Wersja do druku

62 strony: « < 28 29 30 31 32 33 34 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak z kronikarskiego obowiązku:
Ktoś , gdzieś tutaj pisał o przykręcaniu śrubki w pedale do Singer 4423.
Potwierdzam , pokręciłem dziś w lewo i jest wyczuwalna różnica na + jeśli chodzi o komfort pracy.
Znaczy się szyje wolniej.
Zwłaszcza że pedał w moim egzemplarzu ma trochę skłonnośc do "skokowej" pracy - tzn. przyciskam i trochę nic a po chwili rusza z kopyta. Brak takiego płynnego przyśpieszenia.

Tak czy owak to jedyna regulacją jaką wykonałem od zakupu prawie 6 miesięcy temu. Jak na razie obojętnie czy firanka czy jeans/drelich - jadę na fabrycznych ustawieniach :)

--- Ostatnio edytowane 2014-02-24 17:59:12 przez BlueGun ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Trochę pobawiłam się nowym nabytkiem(singer 9960)i już mam kilka zastrzeżeń :(
1. Automatyczne obcinanie nitek - nie znałam i stwierdzam, że świetna funkcja, tylko górnej nitki zostaje ok 1cm od igły i zaraz ucieka!
2. Mój pech, że uwielbiam cienkie, bardzo elastyczne dzianinki i maszyna już kilka razy wciągnęła mi materiał przez otwór w płytce ściegowej zarówno szyjąc prosto jak i drobniutkim zygzakiem :zly:
3. Stopka owerlokowa - porażka totalna! Owszem jest super przy szerokości ściegu 4mm, ale przy 6-7 już nie. Ta blaszka w stopce o którą opierają się nitki ma 2mm szerokości, więc planuję kupić stopkę eti owerlokową do maszyn z szerokością ściegu 9 mm (ja mam 7mm więc będę uważać, ewentualnie te pręciki trochę podoginam)
4. Brak stopki do zamków krytych i igieł podwójnych - muszę koniecznie dokupić !!
Jakieś rady :prosi:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Stopka Eti do maszyn 9mm nie będzie pasować do uchwytu od maszyn 7mm :( Wiem, bo mam oba typy w domu.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie rozumiem dlaczego?? w takim razie może jakieś inne propozycje, mając szerokość ściegu 7mm chciałabym to wykorzystywać w owerloku...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maszyny z szerokością ściegu 9mm mają inną konstrukcję niż te z 7mm. Inne uchwyty na stopkę. Byłam tym lekko rozczarowana, bo miałam do starej janomki komplet stopek dokupywanych przez lata a po zakupie Horizona okazało się, że muszę kompletować od nowa, bo żadna posiadana nie pasowała do horizonowego uchwytu. W drugą stronę jest podobnie.

Ale przecież możesz wypróbować stopkę owerlokową z Eti do maszyn 7mmm. Też ma druciki. Ja jestem z niej zadowolona.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, dokładnie o tę mi chodzi. Na 200% pasuje do 7mm. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
I można szyć ściegiem owerlokowym o szerokości 7 mm i wychodzi szerokość 7mm, a nie zmarszczone 5mm???? :D

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zależy od dzianiny... ale fakt, można trochę pokombinować z drucikami.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
1. Automatyczne obcinanie nitek - nie znałam i stwierdzam, że świetna funkcja, tylko górnej nitki zostaje ok 1cm od igły i zaraz ucieka!
A to jakim cudem? Spróbuj szyć od razu, mi nic nie ucieka... Na początku wyciągałam tę nitkę, żeby była dłuższa, ale spróbowałam nie wyciągając /ani górnej, ani dolnej/ - i szyje.

2. Mój pech, że uwielbiam cienkie, bardzo elastyczne dzianinki i maszyna już kilka razy wciągnęła mi materiał przez otwór w płytce ściegowej zarówno szyjąc prosto jak i drobniutkim zygzakiem :zly:


To się będzie działo zawsze. Tym bardziej - w maszynach z dużym zygzakiem, czyli dużą dziurką w płytce ściegowej.

3. Stopka owerlokowa - porażka totalna! Owszem jest super przy szerokości ściegu 4mm, ale przy 6-7 już nie. Ta blaszka w stopce o którą opierają się nitki ma 2mm szerokości, więc planuję kupić stopkę eti owerlokową do maszyn z szerokością ściegu 9 mm (ja mam 7mm więc będę uważać, ewentualnie te pręciki trochę podoginam)


Muszę wypróbować, nie szyłam tak szeroko... Porównam, czy stopka z ETI czymś się rózni. Podejrzewam, że nie.

4. Brak stopki do zamków krytych i igieł podwójnych - muszę koniecznie dokupić !!


I jeszcze wielu innych stopek - stopki są z reguły gratisem, nie ma tak, żeby nic nie trzeba było dokupować...

Ania


--- Ostatnio edytowane 2014-02-28 10:08:39 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

62 strony: « < 28 29 30 31 32 33 34 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.