Wersja do druku

62 strony: « < 33 34 35 36 37 38 39 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam.
No i jest kwas :bezradny:

Na zdjęciu poniżej ściegi w wykonaniu mojego S-4423.
Góra - lecą lekko na ukos.
Spód - zaplątana tragedia.

Maszyna wyczyszczona (żadnych kłaczków etc.) Nici Ariadna ERA 80 lub Tytan 60e + tkanina bawełniana ok. 220 g/mb + fabryczne ustawienia (Naprężenie nici - 4)+ igły no name lub różne modele schmetz.

Czyli wszystko to co było do tej pory i zawsze działało 100% bez zarzutu. A teraz jak na fotce - niezależnie od naprężenia / rodzaju igły / nici - klops.

Podpowiedź - własnie skończyłem robótkę z grubego jeansu (+ nici 30 i odpowiednie igły)

Nie chcę regulowac za dużo - żeby nie rozregulowac. Potestuję jeszcze różne układy igła/nitka.

Da się coś jeszcze we własnym zakresie ? Czy serwis ?


--- Ostatnio edytowane 2014-06-12 20:06:38 przez BlueGun ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
na grubych niciach zwlaszcza jezeli sa od gory i od dolu tak sie dzieje
podkrec gore
na dol daj ciensze nici i powinno byc dobrze
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nici Ariadna ERA 80 lub Tytan 60e + tkanina bawełniana ok. 220 g/mb + fabryczne ustawienia (Naprężenie nici - 4)+ igły no name lub różne modele schmetz.
Problem w tym że poprzednio zawsze stosowałem kombinacje nici/igły/tkaniny/ustawień jak powyżej i zawsze było 100% OK.

Kolejny detal - poprzednie problemy były przy centralnym ustawieniu igły (najczęściej stosowanym)

Właśnie odkryłem że przy skrajnych ustawieniach igły tzn. prawo/lewo ścieg nadal idzie lekko ukosem ale już nie ma pętelek od spodu.

:-S

Edit - zmiana nici na cieńsze od spodu - praktycznie zero poprawy. No nic , podzwonię do serwisu i wyciągam Ł-466 z szafy.



--- Ostatnio edytowane 2014-06-13 11:11:47 przez BlueGun ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam możliwość otrzymać za free maszynę Singer 764, chciałabym Was zapytać czy warto - byłaby to moja maszyna do zadań specjalnych /o ile się nadaje do tego/.Brak płytki ściegowej i przewodu zasilającego. Proszę abyście mi doradzili, może miałby ktoś w pdf polską instrukcję obsługi?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
S-4423 właśnie wrócił z serwisu.
W piątek w południe wysłany , dziś w południe dotarł.
Szybko :okok:

Jakbym się tu czegoś czepiac to serwis mógł dorzucic kartkę z opisem usterki i prawdopodobną (wg. ich zdania) przyczyną - tak na przyszłośc ku przestrodze by było.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zadzwoń do nich, ciekawa jestem...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ehhh... Wiesz , poprzednim razem dzwoniłem.
Ktoś tam odebrał i kazał mi poczekac aż podejdzie specjalista.
Czekałem...
Dobre 6-10 minut :D
A w tle miałem szum warsztatu/rozmowy etc.
Nie za wiele się dowiedziałem ponadto że trzeba przysłac do serwisu.

Nie chcę zwiększac rachunków tel. :)

Najważniejsze że szyje.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Malgo, maszyna za free?? Zapytaj sie w punkcie napraw/ serwisie czy mają części i zabieraj maszynę ( wg.mnie).

Czyktos używa/używal tej maszyny (właściwie over-/coverlocka?) :www.singerco.com/products/1612/14t968dc-professional-5#type-accessories . Poprosze o opinie, na stronie samego Singera mnie nie przekonują.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Opinie osób, które nie potrafią założyć nici...

Przecież to zupełne sieroty muszą być! Raczej powinni się zagrzebać pod kocem albo hałdą piasku na plaży i nie przyznawać do beztalencia, a nie opinie z siebie wydzielać...

Ja mam prawo jazdy i nie jeżdżę, ale nie twierdzę że samochody są do bani. To ja jestem do bani jako kierowca.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:krzyk:

62 strony: « < 33 34 35 36 37 38 39 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.