
A gdzie jest ten salon w Katowicach?
i czy jakieś inne maszyny też sprzedajesz czy tylko Elna?
nie znam tej marki. z jakiego kraju pochodzi marka? i gdzie dzisiaj jest produkowana?
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Administrator
Pavel to ten salon niedaleko wiaduktu przy Mikołowskiej?? Bo ostatnio tam wypatrzyłam sklep z maszynami.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Maszyna do użytku domowego, musi być bardzo mocna i wytrzymała. Wiadomo że domowe szycie może być szyciem okazjonalnym, raz na ruski rok, ale może się zdarzyć że ktoś "złapie bakcyla" do szycia i będzie szył na maszynie po parę godzin dziennie i większość maszyn tego nie wytrzyma. Taka prawda.
Mi osobiście Brother odpowiada ponieważ ma różne kategorie maszyn, np NV - są to mocne domowe maszyny do szycia z przeznaczeniem do ciężkiego domowego użytku. Seria maszyn NV brothera jest jedną z najlepszych na świecie kolekcji maszyn do szycia. Np w Niemczech marka Brother jest na pierwszym miejscu w kategorii szycie czy haft.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Byłam dzisiaj w salonie w Katowicach ale niestety nie było wyboru (tzn. były same Brother-ki). A ja myślę o Elnie 2800. Ma chwytacz rotacyjny, automatyczną dziurkę i regulowany docisk stopki. Tak piszą, ale jak to wygląda w praktyce?
Czy ma ktoś taką maszynę?

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.