Wersja do druku

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Beatris, z góry przepraszam za zaśmiecanie Twojego wątku, ale chciałabym podać dwa linki dla Replay:

http://www.lionbrand.com - wzory można przeglądać, ale trzeba się zarejestrować żeby przeglądać całe opisy. Ja korzystałam też z Learning Center żeby sobie przypomnieć co z czym się je;) - uprzedzam, że nazewnictwo amerykańskie różni się od naszego i angielskiego - ale mnie wydawało się dość logiczne.

http://www.ravelry.com/ - tutaj to już kopalnia - nie zawsze wzory są dostępne za darmo, ale ja znalazłam sporo ciekawostek.

Poza tym dla dzieci, to wymyślam sama (jak się zbiorę to założę swój wątek i pokażę swoją radosną twórczość dla siostrzenic;)).

Izabela
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo dziekuje :) w wolnej chwili na pewno sie zaglebie :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ikk mnie to nie przeszkadza a wręcz przeciwnie. Fajnie, że możemy się tutaj powymieniać doświadczeniami i nowinkami, z których ja też korzystam. Szkoda zakładać nowy wątek jeżeli problem, który poruszamy pasuje do już założonego - nawet lepiej się w tym odnaleźć. :oczko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To ja sie "pochwale", ze mam cala plyte z wzorami + opisy ale po angielsku a ja nie umiem rozkminic opisu gdy jest po polsku... jezeli ktos szuka czegos konkretnego i ogarnia temat w angielskim wydaniu rowniez to prosze pisac poszperam i moze znajde to cos :D

--- Ostatnio edytowane 2012-12-05 20:14:07 przez replay ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny ...
pierwszy raz będę robić sweter na szydełku i jak czytam "instrukcję" to już jestem przerażona.
Podpowiedzcie mi proszę po co się robi próbę ściegu i co taka oznacza:

13 o. nabrania i 10,5 rz. = 10 x 10 cm
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
trzeba robić próbkę bo wtedy wiesz czy rozmiar Ci wyjdzie Nici są różne i to tych nici dobieramy szydełko/druty/
Każdy też inaczej dzieje jedni ścisło a drudzy lużno. To wszystko ma znaczenie
A co to szyfru to musisz zrobić 13 oczek łańcuszka i udziergać 10 rzędów słupków i to po udzianiu ma mieć kwadrat 10x10 jeśli nie mam to musisz zobaczyć jaki będzie Twój kwadrat i według niego rospiasć wymiar swetra
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki.
Próba ściegu wyszła mi: 13 o. nabrania i 10,5 rz. = 8,5 x 10 cm. Żeby wyszedł mi kwadrat 10 x 10 musiałabym zrobić 15 o. nabrania x 10,5 rz. Czyli 2 o. nabrania więcej mam dodawać do każdego elementu więcej?

A podpowiedz mi jeszcze czy cyferki wpisane na schemacie, który załączyłam to są centymetry?

Pozdrawiam,
Beata

--- Ostatnio edytowane 2013-01-11 23:07:34 przez Beta ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
dokładnie tak to są centymetry kolorystycznie posegregowane rozmiarami
Możesz sobie wyrysować taką formę na papierze i przyłożyć do siebie i sprawdzić jak będzie leżeć .ta forma też się przyda do dzianie niemusisz cały czas mierzyć taśmą dziania > przykładasz do papierowej formy i widzisz gdzie trzeba dodać dzianie lub gdzie jest za duzo.Musisz pamiętać że dzianina się rozciaga a forma nie.Będzie dobrze napewno sobie poradzisz bo widać że szybko chwytasz :-) Powodzenia
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dzięki.
Próba ściegu wyszła mi: 13 o. nabrania i 10,5 rz. = 8,5 x 10 cm. Żeby wyszedł mi kwadrat 10 x 10 musiałabym zrobić 15 o. nabrania x 10,5 rz. Czyli 2 o. nabrania więcej mam dodawać do każdego elementu więcej?

A podpowiedz mi jeszcze czy cyferki wpisane na schemacie, który załączyłam to są centymetry?

Pozdrawiam,
Beata

--- Ostatnio edytowane 2013-01-11 23:07:34 przez Beta ---
Tak dobrze myślisz.
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ooo dobry pomysł z tą formą.

Musisz pamiętać że dzianina się rozciaga a forma nie


Czy to trzeba jakoś uwzględnić w robótce?

Dzięki wielkie za pomoc.

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.