Wersja do druku

32 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
hej :)
Mam merrylocka 689 od ponad dwóch lat, szyję na nim, używam ściegu 4nitkowego, 3nitkowego, drabinkowego. Dziś przy czyszczeniu zauważyłam, że przy ustawieniu do ściegu drabinkowego, chwytacz łańcuszkowy w pewnym momencie swojego obrotu obciera i trąca lewą igłę. Mechanizmy wyglądają hmm stabilnie nic nie lata, nie wygląda na wykrzywione... Domyślam się, że kiedyś w początkach szycia mogłam coś zepsuć po prostu. Ścieg drabinkowy wygląda mimo to normalnie. Czy taka sprawa nadaje się tylko do mechanika? Czy takiego stacjonarnego gdzieś poszukać, czy merrylocki lepiej gdzieś odsyłać? Ktoś naprawiał po gwarancji?

--- Ostatnio edytowane 2016-12-30 21:06:18 przez marakuja ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć,
dopiero się z moim merrylockiem zaprzyjaźniam i jeszcze nie wszystko jest dla mnie jasne. Jaki ścieg użyć do jednoczesnego zszycia i obrzucenia popularnej dresówki? Będę szyła sukienkę. Ściegiem nr 9 (5-nitkowy szeroki)zszywałam żorżetę, ale do dresówki też się nadaje on? Czy lepszy będzie ścieg 6 (3-nitkowy super elastyczny wzmocniony)?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Do sukienki z dresówki będzie najlepszy 4-ro nitkowy ścieg.Dobrze łączy, nie jest za szeroki i jest elastyczny.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki serdeczne
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich serdecznie :rotfl:

o tym że istnieje taka maszyna dowiedziałam się z filmików szyciowych :)
Moja przygoda z "szyciem" to głównie obszywanie firanek haftowanie poduszek i skracanie spodni męża. Do przerabiania dużych bluzek potrzebowałam overloka i kupiłam ARKĘ RADOM GBL4-434 :beczy: Totalna porażka :dobani: Tkaninę i dzianinę muszę szyć na tym samym ustawieniu bo lekka zmiana i jest rozregulowany :zly: Pan który go naprawiał był bardzo zdziwiony takim zakupem :nie: Zastanawiałam się nad kupnem merrylocka:zacieszacz:

Pozdrawiam wszystkich!


--- Ostatnio edytowane 2017-01-29 08:27:44 przez azalia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam Merrylocka 689. Za każdym razem gdy składam dresówkę i chcę przeszyć "podwójny materiał" maszyna zaczyna stukać i łamie się igła. Nie wiem w czym jest problem. Na pojedynczym materiale szyje poprawnie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuj zmniejszyć naprężenie nici.
Napisz jakiego ściegu używasz. Sporo tu właścicieli Merrylocka, może coś podpowiedzą.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za odzew. Szyłam szwem 3-nitkowym overlokiem. Przy podwójnym materiale dresowym stukało, łapało materiał, aż złamało igłę :( Mam założone igły 80/12 Schmetza z kulką i chcę zszyć podwójny materiał dresowy (bok spodenek). Dopiero zaczynam pracę z Merrylockiem i uczę się ustawień.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Co "łapało materiał " ? Może nóż masz źle ustawiony ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nóż miałam schowany. Materiał nie podaje dalej tylko wciąga pod igłą.

--- Ostatnio edytowane 2017-02-16 18:58:47 przez edzik1980 ---

32 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.