Wersja do druku

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Och!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To ja chcę jeszcze bluzkę (typu chłopka) i spódnicę (koniecznie z tiurniurą) albo spodnie do tego pięknego gorsetu.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Naprawdę piękny :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
WYŻSZA SZKOŁA JAZDY!!!Ściskam dłoń!
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
I jak tu nie polubić gorsetów jak tak pięknie się prezentują?:bezradny:
Avatar użytkownika
Administrator
Nie wiem co powiedzieć... uszyłeś taki gorset w jeden dzień??!! Jestem w szoku, gorset wyglada idealnie!! Matko i ta precyzja wykonania. Widzę przed Tobą świetlaną przyszłość!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wygląda fajnie.. ale dlaczego z jednej warstwy? Fiszbiny są równoległe i nie otrzymasz w ten sposób równoległego zamknięcia, tylko jakieś takie klepsydrowe (może być to troszkę niewygodne). Poza tym ciekawa jestem jak wygląda cały zasznurowany, czy nie robią się zmarszczki itd. Poza tym ogólne wrażenie co do doboru materiału i dodatków jest pozytywne.

Słyszałam opinię, że gorset underbust 3-warstwowy szyje się w ok 20 godzin. Nie mogę się nijak do tego odnieść, bo nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się realne uszycie czegoś prostszego w jeden dzień.

Skąd wykombinowałeś w końcu fiszbiny?

Oby w Polsce wytworzyła się moda na robienie gorsetów!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gorset super, sukienka super i autor rzeczy też super!!! :tak:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
o Matko! dziekuje za tak pozytywne komentarze!!!:*:*:*
hm... szyjac go inspirowalem sie gorsetami XIX-wiecznymi, w ktorych przewazaly jednowarstwowe.
to jest typowy gorset bielizniany, wiec bedzie noszony pod ubranie. oczywiscie zmarszczki sie pojawiaja, ale to chyba...normalne wsrod podobnych- prawdziwych gorsetow:P (http://laracorsets.com/Antique_corset_collection.htm)

on ma przede wszystkim spelniac swoje funkcje- ale wyglada chyba tez niezle:P- m.in. krepuje narzady wewnetrzne, tym samym uwydatniajac linie talii, zblizajac figure kobiety do idealnej klepsydy:D fiszbiny nie sa ulozone rownolegle, gorset jest skrojony z 4 czesci (jedna polowka,) manekin jest po prostu troche za gruby tu i owdzie:]

co do doswiadczenia, to warto je nabyc w koncu:D

fiszbiny mialem z Anglii tj. Vena Cava Design. kupilem je na metry do roznych podobnych konstrukcji i to co mi zostalo, zuzylem do tegoz gorsetu- wiem ze za malo ich:P
przycinalem dowolna ich dlugosc taka maszyna taty i pilowalem zeby nie drapaly materialu, a nastepnie koncowke fiszbiny wkladalem do 1cm slomki termozgrzewczej i... zgrzewalem:D dobry patent- polecam:)

ach ta przyszloc... hm nie wiem co ze mnie wyrosnie:P

--- Ostatnio edytowane 2011-08-25 20:03:00 przez LudwikXVI ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo podoba mi się ta sukienka!
I gorset też śliczniutki ;)

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.