Wersja do druku

25 stron: « < 19 20 21 22 23 24 25 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej, skojarzyła mi się - wysoki to na moich zdjęciach ta stopka do marszczenia,to nie będzie pasowała, czy jak, do tego Łucznika? Pochrzanili te akcesoria, w takim razie. Bo blokady plastikowe na transporter, to mi "zwrócili" dwie, z czego jedna nie pasuje do tego modelu...
Ojjj...:( Będę musiała sprawdzić, i może kupić do Chickie jakąś taką osobno, aczkolwiek nigdy nie używałam :(. Nie są najtańsze,wszystko drożeje; franki szwajcarskie też....Cieszę się Chickusią, ale ze stopek, to ja i u Izy lubiłam korzystać :( uczyłam się co prawda "na drzwiach od stodoły" żeby polecieć, jak to w Polsce, szkoła twarda i warunki też, na starych owerlockach i stebnówce przemysłowej, i musiało być i równo, i podwójnie ostebnowane, i szybkość pod koniec odpowiednia... teraz to ja filozofuję sobie w domu, i stopki sobie zakładam różne, dla ułatwienia, i Izunia sama szyje równo, i owerloczek dobry, i Chickie automatic haftuje i rozpieszcza, nawlekanie igły - nie muszę patrzeć i wysilać wzroku... To i stopki by się chciało mieć i używać. Najbardziej lubię tą do sznurków, bo można kolorową nitką dekorować, na kordonku marszczyć,nie zawsze na gumce marszczę, ale na ..grubej niteczce. Ta do zawijania się przydaje, w szczególności do tkanin delikatnych, bo one się raczej rolują, ale nie zawijają, inaczej nie ma możliwości obrębienia szyfonów,trudno jest z tiulem czy organzą.
Auu ...Miauu, jak mawiały moje kociki .:kotek:

:beczy::beczy::beczy:
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochani, donoszę jak wygląda sprawa z moim Łucznikiem 466 któremu zafundowałam system matic i przez to nie mogłam już korzystać ze "starych" stopek. Fachowiec przestawił igielnicę do pozycji poprzedniej a ja z "matikiem" zrobiłam to co radziła Fides - cytuję: "Też mam Łucznika 466 i również miałam problem z uchwytem. Chyba tu, na forum przeczytałam, że ktoś go dostosował. Genialny pomysł! I metodą po milimetrze pilnikiem dopasowałam uchwyt u siebie. Tu pokazałam gdzie trzeba spiłować.". Koniec cytatu. No i teraz mogę zakładać do Łucznika nowe i stare stopki. Ale oczywiście fachowcowi nie powiedziałam o tym, niech trwa w przekonaniu że matic wyklucza używanie starych stopek. Fides, bardzo dziękuję. Mówiłam Ci kiedyś że jesteś wielka:):):).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To super :D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochani, jak już pisałam w powitaniu jestem bardzo początkującym samoukiem a właściwie interneto-ukiem ;)
Przeczesywałam internet wielokrotnie w sprawie stopek do owerloka.
Z racji tego że jak szukam czegoś konkretnego to zawsze coś mnie po drodze tak wciągnie że zapominam czego szukałam ;) to zawsze ląduję na filmikach o stopkach do zwykłej maszyny i do tej pory nie znalazłam odpowiedzi na pytanie jak używać dołączonych do mojego owerloka stopek:

stopka do ściegu krytego
stopka do wszywania koralików
stopka do wszywania wypustki.

Mam owerloka Janome 990D.
Chodzi mi o to czy wystarczy założyć np tą stopkę do koralików i można naszywać czy trzeba np. schować nóż jak do mereżki (jeszcze jej nie próbowałam robić tylko to oglądałam na filmikach). Czy trzeba jeszcze jakieś ustawienia zmienić? Boję się uszkodzić maszynę nieudolnymi próbami.
Instrukcję dokładnie przeczytałam ale o używaniu konkretnych stopek nic nie ma :(

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nigdy nie używałam tych stopek chociaż leżą w pudełku. Ale nóż możesz chować kiedy chcesz, nie tylko do mereżki. Spróbuj może poszukać na stronie i blogu eti - powinni coś mieć o używaniu tych stopek.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak nie schowasz noża będzie ci obcinał z brzegu i wszystko wyjdzie na boku.
Tsk w ogóle to mam takie stopki i owerloka ale daleko, jestem ciekawa jak np. koraliki puścić nie na boku,tylko przez środek jak będziesz już czaić to daj zajawkę ;)
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Koraliki lecą z... Chin. Jak dolecą popróbuję i dam znać jak i czy cokolwiek z tego wyszło :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej Dziewczyny i Chłopaki, zobaczcie co wyszukałam (jakiś strasznie długi ten link): https://pl.aliexpress.com/item/New-Multifunctional-Sewing-Machine-for-Presser-Foot-Quilting-Walking-Low-Shank-For-Walking-Foot-Janome/32796795551.html?src=google&albslr=230248202&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&source=%7Bifdyn:dyn%7D%7Bifpla:pla%7D%7Bifdbm:DBM&albch=DID%7D&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&albcp=995084155&albag=47963453223&slnk=&trgt=388120373948&plac=&crea=pl32796795551&netw=g&device=c&mtctp=&gclid=EAIaIQobChMI3Jfpn8it2QIVRqgYCh30RQc4EAQYAiABEgKJY_D_BwE. Czy ktoś z Was używa takiego cuda?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciao, Ragazza.
Jeżeli idzie o stopkę, to chyba widziałam ją pod hasłem "do zaprasowanej lamówki" i bardzo chciałam mieć.
LINK
"Zablokować, Brother, Janome, itp
dobrym narzędziem do obsługi tych nieudane overlock i tworzenia idealne walcowane hem"

Guglał za dużo i uguglał się, tłumacz - too much, a jak widzisz, chiński sprzedawca ma tych stopek too much ;)

Do Berci istnieje lamownik inny i ja go chciałam już dawno zamówić, może w tymj miesiącu przywiozą na moje zamówienie, bo się już tam wybieram w związku z reklamacją stopki do cerowania, która mi się rusza na trzpieniu- więc walczyć będę -o:LAMOWNIK
Do Berci twojej tak samo musisz zapytać i powalczyć, ma takie samo wejście.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wczoraj obszywałam dół sukieneczki zaprasowaną tkaninową lamówką przy pomocy właśnie takiej stopki z lamownikiem i szło rewelacyjnie łatwo i szybko! Szczerze mogę go do takiej zaprasowanej lamówki polecić! Wcześniej obszywałam śpioszki elastyczną lamówką (gumą łamaną) i może przez to że robiłam to pierwszy raz a może dlatego że przy śpiochach są bardzo wąskie a mocne łuki to szło mi trudniej ale też jest ok.
A na ten metalowy lamownik czekam bo też leci z Chin :)

--- Ostatnio edytowane 2018-05-14 16:07:49 przez lawinka ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
śpiochy sukienka

25 stron: « < 19 20 21 22 23 24 25 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.