Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Znalazłam taką ciekawostkę w internecie:
Bezpłatna nauka współfinansowana ze środków
Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
"Projektuj i szyj komputerowo"


kształcimy słuchaczy z obsługi systemu komputerowego przygotowania produkcji Lectra

To dokładnie ten sam system, który oferował niejaki konsultant, za ciężkie pieniądze, twierdząc przy tym, że robi to jako jedyny w Polsce!!!.
kształcimy słuchaczy z obsługi systemu komputerowego projektowania odzieży Inven Tex FDS

Szkoła się mieści w Toruniu.
http://www.projektowanie.torun.com.pl/index.php?jezyk=1&strona=2

Ale to chyba nie ten wątek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bałbym się iść do SAPU nie potrafiąc szyć. Odnosze wrażenie, że tam uczą się ludzie tak zafascynowani modą, że "robią" coś od lat. Sam chodziłem do tej szkoły tylko na kierunek VM i pamiętam jak wyglądali ludzie z SAPU hehe. Specyficznie to mało powiedziane :) Nie nma opcji z żadnymi kursami CAD czy innymi, nie wiem po co miałbym potrafić zaprojektować i wyprodukować 1000 sztuk dziennie. Nie chce być jednoosobowym H&M. Chciałbym potrafić zrobić cś dla siebie i innych i za kilka lat mieć poziom taki, że będe robił piękne rzeczy w tempie jedna na ... miesiąc. Bo oczywiście będą tak fantastyczne i dopracowane hehe. Dzięki Dziewczyny za wszystkie wypowiedzi. Ja tam się utwierdzam w temacie:)

--- Ostatnio edytowane 2012-04-27 07:10:00 przez Dominik ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
(...). Nie chce być jednoosobowym H&M. Chciałbym potrafić zrobić cś dla siebie i innych i za kilka lat mieć poziom taki, że będe robił piękne rzeczy w tempie jedna na ... miesiąc. Bo oczywiście będą tak fantastyczne i dopracowane hehe. Dzięki Dziewczyny za wszystkie wypowiedzi. Ja tam się utwierdzam w temacie:)
--- Ostatnio edytowane 2012-04-27 07:10:00 przez Dominik ---
Doskonale powiedziane!
Mam mniej więcej takie same odczucia.
Jeśli jednak interesuje Cię szycie, to myślę, że po prostu powinieneś zacząć szyć.
Jest sporo wzorów, które pomyślane są jako takie, które uczą początkujących. Tzn. wprowadzają po kolei różne techniki.Napisz, co konkretnie Cię interesuje, i poszukamy jakiegoś odpowiedniego wzoru.
Np. ja dla mojej pociechy mam wzory tuniczek, które uczą dzieciaka, jak wybrać materiał, skroić, zeszyć...nic skomplikowanego; a równocześnie na zakończenie gotowy, własnoręcznie uszyty ciuszek.
Oprócz tego -zaglądnij na stronę Papavero (może już znasz)? Tam jest sporo inf. teoretycznych, i wykroje.
I najważniejsze: możesz sam, zacząć czytać książki poświęcone zarówno podstawom konstrukcji, jak i modelowania i szycia (technik szycia).
Niezależnie od tego, czy i na jaki kurs pójdziesz, jest sporo rzeczy które możesz już teraz zacząć robić!
Jeśli masz problemy-pytaj! Na pewno ktoś z nas znajdzie jakąś podpowiedź... :)
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Świeżynek
jeśli chcesz robić jedna kreację na miesiac, to Cad nie będzie ci przydatny w 100%, wykorzystasz tylko część jego możliwości. Jednakże systemy Cad używaja najlepsi krawcy do szycia na miarę.
Możesz oczywiście rysować szablon ręcznie przy pomocy ołówka, linijki i kartki papieru. Zajmie ci jednak proste zrobienie rękawa pół godziny, podczas gdy w Cad możesz to zrobić w ciagu pół minuty. Ja nie jestem przekonany do pracy manualnej, gdyż wiele niedoskonałości wtedy powstaje i błędów, zrobisz części nie pasujace do siebie, będziesz mieć np coś o kilka cm za długie i inne niż zamierzałeś. jeśli chcesz zmienić szablon papierowy, to musisz rysować wszystko od nowa. Ogromna strata czasu. W Cad transformujesz szablon na każdy z możliwych sposobów z łatwoscia i drukujesz na ploterze w skali 1:1

Poniżej załaczyłem przykładowe proste szablony zrobione w jednym z takich systemów. Można zrobić i szablony bardzo wymyślnych kreacji również jeśli ktoś ma taka ochotę i potrzebę.
Niech mi teraz jakaś pani powie, że zrobi to samo ołówkiem i linijka, to padne na twarz w ukłonach.

To że w Sapu nie ucza Cad, jest po prostu kompromitujace tę szkołę. Mógłbyś zapytać największych współczesnych projektantów i powiedzieliby ci że uzywaja tych systemów żeby nadać swoim projektom wspaniałej jakości.

Oczywiście istnieje jakaś część ludzi których nigdy się nie przekona do nowych technologii i w zasadzie nie mam zamiaru. :) Ktoś zawsze będzie używał lampy naftowej gdy żarówkę wymyślono już dawno.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
szablony Cad
Avatar użytkownika
Świeżynek
Znalazłam taką ciekawostkę w internecie:
Bezpłatna nauka współfinansowana ze środków
Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
"Projektuj i szyj komputerowo"


kształcimy słuchaczy z obsługi systemu komputerowego przygotowania produkcji Lectra

To dokładnie ten sam system, który oferował niejaki konsultant, za ciężkie pieniądze, twierdząc przy tym, że robi to jako jedyny w Polsce!!!.
kształcimy słuchaczy z obsługi systemu komputerowego projektowania odzieży Inven Tex FDS

Szkoła się mieści w Toruniu.
http://www.projektowanie.torun.com.pl/index.php?jezyk=1&strona=2

Ta policealna szkoła w tym roku straciła statut szkoły policealnej i będzie prowadziła jedynie kształcenie w postaci kursu. Już więcej nie będzie również kształciła bezpłatnie, będzie to kwota około 4800 za taki kurs.
Jeśli niejaka pani amatorskieSzycie pisze coś na forum, to niech sprawdzi najpierw co pisze i sie zastanowi wpierw przed pisaniem głupot.

Kurs który polecałem wcześniej jako jedyny w Polsce oferuje kształcenie jednocześnie w trzech najlepszych systemach: Gerber, Optitex i Lectra.


--- Ostatnio edytowane 2012-04-27 10:12:48 przez mtmconsultant ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mtmconsultant - jesteś delikatnie mówiąc niegrzeczny!!!
jak chcesz tak pisać to pomyliłeś fora...

zamiast tu się wyżywać na dziewczynach, poszukaj czegoś w swoim guście, są fora utrzymujące Twoją tonację, zapewniam... tylko trzeba najpierw sprawdzić i nie pisać głupot ludziom, którzy dbają o kulturę i miłą atmosferę na forum...

zaznaczam że nie odnoszę się w tym momencie do żadnej szkoły czy kursu ale do kultury Twoich wypowiedzi...
"mam nadzieję,że jesteś w stanie zrozumieć tę ironię"
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pani amatorskieSzycie ma imię -podane za każdym razem w stopce to tak gwoli ścisłości.
Jest mi dokładnie obojętne co/za ile/gdzie robią szkoły...napisałam wyraźnie:"Ciekawostka" i tak to należy traktować... widać niektórzy mają kłopoty nie tylko z ortografią, ale też ze zrozumieniem tekstu pisanego...

Jeśli proponuje się komuś jakikolwiek kurs:
to trzeba zadbać o to by na stronie domowej nie było błędów -mam pokazać zrzut ekranu -z podkreślonymi błędami ?!

Firma, której nie stać nawet na własny, komercyjny adres email..używa darmowego gmail?!
Nie ma adresu stacjonarnego?! Nr telefonu, oprócz komórkowego...
Gdzie możemy zobaczyć -portfolio-wykonanych modeli -bo to ciekawe...

Papavero- pokazuje swoje,
amatorskieSzycie, tak amatorskie... pokazuje swoje
a pan wszystko-wiedzący konstultant jakoś nie raczy się pochwalić -wiadomo tajemnica zawodowa... :) lub gruszki na wierzbie.

Proszę się nie ośmieszać, bo to staje się nudne.

Dominik chce się nauczyć szyć -i chwała mu za to.

Jeśli będę potrafiła -pomogę w wyborze wykrojów/wzorów dla początkujących - na takim bowiem etapie się znajduje,jak sam o sobie pisze!!. Podobnie, jak wiele osób tutaj na forum, udziela bardzo przydatnych porad, wskazówek, informacji i rad. Podpowiemy, mu, gdzie znajdzie pokazane techniki szycia -czy kursy-darmowe- służące do dopasowania wykroju. Podeślę linki do filmików instruktażowych.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a nie mówiłam, że tak będzie:zalamka:
proszę... ochłońmy trochę...

--- Ostatnio edytowane 2012-04-27 10:39:47 przez MoniKa ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a nie mówiłam, że tak będzie:zalamka:
proszę... ochłońmy trochę...

--- Ostatnio edytowane 2012-04-27 10:39:47 przez MoniKa ---
Masz rację. Ode mnie -to koniec.
Dominiku:
jeśli tylko będę potrafiła -pomogę - PISZ - co konkretnie jest Ci potrzebne!
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dodam jeszcze od siebie - że żaden kurs nie zrobi z nikogo artysty :rotfl:

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.