Wersja do druku

32 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
U mnie już po gwarancji.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pisalas do mnie, az musze odszukac te wiadomosc, hmm raczej nie sadze zeby byla wada fabryczna gdyz maszyna przechodzi w fabryce test sprawnosci inaczej by nie byla wypuszczona do sprzedazy, niekoniecznie trzeba wymieniac naprezaz moze wystarczylo by jego naciagniecie na sprezynce
Avatar użytkownika
Świeżynek
No nie wiem, być może sama spróbuję zajrzeć do tego naprężacza.
Na razie szyję bez używania zielonego i jest dobrze. Muszę się nareszcie nacieszyć,
bo do tej pory każde wyjęcie maszyny powodowało frustrację. Nie przypuszczałam ,
że w nowej maszynie może być coś źle tylko, że ja nie umiem jej wyregulować.
Pozdrawiam
Lucy50
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Od 4 dni jestem posiadaczką tej maszyny, dzięki Panu Pawłowi:)

I dziś pierwszy raz przeszyłam coś - w końcu udało mi się nawlec nici do 5 nitkowego z łańcuszkiem.:D
Robię wykrój bluzki z żorżety/silki i jutro zszywamy. Zobaczymy jak będzie szyło, bo na bawełnie coś czerwona nitka ściągana mi lekko zieloną nitkę pod spód. Czyli zmniejszyć naprężenie czerwonej (na mniejszą liczbę)??
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zmniejszyć jednej, a zwiększyć drugiej... Tak najlepiej u mnie się sprawdza :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zaprzyjaźniamy się ze sobą:):) Na razie dobrze nam idzie, pukając w niemalowane...

Mamy jeszcze pytanie: jaki najprostszy ścieg do obrzucania brzegów zastosować np. przy obrzucaniu elementów sypiących się jeszcze przed szyciem? czy jest jakaś różnica w przypadku tkanin (żorżeta, żakard itp) a dzianina (raczej punto)?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może ktoś wie- szyję 5 nitkowym ściegiem i ciągle mi rwie górną nić- pomarańczową. Szyłam dziś i było ok. Potem musiałam przejść na drabinkę, wróciłam z powrotem do 5 nitkowego ściegu i dupa. No rwie i rwie. Już nie wiem, co robić....
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze igly do dupy lub nici
zmniejsz troche naprezenie tej nici
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już wszystkiego próbowałam. Coś od spodu mi tą nić przerywa i nie wiem, co.
Powoli szyję, ale w porównaniu z szyciem sprzed kilku godzin to droga przez mękę :/
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze zle nawleklas chwytacze

32 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.