Wersja do druku

35 stron: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cudny, i z przodu pokazany jest- fajnie te rogi wyglądają takie dłuższe- takie nietypowe. Super!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I mnie również się podoba.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cudowny :oklasky: ale uszyć taki to wyższa szkoła jazdy...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A czy zauważyliście ,że klimat na Papavero ostatnio pozostaje wiele do życzenia? Jak czytam komentarze ,to mi się włosy na głowie jeżą ,niektóre osoby czekają tylko na to ,żeby komuś przygadać.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To bardzo trudne do uniknięcia na większości forów i grup internetowych. Na grupach jest nawet gorzej ;-)

Cóż, frustratów ci u nas niemało...

:p:jezyk_oko::p:jezyk_oko: frustratom!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Przyznam, ze nie czytam komentarzy na Papavero - przynajmniej tych, które toczą się w dyskusjach przy nowych wykrojach do pobrania. Taki z lekka "chaos" tam jest. Takie odnoszę wrażenie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
Od pewnego czasu zastanawiam się nad jedną sprawą: papavero spełnia życzenia czytelników czyli przesyłamy zdjęcia gotowych sukienek a oni robią dla nas wykroje w kilku rozmiarach. Super! Tym sposobem możemy uszyć sobie sukienkę np. ASOS czy innej marki. Ale czy to nie jest kradzież modeli? Co z prawami autorskimi? Strasznie mnie to męczy.
A jeśli wykrój stworzony przez papavero na podstawie zdjęcia jest odrobinę inny to to już nie jest plagiat? Tak sobie my~ślę, że być może te wykroje są podobne do oryginałów ale nie takie same i tym samym nie jest to plagiat?!

A pod wykrojami do pobrania pisze:
Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione.


--- Ostatnio edytowane 2012-04-19 07:54:39 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Slusznie zauwazylas.
Wszystkie wykroje papavero inspirowane sa gotowymi rzeczami znanych projektantow, firm czy sieciowek. Zmieniaja tylko jakis detal i wtedy podobno jest ok. Czyli myslac tak jak papavero, jesli Ty wezmiesz ich wykroj i zmienisz w nim np dlugosc rekawka, albo zrezygnujesz z kolnierza to tez powinno byc ok, czyli mozesz to uwazac za swoj projekt:)I mozesz komus uszyc i wziac za to pieniazki.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Slusznie zauwazylas.
Wszystkie wykroje papavero inspirowane sa gotowymi rzeczami znanych projektantow, firm czy sieciowek. Zmieniaja tylko jakis detal i wtedy podobno jest ok. Czyli myslac tak jak papavero, jesli Ty wezmiesz ich wykroj i zmienisz w nim np dlugosc rekawka, albo zrezygnujesz z kolnierza to tez powinno byc ok, czyli mozesz to uwazac za swoj projekt:)I mozesz komus uszyc i wziac za to pieniazki.
Ooo właśnie, trafiłaś w sedno. Kij ma dwa końce - że tak powiem.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ooo właśnie, trafiłaś w sedno. Kij ma dwa końce - że tak powiem.
I to jest chyba to, co tak na prawdę mnie niepokoiło w tych wykrojach z Papavero. Jakoś nie bardzo mi się podoba ta idea wykroju "na życzenie" który co tu dużo mówić jest po prostu kopią. A dopisywanie do tego, iż kopii nie wolno kopiować-zakrawa moim zdaniem na hipokryzję.
I jeszcze jedno: są na tej stronie wykroje Papavero, które mi się na prawdę podobają -wygląda na to iż autorka umie sama i wymyślić,i zaprojektować; dla czego więc bawi się w naśladownictwo?! To dopiero zagadka...
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

35 stron: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.