Wersja do druku

62 strony: « < 34 35 36 37 38 39 40 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No nic.... mam. Jestem świeżutką posiadaczką 14T968DC.
to tyle mialam do napisania dzisiaj. Recenzja z czasem, jakby kogoś interesowało.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Uwaga wszyscy "polujący" na maszyny do szycia z Lidla! Otóż będzie dostępna maszyna Singer Tradition w cenie 366 PLN - od 4 września :)
Wszyscy chętni polujcie na maszynę :oczko:


--- Ostatnio edytowane 2014-08-29 14:43:25 przez malgo ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No nic.... mam. Jestem świeżutką posiadaczką 14T968DC.
to tyle mialam do napisania dzisiaj. Recenzja z czasem, jakby kogoś interesowało.
Świeża Posiadaczko,
Chętnie przeczytam recenzję, jak wyrobisz sobie ugruntowane zdanie na temat tego owerloka. Zawsze mnie interesowało, jak działa owerlok z automatycznym naprężaczem.
Trzymam kciuki i powodzenia!

Fides

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ok, Fides. Jak tylko się doszukam w instrukcji ( a jest po angielsku, TYLKO).
Nie mam doświadczenia z żadnym overlockiem, więc chwilę mi zejdzie zanim coś z niego wycisnę. Dziś udało mi się go uruchomić bez złamania igły. Dobry początek
Avatar użytkownika
Świeżynek
Potrzebna instrukcja do Singera 6160 w języku polskim ktoś może po ratować??

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Potrzebna instrukcja do Singera 6160 w języku polskim ktoś może po ratować??

Pozdrawiam
Przejrzyj na forum dział pt. "iNSTRUKCJE OBSŁUGI MASZYN".
Jeśli będzie tylko po angielsku - to Ci przetłumaczymy zajmujące Cię fragmenty.:)
Wejdź sobie w zakładkę "FORUM" i tam wpisz w wyszukiwarkę "instrukcje..."
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po ratuję ; ) - instrukcja obsługi Singer 6199, 6180, 6160

http://www.arkaagd.pl/produkty/manual/SINGER-6199,6180,6160instrukcja-pl.pdf

Fides

--- Ostatnio edytowane 2014-09-27 15:00:42 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides dziękuje bardzo, naprawdę ratujesz!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fides, a ja nie podziękowałam za instrukcję :stres:, więc DZIĘKUJĘ :buzki:
Co do samej maszyny (14T968DC). Na pierwszy widok: straszy. Przechodząc z elektronicznej maszyny na takiego mechanicznego mastodonta niejeden by się wystraszył.
Ale trwa to tak ze dwie godzinki. Potem, jak sie już człowiek przyzwyczai, że tyle nici, i że trzeba je przewlec przez te wszystkie otworki, to już nie jest tak źle.
Pokrętła wciąż mylę, więc instrukcja zawsze leży pod ręką.
Co do automatycznego napreżacza.... i tak zazwyczaj sama muszę manipulować naprężeniem nici, bo jakoś te automatyczne nie zawsze trafiają w sedno, zazwyczaj są za luźne.

Zalety: nie straszne mi już szycie dzianin i wykańczanie szwów.choć przyznam, że w międzyczasie nauczyłam się to dego odpowiednio używać mojej Husqvarny.
szwy coverlocowe jednak są niezastąpione. Materiał nie ściąga sié tak jak to robi podczas szycia podwójną igłą.

Wady: duża, głośna, pokrętła powinny być lepiej oznakowane niż tylko samymi numerkami, brak twardej osłony. Jak nie używam to nadal musi stać w pudle.
niby producent zadbał o pojemnik na igły, pęsetę, śrubokręty itd, ale nie ma jednego miejsca gdzie można by schować dodatkową osłonkę, pojemnik na ścinki, itd.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
porównanie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Iwi,
Dziękuję za recenzję. Właśnie na takiej mi zależało – na wypunktowaniu zalet, ale przede wszystkim wad. "Mastodont" mnie przeraża. Mnóstwo funkcji, jest co rozregulować, na początku na pewno trudno się połapać. Jeśli ogarniecie maszyny zabrało Ci tylko dwie godziny - to dla mnie brzmi to niesamowicie zachęcająco. U mnie też instrukcja leży w pobliżu. Potrzebuję jej coraz rzadziej, ale zawsze czeka w pogotowiu.
Szkoda, że twarda walizka, którą można spotkać przy maszynie do szycia, nie jest praktykowana przy owerlokach. Owerloki mają po prostu trudniej – część życia spędzają w „pudle”, a tak zazwyczaj dobrze się sprawują...
Widać różnicę w podłożeniu. Cieszę się, że możesz wykańczać ładnie wykańczać „doły” i „góry”.

Przesyłam serdeczne pozdrowienia zza oceanu

Fides

62 strony: « < 34 35 36 37 38 39 40 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.