Wersja do druku

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytam właśnie świetną książkę. Krawiectwo ciężkie napisane przez pana Bugajskiego. Pomijając wstawki propagandowe (ksiązka z 60 roku) jest świetnie wytłumaczone wszystko, miedzy innymi jak robić wykroje uwaga ..... MĘSKICH CIUCHÓW ! ! !
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
coś dla mnie wykształcenie mam: krawiec odzieży ciężkiej damskiej

--- Ostatnio edytowane 2012-02-25 00:05:27 przez anistach ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://allegro.pl/technologia-krawiectwa-ciezkiego-bujalski-i2082017492.html
takie kupiłem tylko 2 wydanie i za 8 zł a nie za 32

--- Ostatnio edytowane 2012-02-25 16:00:45 przez Fred ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Stare podręczniki są najlepsze, właśnie ze względu na jasny i "łopatologoczny" sposób tłumaczenia.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
coś dla mnie wykształcenie mam: krawiec odzieży ciężkiej damskiej

--- Ostatnio edytowane 2012-02-25 00:05:27 przez anistach ---
Anistach :) ja też jestem krawcem odzieży ciężkiej
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://allegro.pl/technologia-krawiectwa-ciezkiego-bujalski-i2082017492.html
takie kupiłem tylko 2 wytanie i za 8 zł a nie za 32
Wiesz co, miałam ochotę na tę książkę, ale 32zł to lekka przesada za używaną. Poczekam i poszukam tańszej :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiesz Jolka doświadczonego krawca to ona na kolana nie powali, dla mnie też fajne jest to że cofa się człowiek trochę w czasie, na przykład te opisy normalizacji ubrań przez ministra jakiegoś tam, który wydał rozporządzenie że męska konfekcja będzie od tej pory szyta w 38 rozmiarach zamiast 24 jak poprzednio. hehe
Avatar użytkownika
Administrator
coś dla mnie wykształcenie mam: krawiec odzieży ciężkiej damskiej

Hehe a ja odzieży lekkiej :) Ale technik nie krawiec...

Fred dobra lektura to podstawa, fajnie, że trafiłeś na tę książkę - z pewnościa wiele z niej wyniesiesz :tak:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, ja też jestem technikiem :) od odzieży ciężkiej- w zasadzie krawcowa z tytułem technika :) Tyle że szyję i lekką i ciężką odzież. Ostatnimi czasy bawiłam się też w szewca i kuśnierza :D :D :D




--- Ostatnio edytowane 2012-02-28 11:56:50 przez jolka68 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiesz Jolka doświadczonego krawca to ona na kolana nie powali, dla mnie też fajne jest to że cofa się człowiek trochę w czasie, na przykład te opisy normalizacji ubrań przez ministra jakiegoś tam, który wydał rozporządzenie że męska konfekcja będzie od tej pory szyta w 38 rozmiarach zamiast 24 jak poprzednio. hehe
Fred, ja z kolei miałam kiedyś świetną książkę dotycząca krawiectwa miarowego męskiego. Dostałam ją dawno temu po ojcu mojego wujka , który był krawcem męskim. W tej książce były wykroje całego asortymentu męskiej garderoby . To co dla mnie było cenne to to że oprócz zwykłych dziennych okryć mogłam skroić i uszyć frak, smoking, żakiet, bryczesy itp itd. Niestety podczas ubiegłorocznej powodzi straciłam ją nieodwracalnie niestety:( Szukałam jej po stronach internetowych, ale niestety ni widu ni słychu .
Właśnie dzięki tej książce uszyłam kiedyś frak dla 10-letniego chłopca do I Komunii Św.





--- Ostatnio edytowane 2012-02-28 11:53:51 przez jolka68 ---

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.