Wersja do druku

62 strony: « < 29 30 31 32 33 34 35 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zakochałam się w funkcji obcinania nitek, nie myślałam, że może mi dać tyle frajdy! Nabieram wprawy i coraz rzadziej ucieka nitka :zawstydzony:
Na etiblog napisali, że standardowa stopka owerlokowa janome (dwa pręciki i miotełka) pasuje do maszyn z szerokością ściegu 9mm, więc może stopka na 9mm (3 pręciki) będzie pasowała do maszyny ze ściegiem 7mm
http://etiblog.com.pl/stopka-do-sciegu-owerlokowego/
Pomóżcie...chcę ścieg owerlokowy o szerokości 7mm na np. cieniutkiej satynie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochana, uwierz mi, mam obie stopki - z miotełką do 7mm i z 3 pręcikami do 9mm. Ta z 3 pręcikami do 9mm nie da się zamontować do maszyny z 7mm zygzakiem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Oki, jadę jutro do podobno fajnie zaopatrzonego sklepu w Gdańsku to może coś kupię :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Sklep...raczej warsztat usługowy + mini sklepik, kupiona plastikowa stopka do zamków krytych JUKI, nożyce fiskars i kilka igieł, tak więc czekają mnie zakupy w ETI :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak jeszcze na chwilę powrót do zmniejszania szybkości przez pokrętło na pedale.

Od czasu regulacji zdaża mi się szyc dośc długie odcinki tkanin bardzo wolno (20 - 40 cm przykładowo , czasem dłuższe).

Czasem dosłownie wlokę/wlekę (?) się "noga za nogą". Ale dzięki temu mam równe przeszycia drobnych elementów.:)

Tylko czy to nie jest obciążenie dla silnika ? Czy go nie zamęczę w ten sposób ?

Ktoś ? Coś ?

Kol. Bogdan ? :)



--- Ostatnio edytowane 2014-03-09 11:24:53 przez BlueGun ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
zdaża mi się szyc ... bardzo wolno

Tylko czy to nie jest obciążenie dla silnika ? Czy go nie zamęczę w ten sposób ?

Ktoś ? Coś ?

Kol. Bogdan ? :)

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, zacznijmy od podstaw.
Każdy silnik spalinowy i elektryczny posiada zakres obrotów od/do, ale tylko część z tego zakresu jest "zdrowa" dla silnika, w tej części silnik wykazuje najwyższą sprawność. W przypadku silników spalinowych jest łatwo, każdy producent podaje przy jakich obrotach jest najwyższy moment obrotowy i eksplatacja w takim zakresie da trwałość i niezawodność silnika.
Obroty silnika poniżej i powyżej najwyższej sprawności zwiększają przeciążenia w silniku przyśpieszające jego zużycie, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie. Silniki posiadają tolerancję na przeciążenia chwilowe, groźne są przeciążenia długotrwałe lub często powtarzane.
W przypadku silników elektrycznych w maszynach domowych nie jest łatwo, posiadają różne parametry do których brak dostępu, w praktyce musimy sami ustalić "najzdrowsze" obroty dla trwałości silnika, przeważnie jest to trochę powyżej średnich. Silnik w maszynie do szycia "daje znać", że mu ciężko, a jego sygnały to zwiększona temperatura, przy idealnej prędkości bardzo mało grzeje się.
Podsumowując, szyjemy z taką prędkością jaką potrzebujemy, a stwierdzając temperaturę sporo przewyższającą temperaturę ciała człowieka przerywamy szycie do ostygnięcia silnika - za taką praktykę odwdzięczy się długą i niezawodną pracą.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Wlokę/wlekę - obydwie formy są poprawne. To oboczności.
Co do silników - jeżeli masz wrażliwy węch - to pierwszym objawem przeciążenia silnika jest specyficzny zapach, podobny do ozonu. To znak, że grafitowe szczotki komutatora zaczynają się przegrzewać.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Czyli w zasadzie tak jak myślałem :)

A co do zapachu - jeszcze tak bardzo jej nie przeciążyłem , więc chyba nie jest źle.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jestem od dwóch godzin nieszczęśliwą posiadaczką stopki JANOME do ściegu owerlokowego i nie pasuje :( Igła uderza w miejsca czerwonych kropek (środkowe zdj) Może coś robię nie tak, ale ze stopką dołączoną do maszyny (zdj 3) ścieg jest ok, tylko wąski na 4-5mm. Zamówiłam stopkę ze zdj nr 1 z literką M jest trochę inna, ale obawiam się, że będzie ten sam problem... Pomocy...

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Czyli stopki Janome pasują tylko do Janome...

Zwrócić stopkę...

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

62 strony: « < 29 30 31 32 33 34 35 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.