Wersja do druku

22 strony: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję serdecznie za porady.
Benedek
2019-06-04 "Jeżeli takie fanty powstają niejako automatycznie , bez myślenia to strach pomyślec co by powstało przy odpowiednim planowaniu".
To jest właśnie efekt mojego "planowania". Dołączyć następne sześciokąty byłoby dość trudno bo już wyjęłam wszystkie tekturki. Może spróbuję, tylko jaki ten kontrast - jednokolorowy czy wzorzysty?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podkładaj pod spód po kolei wszystko co w szafie - któraś kombinacja chwyci :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:szok::yyyy::szok::yyyy::szok:
Zostawiłabym tak, jak jest. Pod spód możesz wtedy kłaść obrusy w różnych kolorach i uzyskiwać różny efekt.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Violina, Benedek, dziękuję Wam za porady:):), jakoś nie mogę się wziąć do wykończenia tego czegoś. Teraz zasiadłam do szycia maseczek ochronnych, może się gdzieś komuś przydadzą. Potrzebuje szpital w Trzebnicy i w Oławie - to tak "po sąsiedzku".
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli dobrze rozumiem temat maseczek to:

A) do takiej najbardziej podstawowej ochrony wystarczyłaby zasłona na usta i nos uszyta z 2(3) warstw lekkiej , gęstej bawełny. Zawsze to jakaś zasłona która nas uchroni przed tym i tamtym.
B) dezynfekcja może być przeprowadzana za pomocą żelazka ustawionego na MAX ? Po każdym użyciu. Zakładając że wychodzi się z domu raz na dzień to raczej nie problem.
Czy jednak komplet kilku maseczek i używanie/pranie na zmianę ?


Ktoś może potwierdzić / zaprzeczyć ?

--- Ostatnio edytowane 2020-03-19 13:59:54 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pracuję w szkole i mimo, że ostatnio nie ma w niej uczniów ani nauczycieli, to my, administracja i obsługa pracujemy "normalnie". Postanowiłam chronić się jak mogę i uszyłam sobie maseczkę. Niestety nie pozwolono mi jej w pracy używać...
W międzyczasie naczytałam się na temat ich przydatności i już sama nie wiem. Moja maseczka jest trzywarstwowa: z obu stron "zewnętrznych" białe płótno (zanim uszyłam przeczytałam, że te kolorowe mogą nie nadawać się do prania w gorącej wodzie...), a w środku warstwa białej włókniny, dość gęstej i grubej, czegoś w rodzaju czyścików przemysłowych. Maseczka powstała tydzień temu. Wczoraj w mieście powstała inicjatywa szycia maseczek dla naszego szpitala, bo oczywiści są braki. No i nie wiem, czy to ma sens, bo są bardzo sprzeczne informacje. Z jednej strony apele lekarzy o dostarczanie maseczek do szpitali, z drugiej inni lekarze wypowiadają się na temat braku atestów itp. Nie wiem, czy jest ktokolwiek, kto wypowie się jednoznacznie i wiarygodnie.

Wczoraj skończyłam szycie maseczek dla bratanicy i jej męża, oboje są lekarzami i nie mają innych, niż te szyte przez ludzi... Uszyłam dla nich 37 maseczek, wyprasowałam przez zaparzaczkę dla lepszego efektu dezynfekującego i ... mam nadzieję, że choć trochę pomogę. Więcej maseczek nie mogłam uszyć bo... w naszym niedużym mieście skończyła się gumka. :yyyy:

Aktualizacja 28.10.2020 r. : maseczek uszyłam ponad 150, w tym ok. 100 dla "moich" lekarzy. Służą nam do dziś. Szycie przerwałam w momencie, gdy moja cud-maszyna zaczęła podejrzanie stukać, wyrażając w ten sposób sprzeciw przeciwko przeszywaniu 18 warstw... W maju kupiłam Singera 4432 (modele z mniejszą ilością ściegów były niedostępne), produkcja ruszy lada chwila.
Życzę wszystkim zdrowia, wytrwałości i dobrego nastroju!

--- Ostatnio edytowane 2020-03-26 10:18:57 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2020-03-26 10:19:31 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2020-10-27 08:56:23 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiem, wiem, trwało to z półtora roku ale wreszcie skończyłam. Wywiozłam do córki, położyłam na stole - niech sobie tam leży:):) No i jeszcze popatrzcie na moje krzesełko w nowej odsłonie. Kwadraty - których kiedyś nacięłam bez liku - zużyte prawie do końca. W następnej kolejności są paski, których jeszcze mam sporo.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Matko jak ja zazdroszczę tego szycia - powolnego, stopniowego ale za to jak efektownego! Ja tylko poprawiam i poprawiam a stosy tkanin dla mnie leżą...
Jak zwykle podziwiam precyzję, dokładność i mrówczą robotę.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajne. :okok:

Podoba mi się patchwork ale do takich małych kawałków chyba nie miałbym cierpliwości
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem czy to już tu pisałem ale...

Zwiększył bym ciut te kawałki.

Zastosował tylko jednolite kolory - beże , brązy , zielenie.

I uszył z tego kurtkę :mysli:

Albo torbę listonoszkę z klapą i miedzianymi dodatkami (napy , oczka etc.)
________________________________________________________

22 strony: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.