Wersja do druku

32 strony: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Macie może jakieś instrukcje do stopek dołączanych do tej maszyny? Zwłaszcza zależy mi na tej do lamówek. Patrzę się na nią i nie wiem co z czym i jak... :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Proszę o słowo komentarza do zamieszczonego wycinka z instrukcji, w której zauważyłam pewną niekonsekwencję. Na pierwszych stronach instrukcji jest wytłumaczone (strona 16), jak nawlekać czerwona nitkę, a na schemacie (tu akurat str. 60) nitka nie jest przeprowadzona przez oczko (miejsce zaznaczyłam zielonym kółkiem).
Ja przekładam nitkę przez to oczko. Tak, jak jest to zaznaczone na obrazkowej instrukcji na klapce owerloka /tej, którą się otwiera, żeby nawlec chwytacze/.

Błędy w druku zdarzały się, zdarzają i będą zdarzać.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Błędy w druku zdarzały się, zdarzają i będą zdarzać.

Ania

Otóż to ja nie odpowiadam za błędy w wydruku ktoś poprostu to przeoczył ze tam powinna byc przeprowadzona nitka czerwona
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
(...) Dobrym rozwiązaniem jest wydrukować sobie tzw. szybkie nawlekanie na konkretny scieg czyli od strony 57 do 63 a reszte przestudiowac no może jeszcze 4, 5 i 7 to opis maszyny
Błędy w druku zdarzały się, zdarzają i będą zdarzać.

Ania

Otóż to ja nie odpowiadam za błędy w wydruku ktoś poprostu to przeoczył ze tam powinna byc przeprowadzona nitka czerwona
Pavelu,

Oczywiście, zgadzam się, nie Ty Pavelu drukowałeś instrukcję i trudno tu Ciebie winić za mankamenty w schematach nawlekania. Polecasz jednak wydruk tych schematów.
Schematy - czerwona, zielona nitka (a może i reszta) – w zasadzie kolor nieistotny – to nie jest dobre źródło wiedzy przy nawlekaniu owerloka.

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proszę o słowo komentarza do zamieszczonego wycinka z instrukcji, w której zauważyłam pewną niekonsekwencję. Na pierwszych stronach instrukcji jest wytłumaczone (strona 16), jak nawlekać czerwona nitkę, a na schemacie (tu akurat str. 60) nitka nie jest przeprowadzona przez oczko (miejsce zaznaczyłam zielonym kółkiem).
Ja przekładam nitkę przez to oczko. Tak, jak jest to zaznaczone na obrazkowej instrukcji na klapce owerloka /tej, którą się otwiera, żeby nawlec chwytacze/.

Błędy w druku zdarzały się, zdarzają i będą zdarzać.

Ania

Czeremcho,
"Jakoś trzeba sobie radzić" - powiedział traper zawiązując but dżdżownicą.
Dobrze, że jest klapka z instrukcją. I parę stron o nawlekaniu owerloka od strony 14 do 27.
:)

Fides

PS.
Errata do instrukcji by się przydała.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Macie może jakieś instrukcje do stopek dołączanych do tej maszyny? Zwłaszcza zależy mi na tej do lamówek. Patrzę się na nią i nie wiem co z czym i jak... :)
Lutien,
A zaglądałaś do instrukcji - od strony 74 do 76 są opisane stopki dodatkowe. Stopka do lamówek opisana jest jako STOPKA DO KORDONKA/WYPUSTEK #A1A321004. Zastanawiam się, bo nie wiem, czy trzeba zmieniać płytkę ściegową czy nie, kiedy używa się tych dodatkowych stopek?

Fides
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Płytkę ściegową - na pewno nie, ale stoliczek znajdujący się w pokrywie chwytaczy - tak. Zależnie od wybranego ściegu.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Macie może jakieś instrukcje do stopek dołączanych do tej maszyny? Zwłaszcza zależy mi na tej do lamówek. Patrzę się na nią i nie wiem co z czym i jak... :)
Mam ten sam problem, próbuję różnych metod jak coś mi wyjdzie to podzielę się tym sposobem. Gumkę już wszywałam ściegiem drabinkowym - nie wiem czy to tak ma być ale wszyłam i trzyma się do tej pory. Mam sześć stopek i też się na nie patrzę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Płytkę ściegową - na pewno nie, ale stoliczek znajdujący się w pokrywie chwytaczy - tak. Zależnie od wybranego ściegu.

Ania
Czeremcho,
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja to chyba jestem jakaś tępa, mam nadzieję, że to chwilowe zamroczenie .,,
Dziś walczyłam z maszyną, żeby ją przestawić z drabinki na overlock .. wszystko ustawiłam, nawlekłam nici, zmieniłam "stoliczek", zablokowałam chwytacz no i nie idzie no.
Trochę potrwało zanim przypomniałam sobie o takim małym dzyndzelku .. który trzeba nałożyć jeśli się nie korzysta z zielonego chwytacza :szok:
Ale już się oswajam ... ::) teraz już musi być tylko lepiej!

--- Ostatnio edytowane 2013-11-10 22:13:06 przez Mrau ---
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)

32 strony: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.