Wersja do druku

30 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobra dziewczyny i chłopaki :) mam komunikat i mój głupi problem, zabieram się właśnie do szycia spódnicy z zaszewkami, po raz pierwszy wykroiłam cos z formy, nie ma tam tylko opisane bo pewnie każdy normalnie szyjący o tym wie ale przecież nie ja... mianowicie jak to się z tymi zaszewkami robi??? przerysowałam na materiał no i nie wiem czy mam to wyciąć czy może są to raczej miejsca gdzie należy przeszyć??? nawet nie wiem jak zapytać :boisie: , no ale może ktoś mnie zrozumie i mi podpowie??
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Górnych zaszewek przy spódnicy jak i przy innych uszytkach po odrysowaniu na materiale nigdy się nie wycina,trzeba je przeszyć i zaprasować na boki :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie tnij !!!! Ja robię tak: Przy pomocy radełka i papieru do kopiowania zaznaczam zaszewki, ale można np. odrysować kredą lub zaznaczyć fastrygą, wpinam szpilkę w szpic zaszewki, żebym wiedziała gdzie się kończy, składam zaszewkę na pół i fastryguję, przy okazji sprawdzam, czy z obu stron materiału fastryga jest w tej samej odległości od linii szwu (jakoś nie nauczyłam się spinać zaszewek szpilkami), potem przeszywam na maszynie zaczynając od szerszego końca, kiedy dojdę do szpica szyję jeszcze 2-3cm (materiał już dawno zszedł z transportera). Nici obcinam ok. 1,5-2cm za szpicem (są zwykle skręcone w sznureczek). Teraz zależy od materiału, jeżeli jest cienki nie rozcinam zaszewki tylko zaprasowywuję na jedną stronę. Jeżeli jest gruby i nie strzępi się, to nadcinam zaszewkę ok 2cm powyżej szpica i szerszą część rozcinam i rozprasowywuję jak zwykły szew, a szpic zaszewki można rozprasować na wykałaczce (i to jest opcja zaznaczona na rysunku). Żeby nie było "dzioba", zaszewkę zwykle wyokrąglam. Jak na rysunku.
A teraz mogę zebrać cięgi, bo może są lepsze i bardziej fachowe sposoby.

--- Ostatnio edytowane 2011-09-20 19:35:29 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jejku dziewczyny :) w samą porę przyszłam :) uszyłam już podszewkę i pasek a teraz właśnie miałam kminić te zaszewki, dziękuję bardzo, agaffek- wspaniała instrukcja ;), ja nigdy nie używałam szpilek, dopiero dziś kupiłam sobie pierwszą paczkę w życiu :), ale z tą fastrygą to już nie ze mną chyba... użyję natomiast szpilek z największą przyjemnością :) jeszcze raz dziękuję wam bardzo i podziwiam że zrozumiałyście o co mi chodziło, bo ten mój opis to zbytnio fachowy nie był ;) ;*
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
IUii mała elegantka - prześliczna dziewczynka i super strój na spacery Ci wyszedł. I ufff dobrze, ze zaszewek nie wycięłaś. matko jedyna ale byś narobiła :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rewelacyjny komplecik. W sam raz na panującą aurę...a modelka cudna:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
agaaffek lekcja uszycia zaszewki na 6:oklasky:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i witam znowu :) tym razem z papavero, pierwszy raz coś z formy;), nie wycięłam zaszewek, zamek kupiłam dziś dopiero no i niby miał byc kryty, niestety zwykłą stopką do zamków ciężko :), wyszło jak wyszło ale co tam, no i pierwszy raz podszewka :)... oczywiście wszystko ze sztruksu, bo mam jeszcze, a że ten przysłowiowy "wąż w kieszeni" szkoda wyrzucić ;)
Buziaki ;)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
pięknie wyszło:oklasky:, a co do sztruksu, Ty wiesz ile się da uszyć z resztek ścinków? o ho ho ... albo i więcej... :rotfl:
a tutaj masz instrukcję Migorki i naszą dyskusję nt . Poczytaj. A następnym razem suwak wszyjesz jeszcze lepiej! :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
I tak uważam, że suwak wszyty bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że nie masz odpowiedniej stopki!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

30 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.