Wersja do druku

62 strony: « < 50 51 52 53 54 55 56 > »

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Będą pasować dostępne prawie w każdej pasmanterii szpulki typ soczewkowy, dedykowane dla Singerów i Łuczników klasy 800.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Będą pasować dostępne prawie w każdej pasmanterii szpulki typ soczewkowy, dedykowane dla Singerów i Łuczników klasy 800.
Bardzo dziękuję
Avatar użytkownika
Świeżynek
Odnośnie mojego staruszka Singera ... maszyna szyje. Wygląda naprawdę fajnie, to znaczy maszyna nie jest rupieciem, ale nie jest też jakoś super podejrzanie świeżutka.
Ale są ale ... To znaczy bębenek jest, ale coś jest nie tak i nie wiem co. To znaczy albo bębenek nie jest oryginalny, albo chwytacz ... albo coś innego. To znaczy: maszyna szyje, ale tylko bez dosuwania tej klapki nad nicią dolną. Dosunięcie klapki powoduje zatrzymanie nitki, tak jakby bębenek i szpulka były za wysoko
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na pewno masz założoną niską, soczewkową szpulkę w bębenku?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Sama już nie wiem co z tymi szpulkami. Kupiłam dwie szpulki typ soczewkowy, które miały pasować własnie wg wskazówek powyżej do Singerów i tych Łuczników 800. Jedną plastik, drugą metalową. Metalowa nie pasowała - nie było żadnego chwytania nitki, plastik wydaje się dobry
Odwiedzę jeszcze jakąś inną pasmanterię i spróbuję. Ale coraz bardziej myślę o tym, że to "nie ma bębenka" oznacza po prostu "brak oryginalnego bębenka"

edytowałam: pisząc "oryginalny" mam na myśli użycie części pasującej do tej maszyny np od innej maszyny tego samego typu

--- Ostatnio edytowane 2016-05-05 22:11:41 przez megidka ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Metalowe szpulki - raczej ich nie stosowałabym. Już od łuczników klasy 800 maszyny mają na wyposażeniu szpulki plastikowe. I do nich są dostosowane.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
U mnie chyba trochę jest inna sytuacja, bo maszyna to Singer z 1948r, więc wydaje mi się, że to metal powinien pasować
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam! Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w ustaleniu daty produkcji mojej maszyny? Niedawno dostałam w prezencie maszynę SINGER. Jej nr seryjny to C 1721444, czy na jego podstawie jest możliwe ustalenie daty produkcji? Szukałam w internecie, ale nic konkretnego nie mogłam znaleźć. Bardzo mi na tym zależy bo maszyna jest troszeczkę zniszczona i chciałabym ją "odrestaurować" z zachowaniem oryginalnych szczegułów. Zaznaczam , że sam mechanizm jest na chodzie :) Za pomoc będę bardzo wdzięczna.

--- Ostatnio edytowane 2016-07-28 17:22:07 przez Asiula22 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkie Panie,
będę bardzo wdzięczna za radę w takiej oto sprawie:
nie jestem zawodową krawcową, jestem raczej zielona w tym temacie...
Mam w domu maszynę Singer 8280, czyli chyba taka podstawowa wersja dla początkujących.
Kilka razy szyłam na niej ubranka dla dziecka z dresówki i zaczęło mi czegoś brakować....

Ta maszyna nie ma ściegów elastycznych...
W sobotę w Lidlu pojawił się model Singera 2082. Jest tam o wiele więcej ściegów, ale przede wszystkim są ściegi elastyczne. Zaczęła mnie ta maszyna kusić...Pomyślałam, że ją kupię a starszą 8280 spróbuję sprzedać.

Potrzebuję rady czy jest sens???
Zaczęłam czytać różne blogi fora i trafiłam jeszcze na hasło "ścieg owerlokowy" - pomyślałąm, że to jest to czego szukam!
Czy ktoś się orientuje czy maszyna z Lidla 2082 ma ten ścieg owerlokowy? Bo chyba elastyczny, nie daje gwarancji, że owerlokowy też jest?

Doradźcie proszę, czy taka zamiana będzie dobra i korzystniejsza?
Do tej pory szyłam zygzakiem dresówkę, ale tak jak pisałąm, nie jest to efekt do końca super, dlatego ten owerlokowy mnie kusi...
Jeśli jest ktoś kto ma maszynę 2082 z Lidla, proszę o opinię.

A może lepiej poczekać na Silvercerest??

Dziękiiii
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochani, pomóżcie: właśnie nabyłam 2282 - w Lidlu. Chciałabym dokupić stopki. Nie wiem tylko jakie - chodzi mi o te określenia: "niski matic", "wysoki matic"...Może ktoś mi pomoże? Przy okazji witam tu Wszystkich, na tym forum jestem nowa, szyję amatorsko - do tej pory na Singerze sprzed 30 lat, czyli starszym od moich dzieci;)

62 strony: « < 50 51 52 53 54 55 56 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.