Wersja do druku

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
ale co masz na myśli co uwzględnić?
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bo napisałaś, że trzeba pamiętać, że robótka się rozciąga. No oczywiste w sumie.
Żeby sprawdzić czy robótka ma odpowiednie wymiary mogę przykładać ją do formy papierowej ... ale nie naciągac, tak?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
jeśli Ci pasuje któryś rozmar/niebieski,czerwony,czarny/ rysujesz taką formę jeśli nie to dodajesz tu i tam tzn jeśli np w biuscie masz 90cm to forma z dzianiny też może tyle mieć /Forma 1/2 bluzki to 90:2=45 tj. tak 22,5 to jest pół przodu i pól tyłu. tylko musisz pamiętać że lepiej bluzka będzie się układać gdy od tyłu zabierzesz 1 cm a dasz go do przody tak jak to masz na zdjęciu/Jesli lubisz lużniejsze dzianiny to dodajesz do90 cm luz np 3-4 cm
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
tak. nie możesz jej naciągać
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
pamiętaj też że nić/ włóczka/ bawełniana ma mniejszą sprężystosć od włóczki z innymi domieszkami i inaczej będzie się rozszarzać
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zrobiłam sobie formę. Wygląda, że rozmiarowo jest ok.

W opisie jest napisane:

"Na wcięcie w talii od początku nie przer. z obu stron 3 x co 6. rz. po 1 o."

Przetłumaczy mi ktoś z polskiego na nasze?

--- Ostatnio edytowane 2013-01-12 15:30:31 przez Beta ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
musisz w talii spuszczac 1 oczko co 6rz.pewnie mowa o słupku i tak rób 3x.Nie wiem ja bym chyba tak to czytała
a spuścić oczko tzn 2 oczka przerabiamy jak jedno
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Świeżynek
Genialne!!!!!!!! ;) Natchnęłaś mnie do podzielenia się zdjęciem mojego wymarzonego roweru :)
http://www.iheartreykjavik.net/2011/07/reykjavik-for-the-knitters-a-visit-to-knitting-iceland/
Miłego wieczoru ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Od niedawna uczę się szydełkowania jako samouk. No i jakoś mi to idzie powolutku ;) (choć czasem myślę, że przydało by mi się teraz doradztwo ze strony mojej prababci - ona takimi rzeczami się zajmowała i śliczne serwety szydełkowała, i haftowała).

9 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.