Wersja do druku

32 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyli korzystasz ze ściegu "3 nitkowego owerlokowego", jedna igła - lewa lub prawa.

Języczek układania ściegu - pozycja N. Czy tak jest ustawiony?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dokładnie tak!
Przy jednej warstwie materiału maszyna szyła prawidłowo (oczywiscie szew nie był idealny, nici wymagały regulacji).
Przy dwoch warstwach, tak jak pisałam, wciaga materiał i łamie igłę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuj przeszyć na próbę dwie warstwy dresówki złożone razem przy użyciu noża, tak, aby ten nóż troszeczkę odciął na brzegu.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję, spróbuję!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Edziku1980, co tam słychać w sprawie szycia owerlokiem - łamie igłę dalej?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Na razie odpuściłam sobie 3 nitkowy overlockowy, żeby nie łamać więcej igieł, bo nie będę miała za chwilę czym szyć hehe

Ponawlekałam nici na ścieg 4 nitkowy wzmocniony łańcuszkiem. Wszystko fajnie się szyje - nawet uszyłam już pierwsze spodnie i bluzę dresową. ALE szyjąc zgrubienia (wszywając ściągacz mamy kilka warstw na łączeniach) niestety muszę zwolnić szyjąc i lekko pociągnąć materiał (pomóc maszynie) bo inaczej wyrzuca mi konwerter w powietrze albo co gorsza w stronę igły (już jedną złamało). Czy u Was też się tak dzieje, czy ja po prostu jeszcze nie opanowałam maszyny...?

Za niedługo wrócę do 3 nitkowego i powiem czy nadal mam problem...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, czy nadal jest możliwość zakupienia covera merrylock 689 od Pana Pawła?

--- Ostatnio edytowane 2017-04-27 23:36:11 przez marzenana ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupowałam w grudniu :)

Ale wczoraj odkryłam taką rzecz i nie wiem czy to standard czy nie...

W sumie jest 5 wejść na igły: 2 z przodu, 3 z tyłu i z przodu mam czarną śrubkę tylko w prawej igle (tylko tą do tej pory używałam). Czy w lewej pozycji igły nie ma tej śrubki i trzeba ją przekładać sobie?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak mozna sie skontaktować ze sprzedającym?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można przez wiadomość priv pod awatarem, a nr kom. przesyłam Ci na priv.

32 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.