Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jesli chodzi o podwijanie bluzek z dzianiny,to ja nigdy nie podwijam ich overlokiem.
Ja podwijam na Berninie.W każdej maszynie mającej zygzak można założyć podwójną igłę i pszeszyć ściegiem prostym. Na prawej stronie macie wtedy podwójny szew,a pod spodem zygzak.
To jest najprostsza metoda podwijania dzianin.
Też podwijam maszyną. Z tym, że ścieg jest znacznie mniej elastyczny niż owerlokowy.

W dzisiejszych maszynach jest mnóstwo ściegów ozdobnych rozciągliwych.
Można ich również uzywać do podkładania dzianin,lud przyszywania gumek.


Tak. Można kupić maszynę z wieloma ozdobnymi ściegami za 2500 i 4-nitkowy owerlok za 1200.

Można też prostszą maszynę za 1200 i owerlok za 2500.

Kwestia wyboru. Ja wybrałabym to drugie.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
A ja tam zonie nie żałuje, chciała to nabyłem jej droga kupna Bernette 92c i jeszcze overlock i będzie komplet
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jesli chodzi o podwijanie bluzek z dzianiny,to ja nigdy nie podwijam ich overlokiem.
Ja podwijam na Berninie.W każdej maszynie mającej zygzak można założyć podwójną igłę i pszeszyć ściegiem prostym. Na prawej stronie macie wtedy podwójny szew,a pod spodem zygzak.
To jest najprostsza metoda podwijania dzianin.
Też podwijam maszyną. Z tym, że ścieg jest znacznie mniej elastyczny niż owerlokowy.

W dzisiejszych maszynach jest mnóstwo ściegów ozdobnych rozciągliwych.
Można ich również uzywać do podkładania dzianin,lud przyszywania gumek.


Tak. Można kupić maszynę z wieloma ozdobnymi ściegami za 2500 i 4-nitkowy owerlok za 1200.

Można też prostszą maszynę za 1200 i owerlok za 2500.

Kwestia wyboru. Ja wybrałabym to drugie.

Ania

Chcesz się ze mną sprzeczać?Ha,możesz.
Ja nikomu nie odradzam ,owerloka 5 nitkowego.
Podałam sposób na wykończenie podwinięcia dzianin.
I nie zgodzę się z tobą,że szyjąc podwójną igłą na zwykłej maszynie,tylko z zygzakiem(bez ściegów ozdobnych) podwinięcie jest mniej elastyczne od owerloka.
Szyję tak i wiem.
A jeśli chodzi o ściegi ozdobne ,to z tego co się zorientowałam wiele osób na tym forum ma w swoich maszynach chociaz kilka.Nie koniecznie są to maszyny drogie.
Mogą więc ,którzy nie mają na owerloka uszyć dzianinę bez owerloka.

Jeśli kogoś stać,oczywiście,że zachęcam do kupna owerloka.
Ja osobiście mam owerlok 5 nitkowy i prawie nie używam 5 nitek.Uzywam 3 nitek.Może mi się kiedyś zdazy użyć 5 nitek.
Kupiłam tak bo po prostu nie ograniczałam się aż tak bardzo z kasą.
Ja gdybym miała wybór ,to bardziej sugerowałabym się wyborem dobrej maszyny do szycia(dobrej nie koniecznie z wieloma sciegami,tylko dobrej),a owerlok wystarczyłby mi nawet 3 nitkowy.Dlaczego?Bo na zwykłej maszynie uszyje wszystko,zmieniając tylko szybko scieg,lub stopkę i nie musze mieć 5 szpulek nici.I nie lubie zmieniac tak duzo nici.

Sa jednak ludzie ,ze niewiele sprzetu mają,a potrafią cudów dokonywać,i są ludzie ze maja park maszynowy i nie potrafia sobie z nim poradzić.

Jedno co mnie najbardziej denerwuje i zwracam uwagę przy kupnie sprzetu.
Sprzęt musi być łatwy w obsłudze,nieskomplikowana wymiana stopek,zmiany sciegu.
Stopki musza być sprytne,raczej małe.Materiałem przy szyciu łatwo powinno się manipulować.
Spotkałam sie z maszyną firmy Pfaff,która miała stopki jak łopaty,nic nie było widac.
Ja dość często robię różne aplikacje, więc musze miec maszyne zwinną.
Zwracam tez uwagę na to,czy maszyna ma dużo możliwości w dokupieniu wyposażenia,dodatkowych stopek,możliwośc zainstalowania podnośnika stopki nogą(wtedy dwie ręce mogą trzymac materiał),wyłączenie transportera.
Ściegi ozdobne nie są wcale tak potrzebne.Zgadzam się z Czeremchą.Są czesem przydatne,ale niewiele ich potrzeba.

Małgośka.

--- Ostatnio edytowane 2011-01-29 03:47:36 przez malgosia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja tam zonie nie żałuje, chciała to nabyłem jej droga kupna Bernette 92c i jeszcze overlock i będzie komplet
Gratulacje,to jest mąż.Każdy powinien być taki.

A mój mąż poszedł ze mną i kupił córuni maszynę Berninę,którą już wam pokazywałam.
Bo tatusiowa córunia powiedziała,że ona bedzie uczyła się szyć.Nie będzie jednak uczyła się szyc na przemysłowych ,które są w domu,bo te maszyny są dla niej za szybkie i ją zjedzą.
Tatuś w te pędy i ja juz jestem posiadaczką maszyny.
A czy córka bedzie szyc to sie jeszcze okaze.Narazie jest napalona.Wraca z pracy i kazda wolną chwilę poświeca na naukę.Kupuje ksiązki i robi postępy.Ja mam więc dodatkowe zajecie bo musze jej wszystko pokazywać.Wczesniej nawet na maszyne nie popatrzyła.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Chcesz się ze mną sprzeczać?Ha,możesz.
Nie chcę. Napisałam wyraźnie, że to kwestia wyboru i napisałam, co wybrałabym.

Szyję tak i wiem.


Nie ty jedna tak szyjesz. Ja mam po prostu inne odczucia. Przy niekoniecznie starannym np. zdejmowaniu bluzki nieraz słyszę trzask pękającej nitki od bębenka. A trudno wymagać na przykład od dziecka, żeby się ostrożnie z ciuchem obchodziło. Albo mówić to klientce. Ścieg drabinkowy ma znacznie bogatszy przeplot po lewej stronie. Dłuższa nitka = większa zdolność rozciągania się.

nie musze mieć 5 szpulek nici.I nie lubie zmieniac tak duzo nici.


Moim zdaniem w owerloku nici zmienia się tak samo szybko, jak w maszynie do szycia. A nici owerlokowe są summa summarum dużo tańsze niż te do maszyn. Szpulki bębenkowe nawijam wyłącznie ze szpulek owerlokowych - jeśli mam pasujący kolor. A że mam ich dużo...

Sa jednak ludzie ,ze niewiele sprzetu mają,a potrafią cudów dokonywać,i są ludzie ze maja park maszynowy i nie potrafia sobie z nim poradzić.


Zgadzam się. Ci drudzy z reguły doradzają nowicjuszom kupno wypasionych maszyn, bo sami takie mają. I nie wykorzystują nawet 30 % ich możliwości. Cóż, niektórzy sądzą, że umiejętności kupuje się razem z maszyną. I że im więcej wydadzą, tym więcej umiejętności im przybędzie.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nawiasem mówiąc, takie dyskusje mogą być bardzo pomocne dla tych, którzy szukają odpowiedniego sprzętu dla siebie. Wyciąganie wad jest znacznie bardziej przydatne niż zachwalanie zalet.

Od dawna zastanawiam się nad nową maszyną dla siebie. Wypatrzyłam sobie jedną, ale... Nie jest dostępna w Polsce, jedynie w Niemczech, w katalogu Neckermanna, a do Polski nie wysyłają. Mają też w bardzo dobrej cenie regulowane manekiny i dodatkowo chciałabym sobie kupić sprzęt do zaznaczania długości spódnicy. Skrobię się teraz po głowie, jak to załatwić...

Nie mogę się też dowiedzieć, jaki typ igieł do niej pasuje, a to może się okazać najważniejsze...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-01-29 10:54:08 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Overlock już zona otrzymała tylko ze w sklepie się zamotali i przysłali inny model singera (chyba nowszy http://www.euro.com.pl/maszyny-do-szycia-owerloki/opis-singer-14t968.bhtml#content_3c ).
Niech tylko teraz usłyszę że "muszę sobie kupić jakaś spódnice itp." to już się ktoś doigra :)

--- Ostatnio edytowane 2011-01-29 20:32:06 przez brzuch0 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no, no, nie zapieraj się tak;), żona musi mieć jeszcze czas, żeby coś sobie uszyć ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Overlock już zona otrzymała tylko ze w sklepie się zamotali i przysłali inny model singera (chyba nowszy http://www.euro.com.pl/maszyny-do-szycia-owerloki/opis-singer-14t968.bhtml#content_3c ).
Niech tylko teraz usłyszę że "muszę sobie kupić jakaś spódnice itp." to już się ktoś doigra :)

--- Ostatnio edytowane 2011-01-29 20:32:06 przez brzuch0 ---
Raczej usłyszysz:
kochanie choć tu do przymiarki zobacz co dla Ciebie uszyłam, albo nie ruszaj się bo cię ukuję tą szpilką......
ale nie martw się to oznaki miłości ;):D
No cóż uszyłem już wiele rzeczy, ale kobiety mi się jeszcze nie udało ;) może obszywanie mi lepiej wyjdzie ;)

Powodzenia na nowej drodze overlockowania ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Hahaha Brzuch postaw ultimatum "kochanie chcę nowe spodnie" :D uszyj mi na nowym overlocku ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.