Wersja do druku

30 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a stopka którą wszyłam zamek wygląda tak:aparat:
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Czyli stopka do "zwykłych" zamków, ale nie tylko...

Bardzo wygodna do przeszywania w "trudnych" miejscach - np. kiedy musisz przeszyć coś tuż przy nabitym zatrzasku albo wzdłuż grubego szwu /np. naszywając od spodu łatkę w kroku w spodniach jeansowych/. Wszędzie tam, gdzie zwykła stopka okazuje się za szeroka. Albo kiedy musisz dokładnie kontrolować linię, po której szyjesz /np. wszywając kliny/.

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Bardzo pomysłowe są Twoje dzieła, takie z biglem. A sukienka z tiulowym karczkiem bardzo mi się podoba, chyba ściągnę.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bież śmiało;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Moniś szalejesz kobieto! Jestem w szoku. Zamek wszyłaś naprawdę świetnie - a jak napisałaś że wszystko szyjesz na szpilkach bo nie lubisz fastrygować to mało z krzesła nie spadłam :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gwoli wyjaśnienia
Susanko, nie chodzi o to że nie lubię, nie umiem i przyznaję nie chce mi się :zawstydzony:, przyznam że szpilki mam bo kupiłam jak poczytałam na forum ze wszyscy tego używają ale jak dotąd użyłam ich do upięcia formy na materiale, a potem jedną trzymałam przez cały czas szycia w zębach i tyle...dzięki Monice podkleiłam, zanim wszyłam zamek, zanim tu nie trafiłam to nie zrobiłam niczego ani z formy ani ze szpilkami, jestem nauczona że przykładam i ma być, najważniejsze to dobrze skroić i tego się uczę...szyłam kiedyś 4 czy 5 lat w dużym zakładzie krawieckim na akordzie, tam nie używa się nawet szpilek, a szyłyśmy dla włoskich marek np Max Mary... w pierwszej kolejności jestem szwaczką, nie umiem szyć od podstaw tak jak krawcowa, wszywać porządnie zamków, wszywać podszewki i takich różnych...i tego też chcę się nauczyć... ogólnie to szyć umiem, najdłużej idzie mi krojenie, kombinowanie co po kolei bo nie koniecznie pamiętam, a po to niby jestem technikiem odzieżowym żeby wiedzieć;) i doszywanie właśnie podszewki, sztukę uszyję dość szybko... jak postanowiłam że nauczę się szyć to się nauczę, zamówiłam teraz burdy, będę kroić i szyć aż będzie tak jak powinno:) hehehe:rotfl:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bravo, tak trzymaj!
Ale powiem Ci,ze wykroje z Burdy nie leża tak na sylwetce, jak z papavero, są troszku za duże.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no trzeba kombinować papavero zwężałam po 2 cm w bokach i 1 na plecach, więcej nie mogłam bo zamka nie miałam zamiaru wszywać od nowa ;) a burdę właśnie przyniósł listonosz to dopiero będę próbować, kupiłam 5 sztuk na allegro z różnych lat... fajne nawet no ale jak to przenieść na materiał, odbijacie to czy jak???
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moniko no superowo wszyłas ten zamek... gdybym ja tak umiała nie szukałabym po sieci stopki do wszywania zamka krytego... Cudownie Ci wyszło,az Ci zazdroszczę.
Ja też kupiłam kilka Burd i tez zamierzam się uczyć szyć :)
A ta stopka którą go wszywałaś jest na wyposażeniu mojego Łucznika 884 jako stopka do wszywania zamków błyskawicznych i sznurków. Tak przynajmniej pisze w instrukcji obsługi tej maszyny.
Powinnam się więc bardziej przyłożyć do tego

Do papavero się zraziłam totalnie... zaczęłam szyć 2 rzeczy i obydwie sa nieudane... jedna z mojej winy ale druga spodnie rurki to fatalny wykrój... może mi przejdzie jak cokolwiek mi się uda uszyć... musze próbować

--- Ostatnio edytowane 2011-09-26 12:18:42 przez Kora ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Monika. Odrysowuję na cienkim pergaminowym papierze. Jak mnie kiedyś przypiliło to sklejałam zwykły papier śniadaniowy:) Ale teraz kupiłam sobie 50-metrową rolkę papieru (nie jest rewelacyjny)i mam spokój. Żeby mi się papier nie przesuwał przyklejam taśmą malarską, łatwo odchodzi i nie rwie arkusza wykrojów.

Koro. Znalazłam taki "przepis" na wszywanie zamka krytego przy pomocy zwykłej stopki, jeszcze nie wypróbowałam. Ale na pewno suwak trzeba wyprasować przed wszyciem.

http://tanysewsandknits.blogspot.com/2007/03/o-fecho-invisvel-invisible-zipper.html
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

30 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.