Wersja do druku

62 strony: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Niestety...szkoda, trzeba będzie zwrócić :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zamieszczam zdjęcie porównawcze. Stopka z literką M została stworzona do 9-milimetrowych Horizonów. Ma dłuższy bolec do zamocowania. Na 7-milimetrowej janomce "lata" na boki, bo uchwyt na stopki jest węższy.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Stopka którą pokazałaś ma nr katalogowy 859810007 JANOME, a ja zamówiłam taką 822808008. Właściwie nawet nie ja, tylko pewna Pani w sklepie w którym byłam. Szczegółowo wyjaśniłam jej problem i to ona obdzwoniła swoich dostawców i jeden z nich doradził właśnie tą stopkę (podobno ostatnią).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy singerem 4411 mogę szyć np: tiul i gruby jeans?
Czy może jednak 4423 bardziej się sprawdzi.
Wyczytałem wpis pani Czeremchy na temat 4423, że jest bardziej użyteczna w średnich i grubych materiałach.
Ja natomiast szukam maszyny radzącej sobie z różnymi materiałami ,również płótnami tapicerskimi.
MAm zamiar kupić 4411 i dlatego pytam o radę.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Drobna poprawka - cienkie materiały 4423 też dobrze szyje :-)

Oba typy różnią się tylko ilością ściegów, więc jeśli nie potrzebujesz ściegów elastycznych - to 4411 wystarczy.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
:):)Dziękuję za odpowiedź. Będę szył raczej grubo, a małżonka delikatniejsze tkaniny . Dobierzemy jeszcze kilka stopek .
Czy może Pani podpowiedzieć jakich stopek warto dokupić dla materiałów grubych i delikatnych.
Adam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Stopka którą pokazałaś ma nr katalogowy 859810007 JANOME, a ja zamówiłam taką 822808008. Właściwie nawet nie ja, tylko pewna Pani w sklepie w którym byłam. Szczegółowo wyjaśniłam jej problem i to ona obdzwoniła swoich dostawców i jeden z nich doradził właśnie tą stopkę (podobno ostatnią).
Aha, rozumiem, myślałam, że mówisz o tej wersji na 9mm. W eti chyba nigdy nie widziałam 3-drucikowej stopki na 7mm, zawsze była tylko wersja ze szczoteczką. no to powodzenia w testowaniu. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Czy może Pani podpowiedzieć jakich stopek warto dokupić dla materiałów grubych i delikatnych.
W sumie stopki niewielkie mają znaczenie jeśli chodzi o poprawę funkcji szycia materiałów różnej grubości.

Na pewno - stopka do ściegu owerlokowego poprawi jakość obrzucania cienkich materiałów, nawet zygzakiem. Z kolei stopka "krocząca" ułatwi transport materiałów grubych.

Pozostałe stopki pomagają w wykonaniu konkretnych czynności, niezależnie od grubości materiału.

Ania


________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, już raz napisałem tego posta, ale pewnie trafiłem w nieodpowiedni temat. Mianowicie chcę kupić mamie maszynę do szycia, do nauki. Zdecydowałem się na singera 8280 i tutaj pojawił się problem. Mianowicie dostrzegłem dwie odmiany tego modelu. Pierwsza to zwykły singer 8280 i jest ona droższa o kilkadziesiąt złotówek, a druga to singer smc 8280 flower. W internecie nie znalazłem różnicy w specyfikacji oprócz namalowanego kwiatu w wiadomym modelu, ale może ktoś mnie nakieruje, że być może ta tańsza to chińszczyzna i nie opłaca się oszczędzać tych 30-40 złotówek.

prościej:
smc 8280 flower - tańsza z namalowanym kwiatem
8280 - droższa bez zbednych malunków na obudowie

dzięki za jakiekolwiek info
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zamieszczam zdjęcie porównawcze. Stopka z literką M została stworzona do 9-milimetrowych Horizonów. Ma dłuższy bolec do zamocowania. Na 7-milimetrowej janomce "lata" na boki, bo uchwyt na stopki jest węższy.
Możesz dokupić tzw. niski matic szeroki (lub wysoki matic szeroki w zależności od "wymagań" Twojej maszyny) i będzie chodzić również w Janomce. Mam tak z niektórymi użytecznymi stopkami do Pfaff-ów i po dokupieniu "niskiego matica szerokiego" służą mi na wszystkich typach maszyn :)
Możesz mieć tylko problem z dopasowaniem stopki względem iglicy : tj. igła może uderzać o stopkę jeżeli ta ma inny rozstaw niż przewidywana do tego typu maszyn.Po prostu trzeba to sprawdzić:)

--- Ostatnio edytowane 2014-04-05 00:11:50 przez magnez33 ---
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

62 strony: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.