Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
Zapraszam do dyskusji :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pierwsze Słysze o bluzce gorsetowej ,albo gorset albo bluzka.:)
Snow Black-dzięki piękne ,sukienka byla dosc ciezka ale góra gorsetu trzymała doskonale ,moze dlatego ze pod jednym gorsetem byl wszyty drugi który super wszystko naciagal.

--- Ostatnio edytowane 2012-01-09 21:19:21 przez tydea ---
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Gorsety SnowBlack.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Albo gorset albo bluzka? Nie!

Bluzka gorsetowa to taki twór miękki, usztywniany co najwyżej plastikami, który sobie leży w talii, przeważnie bez ramiączek, czyli wszystkie gorsety na imprezy dostępne powszechnie, części sukien ślubnych, wieczorowych itp. - czyli w skrócie jakaś masakra. W Polsce występują bluzki gorsetowe.
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Gorsety SnowBlack.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proponuje zajrzeć do wikipedii sprawdzić opis GORSET.Bo ta twoja teoria wymyślona o bluzko-gorsecie to ....:D
Jakoś w szkole uczyłam sie o formach bluzek ,spodni i tym podobnym ale o cudeńku zwanym bluzko-gorset to nie.:D.
W dzisiejszych czasach gorset używany jest jako czesc garderoby,wiec wykonanie ,dobór tkaniny jest tu dowolny..To jak nazwiesz bieliznę gorseto-stanik???:DCzy gorset.
Piszesz ze gorsetobluzki to twór miękki z plastikami ,i wykorzystywany jest do sukien ślubnych.Nie masz zielonego pojęcia o tym ,bo takie cos by nie utrzymało sukni ślubnej ,chyba nie wiesz ile suknia ślubna wazy :rotfl:
Dla mnie suknie na bazie gorsetu over biust ,bo o tym tu pisze a nie underbust (do czego się przyczepiasz)sa bardzo ladne.
Wiec najpierw sprawdź ta różnice gorset over biust i underbust bo oba sá gorsetami a nie bluzko gorsetem.
A tu moja przepiękna suknia od projektanta z gorsetową góra a nie bluzkową i nie nazwalałbym já masakrą.
http://www.onewedding.co.uk/wedding-dress/amanda-wyatt/edie-aw/

--- Ostatnio edytowane 2012-01-09 22:49:26 przez tydea ---

--- Ostatnio edytowane 2012-01-09 22:55:31 przez tydea ---

--- Ostatnio edytowane 2012-01-09 23:05:44 przez tydea ---
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Gorsety SnowBlack.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ok, nie zrozumiałyśmy się. Nazywaj wszystko inne jak chcesz. Dla mnie gorset to gorset na stalowych fiszbinach.. Nazywanie bieliźnianych gorsetów i bluzeczek gorsetami tylko wprowadza zamęt wśród osób poszukujących tego co ja.

Można gdzieś przenieść tę dyskusję? :) Niepotrzebny offtop.
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Gorsety SnowBlack.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
/Wtrącam się, więc piszę w nawiasach. :D Mam podobne wątpliwości, co Zoe-lin. Gdybym chciała sobie uszyć gorset, uszyłabym coś, co robi SnowBlack. Oczywiście pomijam fakt, że spartoliłabym, bo to wyższa szkoła jazdy. Uszyłabym coś, co formuje sylwetkę, i jest pochodną od bielizny. Takie coś po angielsku nazywane corset. Natomiast to, co Tydea nazywa gorsetem, a Zoe-lin gorseto-bluzką - gorsetem nie jest. Nawet suknia w linku Tydei ma "bodice", a nie gorset w górnej części. To coś, co nosi nazwę stanika. Ładne, polskie słowo pochodzące zapewne od "stanu", czyli górnej części ciała /korpusu, tułowia/, nie mające nic wspólnego z biustonoszem. Niestety, oduczyliśmy się precyzji w krawieckiej terminologii. A szkoda. Bo dla dentysty "ząb" może być jedynką, szóstką czy piątką, ale "jedynka" będzie zawsze zębem. Nie zawsze można używac tych nazw zamiennie./

Ania

--- Ostatnio edytowane 2012-01-10 12:00:33 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Gorsety SnowBlack.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czeremcho jezeli juz o terminologiach krawieckich to nie slyszalam o gorseto-bluzkach.
Jeżeli juz to bluzka i osobno gorset.
A jeżeli chodzi o metalowe fiszbiny to technologia poszla w góre i te plastikowe tez świetnie się nadają do usztywnia
Wy pozostajecie przy starej terminologi ,gdzie gorset wam sie kojarzy tylko w jeden sposób ,.
W obecnych czasach :Dzmienila sie funkcjonalnosc gorsetu ,używany jest jako dodatek do stroju .Fason ,wykonanie i sposób noszenia,jest dowolna.
Tu cytat z Wikipedii
Formy gorsetów, materiały wykonania zmieniały się w ciągu wieków tak, jak zmieniała się estetyka i lansowany ideał piękności.Np
W dzisiejszych czasach, gorset jest używany jako elegancka cześć bielizny.
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Gorsety SnowBlack.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Z punktu widzenia dyletantki (amatorki) i to gorset i to gorset, chociaż ten sznurowany z haftkami i stalowymi fiszbinami, nawiązujący do wiktoriańskiej bielizny, to klasa wyżej niż taki do sukni ślubnej na przykład (ale nie nazwałabym go gorseto-bluzką). Być może istnieją opracowania precyzujące co jest gorsetem a co nim nie jest, ale to będzie dyskusja czysto akademicka, która w niczym nie umniejszy podziwu dla pasjonatów dążących do perfekcji.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Gorsety SnowBlack.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Widzisz, Tydeo - nawet cytat z wikipedii /która nie jest źródłem miarodajnym/ mówi, że gorset jest oddzielną częścią bielizny.

Sęk w tym, że trudno mi znaleźć w języku polskim określenie równoważne z "top". Skłaniałabym się do nazwy "top o kroju gorsetowym", ale to też mało po polsku. Bo bluzka kojarzy się z czymś pełnym, z rękawkami itp.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Top na bazie gorsetu...
Góra sukienki uszyta na bazie gorsetu...

to wydaje mi sie najbardziej po polskiemu dziewczyny.
Nie ma słowa gorsetobluzka,gorsetostanik i lepiej będzie jak się nie zapędzimy i zaczniemy tworzyć neologizmy, co wcale w języku fachowców ( każdego rodzaju fachowców) nie przynosi moim zdaniem chluby.

Edit.:) No ale ja jestem laikiem,tylko amatorem jestem

--- Ostatnio edytowane 2012-01-11 14:01:30 przez Kora ---
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.