Wersja do druku

18 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie to sa do pikowania patchworków tak mi sie zdaje


oo już jest link do mojej książki o patchworku. Proszę o inf czy wszystko się dobrze ściągneło :)
https://docs.google.com/file/d/0BzFIEXFtFXT_SkJtYVZURlpFM0k/edit?usp=sharing


--- Ostatnio edytowane 2013-03-10 17:45:35 przez polla ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydaje mi sie, ze Polla ma racje. To sa wzory do pikowania z wolnej reki - dla mnie nieosiagalne mistrzostwo.

Dziewczyny dzieki za skany - ja mam mnostwo pdf'ow z tutkami i jakims wzorkami, ale nie wiem co moze Was zainteresowac.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikk te wzory do pikowania nanosi sie na materiał -nawet można kupić gotowe materiały z naniesionym już wzorem potem się to pierze po pikowaniu.
Ja to zrobiłam numer ostatnio:glupek::glupek:, wydrukowałam jakiś wzór z sieci przerysowałam na papier śniadaniowy(ołówkiem) a potem z wolnej ręki przepikowałam- było to jeszcze na moim łuczniku, który nie miał opcji igła w dół więc nie muszę mówić że wyglądało czasem to "jak przez okno" ale co się stało wzór był "znośny" ale nitka cała brudna od ołówka:rotfl::rotfl: Wyglądało to koszmarnie...zamiast to uprać -może by to coś dało, zrozpaczona wyrzuciłam do śmieci:D i tym o to sposobem zakończyło się moje pikowanie wzorów :milczek:

a co do tutków to ja na razie podziękuje będę pytać jakby co -może będziesz miała w swoich zasobach...muszę ogarnąć to co już mam i zacząć właśnie pikować z tej wolnej ręki...bo to trzeba po prostu wyćwiczyć..a jakoś więcej gadam niż pikuję:jezyk_oko:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skąd ja to znam :D
Miałam cały weekend szyć a skończyło się na oglądaniu materiałów, 2 poszewkach na suwak i gotowaniu :D

Ale coraz lepiej mi idzie wszywanie suwaka... muszę jeszcze poćwiczyć wszywanie na zakładkę zamiast centralnego..
I napewno na lepszym materiale do obróbki niz poliestrowa poszewka :/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
"A tu jeszcze znalazłam inne wzorki..
Haftowane w kółeczku ale nie wiem czy zwykłą maszyną bo obrazku czy to musi być hafciarka :/


https://perfectlittlestitches.com/cd_traditional_quilting.asp

warto zerknąć bo są super! "

fajne wzory, na hafciarkę:)
muszę sobie narysować, strasznie spodobały mi się dłonie:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To nie są wzory na hafciarkę tylko pikowanie patchworków robi się to ręcznie :)trzeba mieć stopkę do pikowania , wyłaczyć transporter i szyje się :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
chcąc kupić te wzory mamy do wybory pliki z rozszerzeniami do hafciarek:)
"Pikowania azjatyckie wzory kwiatowe są dostępne do obręczy 4-calowy, lub kupić kompletny zestaw do pasują także 5-calowy tamborek. 2-calowym wzorów" - to nie do hafciarki?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Changela, masz racje to sa wzory na hafciarki, aczkolwiek ciezko mi wyobrazic sobie wepchniecie quiltu w tamborek - ale nie mam hafciarki, wiec moze sie nie znam. To sa tradycyjne wzory pikowania przerobione na hafciarki i dostepne w 7 formatach plikow, zeby przyspieszyc reczne i maszynowe pikowanie.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przepraszam nie znam angielskiego !!! Wzory są mi znane z technik patchorkowych , nie chciałam wprowadzić w błąd .
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maslanka :) ja tez myślałam że tylko do pikowania.
Gdzieś w necie widziałam jakiś czas temu jak pani pikowała "ręcznie" tzn trzymała uchwyt wielkiego ramienia maszyny do pikowania i gładko nią manewrowała a ta pikowała wielki patchwork i pomyslałam sobie jaka to fajna sprawa, potem znalazłam taki "stół" kurcze z rana głowa nie ta- nawet strima ma go chyba w ofercie. Można podłaczyć maszynę do szycia i tez pikować wielkie patchworki.
Ach marzenie ..ach brak miejsca ;p ach brak kasy ;)
________________________________________________________

18 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.