Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Administrator
Ja szyje na 4-nitkowym i na moje potrzeby starcza. Znajoma krawcowa, która szyje nieporównywalnie więcej niż ja tez ma 4- nitkowego.
Przy zakupie zwróć tylko uwagę czy chcąc szyć np ściegiem rolującym nie trzeba za każdym razem zmieniać płytki ściegowej bądź stopki. Z tego co wiem to tańsza Elna (od mojej Toyoty) wymagała zmiany płytek ściegowych co jest dość wkurzające. W ogóle to zwróć uwagę czy overlock ma ten ścieg rolujący bo to fajna i przydatna rzecz.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zona twierdzi ze będzie tylko obrzucać overlockiem, wiec jak będzie musiała zmienić płytkę czy stopkę to ponoć nic się nie stanie. Z tego co przeczytałem z informacji o maszynie trzeba zmienić stopkę, rekompensuje taka niedogodność gratisowe stopki.
http://sklep.maszyny-szwalnicze.pl/Maszyny-do-szycia-domowe/OWERLOKI/OWERLOK-MERRYLOCK-848-DS-6-STOPEK-GRATIS/ tu jest dosyć obszerny opis maszyny.

--- Ostatnio edytowane 2011-01-23 21:19:19 przez brzuch0 ---

--- Ostatnio edytowane 2011-01-23 21:23:43 przez brzuch0 ---

--- Ostatnio edytowane 2011-01-23 21:26:48 przez brzuch0 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zona twierdzi ze będzie tylko obrzucać overlockiem,
Zmieni zdanie, gdy będzie chciała podłożyć dół czy rękawy w bluzce z dzianiny.

Ja mam czteronitkowy - i żałuję, że nie kupiłam pięcionitkowego. Ale nie mogę mieć do siebie pretensji - nie wiedziałam, na czym polega różnica, a internetu wtedy nie miałam ;-) Brakuje mi właśnie ściegu drabinkowego, oj brakuje... Radzę sobie imitując ten ścieg, ale jego elastyczność nie jest taka sama.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Brzuch jeśli nie masz "bariery" finansowej to kup i ten 5 nitkowy. Faktycznie w 4 nitkowym brakuje ściegu drabinkowego ale ja miałam limit pieniężny ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Musze trochę zweryfikować wybór gdyż ten merylock możne nie dać rady przy małej produkcji, a co do overlocków które wybrałem (juki, singer) jest problem gdyż nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia dodatkowych stopek ( ale czy dodatkowe będą potrzebne) ?

--- Ostatnio edytowane 2011-01-24 11:28:48 przez brzuch0 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Overlock zamówiony, a mianowicie singer 5 nitkowy. W sobotę jadę po niego jak zostanie wypróbowany napisze pierwsze wrażenia.
Avatar użytkownika
Administrator
Wow super - niech się overlock spisuje! Masz linka z ta maszyną? Możesz tu wkleić? Chętnie poczytam co ma ciekawego ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Avatar użytkownika
Administrator
Wspaniała maszyna, opis robi wrażenie, żona będzie zachwycona!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zona twierdzi ze będzie tylko obrzucać overlockiem,
Zmieni zdanie, gdy będzie chciała podłożyć dół czy rękawy w bluzce z dzianiny.

Ja mam czteronitkowy - i żałuję, że nie kupiłam pięcionitkowego. Ale nie mogę mieć do siebie pretensji - nie wiedziałam, na czym polega różnica, a internetu wtedy nie miałam ;-) Brakuje mi właśnie ściegu drabinkowego, oj brakuje... Radzę sobie imitując ten ścieg, ale jego elastyczność nie jest taka sama.

Ania

Jesli chodzi o podwijanie bluzek z dzianiny,to ja nigdy nie podwijam ich overlokiem.

Ja podwijam na Berninie.W każdej maszynie mającej zygzak można założyć podwójną igłę i pszeszyć ściegiem prostym. Na prawej stronie macie wtedy podwójny szew,a pod spodem zygzak.
To jest najprostsza metoda podwijania dzianin.
W dzisiejszych maszynach jest mnóstwo ściegów ozdobnych rozciągliwych.
Można ich również uzywać do podkładania dzianin,lud przyszywania gumek.

Ja na Berninie(może byc inna)szyję kostiumy kompielowe,od początku do końca.

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.