Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jest zdecydowanie wygodniejszy, czy lepszy trudno mi powiedzieć ponieważ od razu przesiadłam się z maszyny, która ma jedynie zyg-zak i z obszywaniem dziurek trzeba było kombinować na taką z automatem. Automat ma według mnie jeden mały minus, w stopce do dziurek mieszczą się guziki tylko do określonej wielkości (chyba 2,5cm). Oczywiście daje się to obejść.
Tutaj zamieszczam zdjęcie kolejności obszywania dziurki w czterech cyklach. Jest malutkie ale dość dobrze ilustruje zasadę.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Agaaffek za poświęcenie ranka na odpowiedzi;) Skoro polecasz 1 cyklowe obszywanie dziurek, a przynajmniej uważasz,że jest ono wygodniejsze to zdecyduję się na ten najwyższy model tj. Singer 4228. Może wczoraj było już za późno i miałam problem z weryfikowaniem tego co czytałam;),ale nie znalazłam na necie żadnych informacji odnośnie cykli obszywania:/ Mam nadzieję,że ten model nie będzie jednocześnie największy i najcięższy (nie mogę za dużo dźwigać,a nie mam możliwości wygospodarować konkretne miejsce na maszynę).
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

podepnę się do wątku.

Mam pytanie jaką maszynę do szycia możecie polecić jeśli chodzi o szycie grubych tkanin - jeans, zasłony, płótno żeglarskie?
Moja stara maszyna niestety zakończyła swój i tak długi żywot (stara Lada) i muszę kupić nową :beczy:
W grę wchodzi tylko Łucznik - nie wiem mam zaufanie do tej firmy.

Jest mi ktoś w stanie coś doradzić?

--- Ostatnio edytowane 2011-07-25 13:18:43 przez Kali ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kali - na pewno koniecznie Łucznik? Wiesz, one obecnie nie mają najlepszej opinii. A przynajmniej te tańsze Łuczniki. Do najdroższych wzdycha parę osób, ale nie wiem czy jakość tych droższych maszyn (ponad 1000 zł) jest faktycznie dobra.

Pytanie - ile chcesz wydać na maszynę?

--- Ostatnio edytowane 2011-07-25 21:17:27 przez Mrufka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Napewno Łucznik.

Myslałam o Amelii II
Ogólnie chcę kupić maszyne w granicach 500 - 700 zł
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam Amelię, ale niecały miesiąc dopiero i jeszcze takich grubych rzeczy nie szyłam.

A dużo będziesz szyła takich "grubasów"? Chyba najlepsza byłaby stębnówka przemysłowa - tylko raczej w takiej cenie nie kupisz dobrej :(

Porozglądaj się za innymi markami też. Poczytaj opinie o maszynach :):mysli:
Avatar użytkownika
Świeżynek
No właśnie ostatnio mam same takie "grubasy"
Jak nie jeans to ostatnio musiałam szyć wsady na pierze do poduszek i właśnie przy czymś takim moja "stara" Lada odmówiła posłuszeństwa.

Przemysłówka nie jest dobrym wyjściem aż tak dużo nie szyję a i miejsca w domu nie mam zbyt dużo - z tego co patrzyłam to one są odrazu ze stołami.

Właśnie po sprawdzeniu opinii zdecydowałam się na Łucznika - tylko o Kornelii słyszałam złe opinie natomiast Amelia podobno jest już o wiele lepsza i tak często się nie psuje.

--- Ostatnio edytowane 2011-07-26 08:27:07 przez Kali ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie;)

Równiez jestem przy zakupie maszyny. Mogę wydac 1400zł.
Jestem przekonana na 99% na Janome xl601.Co o niej sadzicie. Czy ktoś ją posiada??
Boję się trochę maszyn komputerowych, ale technika idzie do przodu;)
Zastanawiam się równiez nad Janome 525s oraz Janome 625e( obie maszynowe). W którą zainwestować?? Miedzy janome 625e a xl 601 jest 20 zł róznicy. Czy to swiadczy o tym , że xl 601 wcale nie jest lepsza od 625e???
Co się stanie jesli komputer sie zepsuje??

Gorąco pozdrawiam Yoanna;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam serdecznie;)

Równiez jestem przy zakupie maszyny. Mogę wydac 1400zł.
Jestem przekonana na 99% na Janome xl601.Co o niej sadzicie. Czy ktoś ją posiada??
Boję się trochę maszyn komputerowych, ale technika idzie do przodu;)
Zastanawiam się równiez nad Janome 525s oraz Janome 625e( obie maszynowe). W którą zainwestować?? Miedzy janome 625e a xl 601 jest 20 zł róznicy. Czy to swiadczy o tym , że xl 601 wcale nie jest lepsza od 625e???
Co się stanie jesli komputer sie zepsuje??

Gorąco pozdrawiam Yoanna;)
jak pytałam moja panią mechanik o radę w sprawie wyboru owerloka, to powiedziała mi, że żadnych elektronik!. _bo_Nie_Ma_serwisu w PL. Zapytaj, przed zakupem, koniecznie o serwis, czy ktoś świadczy takie usługi - reperacja elektroniki w maszynach. min dlatego mam zgryza nad hafciarką. Night Fox - jak Twoja się sprawuje?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam serdecznie;)

Równiez jestem przy zakupie maszyny. Mogę wydac 1400zł.
Jestem przekonana na 99% na Janome xl601.Co o niej sadzicie. Czy ktoś ją posiada??
Nie posiadam, ale ją przeszywałam. Nie ma regulowanego docisku stopki, czy to wada czy nie zależy chyba od szyjącego.

Boję się trochę maszyn komputerowych, ale technika idzie do przodu;)


Nieco niżej masz mój wątek dotyczący różnic między mechaniką a elektroniką.

Zastanawiam się równiez nad Janome 525s oraz Janome 625e( obie maszynowe). W którą zainwestować?? Miedzy janome 625e a xl 601 jest 20 zł róznicy. Czy to swiadczy o tym , że xl 601 wcale nie jest lepsza od 625e???


Mam 525s od ponad 3 lat i nie narzekam. Świetna maszyna. 625e ma dodatkowo pozycjonowanie igły i regulację prędkości. Żałuję, że jej nie wzięłam kiedy wybierałam maszynę. x601 z kolei różni się niewiele ceną, bo to najtańsza maszyna elektroniczna a 625e jest najdroższą mechaniczną. Zaletą x601 jest możliwość robienia dziurki z oczkiem, ale za to 625e ma regulację docisku stopki. Ciężki wybór. :D Przechodziłam przez to ostatnio przy okazji szukania maszyny dla teściowej. Dlatego wybrałam w końcu x603. :D Tę polecam, szyje pięknie.

Co się stanie jesli komputer sie zepsuje??

Sprzedawca mówił mi, że jak dotąd nigdy nie musieli naprawiać w maszynach elektroniki...

Gorąco pozdrawiam Yoanna;)

________________________________________________________

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.