Wersja do druku

25 stron: « < 18 19 20 21 22 23 24 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A Bercia o ile dobrze sobie przypominam, to stary Łucznik?
Ale już nie pamiętam który...:-S:(

Co zamierzasz z nimi zrobić?
Jak je wykorzystać (o ile chcesz je dalej mieć...) - a przynajmniej niektóre.
1. Pamiętać o tym, że są to stopki do PRAWIE każdej współczesnej machiny szyjącej...za wyjątkiem Janome (dlatego zamiast Izy - nowego Łucznika NIE kupiłam sobie Janome i nie zaufałam początkowo innym firmom, bo człek nie widzi, jeśli się nie zna, a nie zna się jeśli nie widzi - i płaci krocie. Z Izuni jestem zresztą zadowolona, płaczę i czekam, kiedy do mnie wróci.Stopki mam... też cholerka na wsi).
Janome - przynajmniej niektóre maszyny - ma pole szycia do 9 mm, większość standartowych stopek do 7 mm, a więc i twoje nowe. Bercia - pewno,jak i mój stary Łucznikdo 5 mm. Tak że fakt że masz "stopkę owerlokową" na TEJ maszynie może się skończyć tragicznie, bo złamiesz sobie np. igłę. Jedna z twoich stopek ma taki prowadnik i druciki dystansujące dla greenhornów. :angel:
Nie używam jak nie muszę.
Stopka do marszczenia - jeśli nie posiadasz na składzie staroci(ja mam)jest prawie że identyczna jak ta do starych Łuczników tyle że szersza i wejściem na drugą warstwę materiału. Jest to jednak stopka, którą -jak mi się wydaje, możesz używać (zakłada się je na trzpień, a więc odkręca starą i mocuje nową na śrubce),podobnie jak stopki z centralnym wejściem na igłę - do patchworków i te bez "przeszkód" w zygzaku - są po prostu większe o 2 mm. Musisz jednak założyć tzw. zaczepienie MATIC- jest dostępne chyba w granicach ok. 30 zł, na inne maszyny też zakładane osobno, tyle że jest w wyposażeniu standartowym. Na trzpień zakładasz - pożycz noże lepiej od kogoś na początek, żebyś nie wydawała pieniędzy niepotrzebnie - i mocujesz śrubką. Powinno funkcjonować. Kiedy opuścisz MATIC - zakładasz stopkę będzie słychać lekkie kliknięcie. Zdejmujesz stary- rzecz jasna. (bo też tam jest, tyle że węższy)No i szyjesz - pamiętając,że twoje ściegi są węższe o 2 mm, więc najszerszy zygzak u ciebie to ten "owerlokowy" a mniejszego stosować w tej stopce nie wolno.
Nie wiem jak to jest ze stopką do cerowania i haftowania ręcznego. -tą z kółeczkiem.Ma ona mianowicie jakieś parametry własne, pracuje na zasadzie dźwigni, w gruncie rzeczy nie każdy ją lubi.
Myślę że telefon do serwisu głównego Łucznika s Radomiu nie zaszkodzi, weź go ze strony internetowej. Ja tam spotkałam b. miłych ludzi, są tam na ogół dobrzy mechanicy... no, jak to ludzie.
PS.
Aaaa, widzisz, nie załapałam że ten Singer z Lidla to twoja maszyna teraz. Sorry. Ja tak czy inaczej nie próbowałam tej operacji na mojej starej 880tce, z prostej racji że nie potrzebuję - są tam jeszcze stare stopki, ale że szyje, i dobrze się ma teraz to jej wiwisekcji nie robię na siłę ;)
Post zostawiam, dla potomnych :D
:papa:

--- Ostatnio edytowane 2017-07-31 11:10:29 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koma, te stopki to do Singera zakupiłam:):). Bercia to Bernina i właśnie do niej nie pasują. Dosłownie pół milimetra, igła lekko zahacza. Łucznikowi może kiedyś zafunduję matic , ale mocno się nad tym zastanawiam. Ostatnio prawie na nim nie szyję, za dużo waży bym go taszczyła na stół i z powrotem. Łucznik bardzo cichutki jest i dlatego go lubię, no ale jego waga i "trafianie" nitką w dziurkę w igle to już dla mnie coraz trudniejsze zajęcie:(:( Pytanie - "co zamierzasz z nim zrobić" - dotyczy chyba Łucznika? Nie wiem co z nim zrobię. Cicha praca Łucznika, wspomnienia z nim związane i sentyment do niego jakoś biorą górę, po prostu żal mi pozbywać się tej maszyny. Gdybym jeszcze miała pewność że ktoś inny polubi ją, doceni i będzie o nią dbał tak jak ja... Ja byłam w przysłowiowym siódmym niebie gdy pewnego dnia, na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, mąż wrócił do domu z pokaźnym pudłem a w tym pudle - głowica maszyny do szycia!!! Sama głowa, bez walizki. Szyłam na przedwojennym Singerze, a tu taka niespodzianka - maszyna która będzie obrzucała, można zrobić dziurkę i przyszyć guzik, potrafisz sobie wyobrazić moją radość? Ech, wzięło mnie na wspomnienia, chyba jednak się starzeję. Coraz bardziej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj, to masz tak jak ja.
Dlaczego stopki MATIC nie pasują do Berci, to już nie wiem.
Chickie to też Berninka i do niej pasuje, tak jak do Izy, wszystko co u nas standartowo na rynku jest.
Jaki to model? :)
Może igła ci się skrzywiła?
:-S

No i też mam starego Łucznika mojej rodzicielki, którego trudno mi oddawać jeszcze raz - potrzebowałam coś uszyć, coś zacerować i przybiegł natychmiast z powrotem, jak stary "oddawany w dobre ręce" piesek. Więcej go chyba nie oddam, tylko kupię nowy przewód elektryczny i wyczyszczony i naoliwiony, pociągnie jeszcze parę lat.
Eeech, te sentymenty.

--- Ostatnio edytowane 2017-08-01 11:48:24 przez Koma ---

--- Ostatnio edytowane 2017-08-01 11:51:46 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A wiecie moze jakie stopki pasuja do Pfaff 362? Gdzies wyczytalam ze Matic, ale ze zielona jestem to nie wiem nawet jakie sa inne, czy moze powinnam wziac ze soba stopke dla porownania? Notabene, troche juz po ptokach, bo bylam w Polsce i szukalam stopki do krytych zamkow, ale w jednej pasmanterii wogole nie bylo, a w drugiej zapomnialam zapytac i jakby byla to nie wiem czy dobra..
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, jestem zupełnie nowa w temacie, jak i nowym forumowiczem;) (Witam:)! ), ostatnio zakupiłam stopki do swojej janome na http://pl.strima.com/do-maszyn-domowych/cat/k-2002285/

Pochatowałam, zadzwoniłam i wszystko pasuje:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://pl.strima.com/texi-0023-stopka-do-wyszywania-ozdobnych-kwiatkow-do-maszyny-domowej/item/1036238/

Kobiety, bardzo miło że przypomniałyście o strimie, mają tam niedrogo stopki MATIC i kosztów transportu nie ma do końca sierpnia. Chyba się skuszę, w Strimie kiedy byłam obkupiłam sięigłami. Stopki i igły wyjechały jednak z Izą, a ja nie mogę się do nich teraz dostać.Chyba się skuszę, bo z tej do zamków krytych często korzystałam kiedy wszywałam sznurki
Ta mi się jeszcze marzyła kiedyś...

http://pl.strima.com/texi-1017-stopka-matic-do-wszywania-zaprasowanej-lamowki-regulowana-5-20-mm-do-maszyny-domowej/item/1036241/

Czy ktoś z nich korzystał, zwłaszcza z tej okrągłej?
Zepsuła mi się ta z rolkami... są słabe, plastikowe, raz szyłam skórę i normalną uniwersalną szyje mi się lepiej,ale cena kusi - tylko po 7 zł.

@jakłucznik
- MATIC masz w Berci i Singerze,musi być. wystarczy odłączyć śrubką część górną i ściągnąć go z trzpienia.Spróbuj pomanipulować , włożyć go na Łucznika, albo ten z Singera dostosować do Berci lub odwrotnie.
Coś w tej szwajcarskiej precyzji musi być nie tak, jeśli nie pasuje standartu a ten z kolei wchodzi do Singera.

Wpadłam jescze na inne rozwiązanie, jeśli nikt nie kręcił igielnicą, a igła nowa i prosta (czyli wchodzi do dziurki bez trudu) - jeśli masz Bertinę automata (bo ja nie wiem, jaki masz model) to może ustawiłaś coś z pozycją igły i zapomniałaś? Ja mam pozycję regulowaną i muszę resetując pamiętać, że ścieg prosty jest np. na 3.5 a "jechałam" na 4 żeby dopasować do ściegu, Bo jak stopki mogą nie pasować, skoro masz tylko trzpień igielnicy, nakładany na to MATIC i na niego stopkę?

Pozdrawiam i spadam na razie B-)
Koma
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koma, moje stopki nie są ze Strimy, kupiłam w PHU Iglopol w Szydłowcu. Pasują do Singera 2282 i do Łucznika 466 któremu zafundowałam uchwyt matic, niestety do Berniny B 350 nie pasują. W Berninie trzpień na igły (igielnica?) jest jakby cofnięta względem tych stopek - dosłownie 1 mm - no i niestety nie można szyć bo igła zaczepia o stopki i na pewno by się złamała. Oryginalne stopki do Berniny są drogie, chciałam być oszczędna no i nie udało się. Cwaniary te Szwajcary, chyba to celowe działanie by zmusić klienta do zakupu oryginału. A swoją drogą - czy naprawdę Bernina jest produkowana tylko w Szwajcarii? http://zapomnianapracownia.blogspot.com/2013/04/kto-i-gdzie-produkuje-maszyny-do-szycia.html Dodaję zdjęcie stopek - ta po lewej to oryginalna Bernina, ta po prawej (taka z czubatymi końcówkami) to z Iglopolu. Proszę zwrócić uwagę na odległości między przęsełkiem na które wciska się stopkę a otworem w który wchodzi igła. W tej nie-oryginalnej stopce ta odległość jest większa i dlatego igła zahacza o stopkę. Na te odległości nie zwróciłam uwagi,jakoś nie pomyślałam że mogą być różne, sugerowałam się tylko szerokością przęsełka. Nauczka na przyszłość:(:( Przepraszam, zdjęcia marnej jakości ale mam nadzieję że opisałam w miarę jasno jaki jest problem.

--- Ostatnio edytowane 2017-08-18 18:55:15 przez jakłucznik ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja Sew&Go 7 jest chińska https://ekrawiectwo.net/board/thread/64200/jakie-maszyny-mamy/?page=27#post-114019
Stopki dokupiłam ( do zamków krytych,teflonową i z górnym transportem) w Dousa takie, które pasują do nowych łuczników i jest ok. A teraz poszukuję stopki do guzików(automat), która ma gładki spód bo moja ma takie zadziorki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marianka dziękuję, szkoda że nie wiedziałam o tym wcześniej:):).Właśnie wczoraj byłam u p.Wojasiewicza na Pomorskiej z moim łucznikiem 466 by go "przestawić" na system matic. Ale wybiorę się tam za jakiś czas, pan jest bardzo uprzejmy i na pewno pozwoli mi zakupić stopkę na próbę, z możliwością zwrotu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyno, Ty to masz możliwości, we Wrocławiu jest również salon firmowy Łucznika.A swojego przestawiłaś na matic?
Mój stary singer ma ukośne mocowanie i matic nie pasuje ale kiedyś na allegro kupiłam stopki dodatkowe ( w tym z górnym transportem)Teraz chcę wymienić żarówkę na ledową

25 stron: « < 18 19 20 21 22 23 24 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.