Wersja do druku

32 strony: « < 8 9 10 11 12 13 14 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
.

--- Ostatnio edytowane 2014-10-08 19:30:09 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Na odległość to tylko gdybanie, ale sprawdziłbym pętelkę o której wspomniała Czeremcha i przyczynie jej powstawania oraz skuteczność działania naprężacza. Taka pętelka w chwili pociągania nici przez chwytacz potrafi zaciskać się, nić stawia opór i ścieg ściąga się. Pętelka może powstawać w wyniku skręcania/rozkręcania nici, może też sprzyjać jej powstawaniu niewystarczające naprężenie nici na naprężaczu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy można naprawić samemu? Może że dam radę, w najgorszym wypadku idąc do mechanika będę już miała część zamienną w ręku.
MamoIzy,
I co tam słychać u Merry? Jak wymiana?
:)
Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Fides, jestem w trakcie oczekiwania na samą igielnicę bez bolca, może się uda. A póki co to używam tylko szerokiego ściegu drabinkowego i szyję bardzo wolno, żeby pod wpływem drgań igły nie wypadały, dwie już połamałam. Samo życie:bezradny:
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Pomogło nawleczenie igieł od nowa i zmiana igieł na grubsze i nowe.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja już czekam na mojego Merrylocka
:zacieszacz::mniam:

I jeeeest!
Teraz się na niego gapię i boję ruszyć :D
Muszę się oswoić :)
Pavel, dziękuję!!!

--- Ostatnio edytowane 2013-11-08 19:15:07 przez Mrau ---
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
również dziękuje, i nie bój sie jej ona nie gryzie no chyba ze materiał pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:) boję się, ze popsuję. Na razie zgodnie z poradami forumowymi przeciągnęliśmy nitki żeby nie nawlekać od podstaw(bo była testowana i miała już założone i ładnie zabezpieczone) i przetestowałam jeden ścieg, czyli ustawioną już drabinkę.
Jutro przestudiuję instrukcję, wydrukowałam już sobie tą polską, widzę, że tam jest więcej niż w tej oryginalnej.
Będzie zabawy :)
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
fabrycznie maszyna jest ustawiona na 3nitkowy drabinkowy :) i tak też przeszyty kawałek materiału.
Dobrym rozwiązaniem jest wydrukować sobie tzw. szybkie nawlekanie na konkretny scieg czyli od strony 57 do 63 a reszte przestudiowac no może jeszcze 4, 5 i 7 to opis maszyny
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szanowny Ekspercie, Pavelu,
Proszę o słowo komentarza do zamieszczonego wycinka z instrukcji, w której zauważyłam pewną niekonsekwencję. Na pierwszych stronach instrukcji jest wytłumaczone (strona 16), jak nawlekać czerwona nitkę, a na schemacie (tu akurat str. 60) nitka nie jest przeprowadzona przez oczko (miejsce zaznaczyłam zielonym kółkiem). Czy to jest niedokładny rysunek?

Fides



--- Ostatnio edytowane 2013-11-09 00:05:20 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2013-11-09 01:55:19 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
czerwona nitka 16 strona instrukcji czerwona nitka strona 60 schemat

32 strony: « < 8 9 10 11 12 13 14 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.