Wersja do druku

62 strony: « < 31 32 33 34 35 36 37 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie.
Przeczytałam caaaały wątek o Singerach. I natknęłam się na maszynę Singer 8770 . Fajny model. Nie znalazłam w necie info/albo gapa ze mnie:glupek:, bo już dobrze po północy, a ja piszę/ .Może ktoś wie?
1. czy ma wyłączany transporter, czy tylko płytkę nakładkową,
2. czy jest podwójny wznios stopki/jeśli dwustopniowe podnoszenie stopki to jest ten dodatkowy,ponad 6mm wznios do 12 mm, to jest to to/,
3. ile ząbków ma transporter?
4. jaka jest przestrzeń pod łukiem maszyny? nie wiem,jak to opisać , na prawo od igły. To tak cudnie nazwała Ania:hura:, jaka jest maszynoszczelina?
5. jaka jest siła wkłucia igły?
6. jaka jest moc silnika?
7. jaka waga maszyny?
A, wiem, że nie ma pozycjonowania igły /stop na górze czy w materiale/ i czycia bez pedała z możliwością ograniczenia prędkości.

Chciałabym także poczytać instrukcję, to dużo mówi o sprzęcie. Napisałam do sklepu Emistomarket, mają ją w ofercie z 5letnią gwarancją!
Ha, i może zamiast przymierzać się do Elny czy Janome warto pomyśleć o tym modelu? Chociaż zaczęłam nowy wątek o maszynie Merry FA99, to teraz będę śledzić z uwagą Singery. Oj,za dużo tego na rynku, za dużo...

Pęt-elka
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Na EMISTOMARKET radzę uważać, kupiłam maszynę w lutym i do tej pory nie mogę doprosić się dokumentu potwierdzającego 5-letnią gwarancję...że niby wystarczy paragon bo jest tam napisane "Singer 9960 - 5 lat gwarancji"
Avatar użytkownika
Świeżynek
A paragon dostałaś?Jeśli tak to spokojnie wystarczy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A paragon dostałaś?Jeśli tak to spokojnie wystarczy.
Zygzaku12,
Na jakiej podstawie twierdzisz, że paragon z emisto wystarczy do skorzystania z 5 lat gwarancji?

Fides


--- Ostatnio edytowane 2014-05-06 13:46:33 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No i sprawdziłam - na paragonie napisano tylko "maszyna do szycia", ale po zamówieniu w emailu dostałam fakturę proforma i tam widnieje zwrot "5 letnia gwarancja" Nie zamierzam im odpuścić. Domagam się od sklepu dokumentu, ale nie wiem co z tego wyniknie...
Avatar użytkownika
Świeżynek
dawno nikt nie pisał więc podłączę się pod temat.
Od 2 miesięcy szukam maszyny idealnej na moje potrzeby i przewertowałam z milion opinii na różnych forach. Mój wybór pada na: TEXI BALLERINA, JANOME TXL607, BROTHER NV55, SINGER 9960.

Niestety nie znam firmy texi chociaz podobno jest na rynku od wielu wielu lat, ale pod względem mozliwości jest super, szczególnie że jest tańsza o 600-800zł od tych kolejnych, które wymieniłam.
podstawowa zaleta balleriny: stosunek ceny do możliwości ! Wada: krótka gwarancja jeśli zakup na fakturę i podobno nie tak dobre kompozyty jak w przypadku brothera czy janome. ale przeciez nie będę maszyną rzucać, tylko szyć, więc może to nie jest takie ważne? hmm..bo cena bardzo ale to bardzo kusi.

Brothera poleca mi dużo szyjąca kuzynka, jako maszynę niezniszczalną, ale porównując go z janome, wolę janome ze względu na polski alfabet (TYLKO ONA GO MA!!!)a mam zamiar z tej opcji korzystać co jakiś czas. Cena janome i brothera jest praktycznie taka sama.
Dziś znalazłam w necie jeszcze SINGERa i...ma piękne wzory dekoracyjne jak w texi i ładną czcionkę alfabetu, ale niestety nie polską.

Piszę w tym wątku, bo co prawda singer jest znaną mi marką, to nie znam opinii o tej konkretnej maszynie 9960 i jak to jest w Polsce z ew. naprawami na gwarancji i jaka jest gwarancja w przypadku zakupu na firmę. Czy ktoś może wie?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wie, bo ma Singera 9960 od ponad dwóch lat. I od dawna o nim ćwierkam na forum - bardzo dobra maszyna i znakomity serwis :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
A czy da się do niej gdzieś kupić przystawkę do szycia okręgów ?
ma chwytacz rotacyjny z tego co się doczytałam, ale na stronie eti.com.pl nie ma takiej dostawki do singera a na innych tez znaleźć nie mogę :(

Dziś już jestem zdecydowana na zakup tego cacka 9960 singera, znalazłam nawet firmę emisto, która może nie jest najtańsza, bo najtańszą ofertę widziałam za 2035zł bodajże a tu jest za 2099zł+dostawa20zł, ale mają aż 5 lat gwarancji (a jak się kupuje na firmę to 3lata), więc opłaca się, bo normalnie są tylko 2lata gwarancji więc lepiej wg. mnie dopłacić (w stos. do najniższych cen konkurencji)ale mieć 1-3lata gwarancji więcej i spokój :) no więc zamawiam...tylko ta dostawka bardzo ale to bardzo by mi się przydała. Czy ktoś może wie czy da się taką dokupić do singera 9960?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
o dzięki ci niezmiernie bardzo!!!! :*
Dzwoniłam dziś i do brothera i do janome, bo myślałam że tylko oni coś takiego mają, ale okazało się, że żadna z ich przystawek nie pasuje do singera a w arkaagd radom nie wiedzieli w ogóle że coś takiego istnieje i nie potrafili udzielić informacji.

no, to teraz jestem na bank przekonana że kupuję właśnie 9960 singera :) strasznie ci dziękuję.

marta :)

62 strony: « < 31 32 33 34 35 36 37 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.