Wersja do druku

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Moja małżonka zamierza zmienić swojego starego łucznika na coś
bardziej zaawansowanego technicznie. Po przejrzeniu jednego z portali
aukcyjnych znalazła:

1. Bernette 92C
2 Brother NV50
3 Janome DC 4100


Maszyna będzie służyła do celów zarobkowych tj. szycie odzieży
(płaszczy, sukienek itp na początek kilka szt. w miesiącu później zapewne produkcja wzrośnie ).
Która z wyżej wymienionych maszyn lepiej się sprawdzi do tych do tych
celów. Zależny mi tez żeby były jak najtańsze akcesoria do maszyny stopki itp, maszyna byłą nie do zdarcia.W internecie wiele pozytywnych opinii jest na temat Joname 4100, tylko ze w porównaniu( dane na papierze) z Bernette 92C wypada dosyć kiepsko.

--- Ostatnio edytowane 2010-10-30 20:41:20 przez brzuch0 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam Janome DC 4100. Dla mnie to maszyna amatorska nie do szycia zawodowego. Szyję na niej dosyć dużo i po półtora roku już zaczyna nieco klekotać. Według mnie jak ktoś chce szyć zawodowo powinien się zapatrzyć w stebnówkę przemysłową. Są dużo mocniejsze, szybsze, lepiej się nadają do szycia zarobkowego.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obecnie za podaną kwotę ,a nawet połowę tego można zakupić maszyny przemysłowe. ( stebnówka + overlock )
Do planowanego szycia na większą skalę poleciłbym właśnie takie.
Używając paru chytrych sposobów przerobienie z napięcia siłowego 380V na domowe 220V nie jest problemem ( pod warunkiem , że silnik ma na płytce znamieniowej 380/220 V ).
Domowe maszyny mogą sobie nie poradzić z szyciem. Wystarczy zamówienie na parę Jeansów i żadna z domówek tego nie przejedzie.
Nie wspominając o overlocku
Ale wybór należy do Twojej żony.Musi odpowiedzieć sobie na pytanie co chce robić.
Ja obecnie kupuje już kolejną maszynę specjalistyczną. Za daleko już w to wszedłem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Obecnie za podaną kwotę ,a nawet połowę tego można zakupić maszyny przemysłowe. ( stebnówka + overlock )
Do planowanego szycia na większą skalę poleciłbym właśnie takie.
Używając paru chytrych sposobów przerobienie z napięcia siłowego 380V na domowe 220V nie jest problemem ( pod warunkiem , że silnik ma na płytce znamieniowej 380/220 V ).
Domowe maszyny mogą sobie nie poradzić z szyciem. Wystarczy zamówienie na parę Jeansów i żadna z domówek tego nie przejedzie.
Nie wspominając o overlocku
Ale wybór należy do Twojej żony.Musi odpowiedzieć sobie na pytanie co chce robić.
Ja obecnie kupuje już kolejną maszynę specjalistyczną. Za daleko już w to wszedłem.

Dokładnie ,ja tez kupiłam przemysłówki w których trzeba było przerobic napięcie bo były na siłę.Kupiłam overlock yuki (bardzo dobry stan)i stębnówke singera za mniej niż 2000 tys za dwie.Trzeba poszukac okazji,naprawde mozna za dobra kase znalesc cos fajnego ,ale bez pośpiechu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Okazji jest pełno, Szwalnie padają , wiec jest tego trochę.
Mi najtaniej udało się nabyć 5 nitkowy overlock Textima za jedyne 20 pln .Tak nie pomyliłem się z ilością zer. I w dodatku sprawnego od razu. Więc warto pokopać.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Maszyna do szycia juz kupiona.
Teraz czas na overlock http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-toyota-sl-3314-owerlok-i1344515866.html Co sadzicie o tym takim sprzęcie ?
Ps gdzie kupiliście te maszyny używane na alledrogo.pl?

--- Ostatnio edytowane 2010-12-09 20:44:51 przez brzuch0 ---
Avatar użytkownika
Administrator
brzuch0 poprawię linka bo na końcu jest kropka i nie wyświetla się poprawnie -> KLIK. Sama jestem ciekawa tej Toyoty. Jestem fanką Toyoty i chciałabym kupić ich overlocka ale inni polecali raczej Janome.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
brzuch0 w opisie sprzedający pisze, że maszyna była użyta 3-4 razy i że resztę czasu przeleżała w pudle. Zadałam pytanie czy maszyna posiada gwarancję. Dostałam odpowiedź że nie. Czyli musiała leżeć conajmniej rok czasu. Taki zakup to trochę loteria :(
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Znalazłam inny nowy owerlok tylko ze łucznik (chwalony na jednym z forum) model Merrylock 848 DS - 4 nitkowy za 860 zł z przesyłka , dodam ze na przemysłowy nie mam już miejsca w moim domowym warsztacie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak wygląda to przerobienie maszyny z 380v na 230v?
Wymienialiście silnik. czy możne macie zamontowany falownik do zmiany napięcia, czy inaczej wygląda to rozwiązanie ?

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.