Wersja do druku

69 stron: « < 44 45 46 47 48 49 50 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zawsze przy iluś tam warstwach robi się takie nieprzyjemne zgrubienie. Lepiej go unikać:)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapewne tak.
Szyję pierwszą kurtkę i czepiam się detali/szukam dziury w całym etc.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
hej! moim bardzo głębokim problemem jest uparta bawełna... a konkretniej tkanina bawełniana o splocie płóciennym, niezbyt gruba. podczas szycia ściegiem prostym wszystko jest ok, mój koszmar zaczyna się kiedy chcę sobie obrzucić brzegi tkaniny ściegiem a la overlockowym. maszyna przez chwilę sobie szyje i po chwili spada górna nitka, no właśnie spada, bo się nie urywa, nic się nie plącze, ani nie pętelkuje od spodu... w materiale robią się dość spore dziurki pomimo użycia nowej i dość cienkiej igły uniwersalnej. mogę dodać jeszcze tyle, że materiał należy zdecydowanie do wstrętnie strzępiących się, no i czasami jakoś tak ciężej przeszywa się niektóre fragmenty (nie wiem, czy nić się jakoś dziwnie wplątuje, ale słychać takie chrobotanie). co ja robię źle :(?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gaina
Ale skąd spada?
Avatar użytkownika
Świeżynek
no ta górna nitka wypada z igły, szyje szyje robi kilka szwów, na chwilę oczy zamknę (bo mrugnę) i już przestaje szyć i tylko pusta igła dziur w materiale narobi...
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
zobacz moze ma zbity czubek
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
1. Wyciągnij nitkę i nawlecz dokładnie krok po kroku.
2. Wyczyść okolice bębenka i szpulki.

Czy możesz wysłać zdjęcie jak to wygląda?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jak igła może wypaść z igły nie będąc jednocześnie zerwaną?

Przytrzymujesz nitki za stopką zaczynając szycie? Jeśli tego nie robisz - to nitka ucieka z oczka igły...

Druga opcja - to plątanie się nitki podczas szycia fragmentu ściegu po prawej od środka.

Skoro materiał jest strzępiący się, a szyjesz ściegiem owerlokowym /pewnie w dodatku takim, który wygląda jak zygzak ujęty po obu stronach ściegiem prostym - to igła rozsuwa nitki materiału i szyje praktycznie w powietrzu. Maszyny tego nie lubią - bo nitka nie ma oporu, ściegi się nie zawiązują i w efekcie - nitka się plącze.

Ścieg, o którym piszę, jest właściwie imitacją pracy renderki i nie powinien być stosowany na brzegu materiału. Jeśli zależy ci na "owerlokowym" - to wybierz taki /___/___/___/, gdzie ukośne ściegi obejmują brzeg materiału.

A wściekle strzępiące się materiały lepiej kroić z zapasem większym o 0,5 cm niż zwykle, "obrzucać" zygzakiem czy innym ściegiem te pół centymetra od brzegu /szyjąc po "pełnym" materiale/, a potem wystający nadmiar obciąć.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Aniu rozwiązałaś mój problem dziękuję :*!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak igła może wypaść z igły nie będąc jednocześnie zerwaną?

Nić.

69 stron: « < 44 45 46 47 48 49 50 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.