Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wszystko zależy od tego czy na tabliczce znamieniowej jest napisane 380 V czy 220V/380V
1 wariant wymiana silnika ( od 200 pln w górę )
2 wariant przerobienie możliwe ( bardzo tanim kosztem )

--- Ostatnio edytowane 2011-01-15 23:40:33 przez NIGHT FOX ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ktoś z użytkowników forum używa przerobionego silnika 380v? Z tego co przeczytałem żywotność silnika się skraca w przypadku takiej modyfikacji.
Avatar użytkownika
Administrator
Chyba Night Fox coś przerabiał ale głowy nie dam...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Znalazłem niezły overlock (przynajmniej tak myślę) Husqvarna - VIKING huskulock 905 za 700 zł .
Cena nowego to coś ok 2700 zł. Proszę o porady w tej sprawie czy warto go kupić czy lepiej poszukać jakiegoś przemysłowego ?
Avatar użytkownika
Administrator
Sprzedawca u którego kupowałam swojego Overlocka powiedział, ze dobre maszyny z Husqvarny zaczynają się od 1500 zł. Nie wiem ile w tym prawdy ale jeśli maszyna nie jest zbyt wyeksploatowana, była oliwiona i czyszczona przynajmniej raz w roku to powinna być ok.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Maszyna praktycznie 3 lata była nie używana tak wiec prawdopodobnie nie konserwowana.
Overlock jest blisko tak wiec pojadę zobaczę jak szyje i możne się zdecyduje na zakup.
Arka radom kupiona 4 lata temu( jedna z najtańszych) leżała w szafie nie używana i na dzień dzisiejszy mechanizmy są całe pordzewiałe.

--- Ostatnio edytowane 2011-01-23 18:04:11 przez brzuch0 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
...........Z tego co przeczytałem żywotność silnika się skraca w przypadku takiej modyfikacji.
Nie tyle co żywotność co moc.
Pracuję na dwóch tak przerobionych maszynach ( t.j. silnikach ) i jest ok. ( Ramienna maszyna z potrójnym transportem , tzw. Lamowacz , oraz overlock 3 nitkowy ).
Silnik po zmianie z 100% mocy traci ją do poziomu 33%.
W przypadku overlocków czy stębnówek do szycia lekkiego się sprawdza, Natomiast jeśli planujesz szyć na maszynach do szycia ciężkiego to odradzam ( choć też jakoś daje rade,ale przy grubych bardzo rzeczach czasem trzeba pomóc kołem).
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety zona nie chce się zgodzić na używany sprzęt. Znalazłem w RTV Euro agd takie 5 nitkowe owerloki
1 http://www.euro.com.pl/maszyny-do-szycia-owerloki/singer-14t967.bhtml
2 http://www.euro.com.pl/maszyny-do-szycia-owerloki/juki-mo-735.bhtml
Te dlatego ze w sklepie są raty 0 %
Avatar użytkownika
Administrator
O mamo ale ceny! No ale cóż - cokolwiek wybierzesz i tak będzie dobrze :) jak szaleć to brać tą droższą ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Motyla noga ale czy warto dopłacać do overlock 5 nitkowego ? Bo w jednym ze sklepów internetowych jest chwalony overlock MERRYLOCK 848 DS za 870 zł. odpowiednik Elny 344.

--- Ostatnio edytowane 2011-01-23 21:08:44 przez brzuch0 ---

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.