Wersja do druku

294 strony: « < 253 254 255 256 257 258 259 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
GoraLove Szycie - żonka ma teraz pożyczoną maszynę z Tesco za 200zł.
uszyła 2 sukienki dla naszych córeczek, 2 spódniczki, sobie sukienkę i spódnice,
przeróbka body na koszulkę + kilka skróceń.
Ogólnie mówi, że chce maszynę z Lidla. ale coś lepszego za niewielką dopłatą idealnie się
sprawdzi pod choinką :)
Ogólnie nie lubię "marketowych" maszyn :(
Chce z lidla bo się naczytała że jest super? Czy w maszynie którą teraz ma coś ją denerwuje? Czy czegoś jej brakuje? Szyje dzianiny? Co rozumiesz przez "niewielką dopłatę". Dla jednego to 100zł, dla kogoś innego drugie tyle :oczko:

Z tych które wymieniłeś wzięłabym Janome.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za wszystkie uwagi.
w niemieckim Lidlu będą silverki. zdecyduje się na nią.
może na lepsze przyjdzie czas w przyszłości.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję za wszystkie uwagi.
w niemieckim Lidlu będą silverki. zdecyduje się na nią.
może na lepsze przyjdzie czas w przyszłości.

Pozdrawiam
Oby długo i dobrze służyła. A małżonkę serdecznie zapraszamy, niech chwali się uszytkami :)
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
jak najbardziej. po świętach przyprowadzę ją na forum
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
W marketach można też kupić np. szynkę hiszpańską, ośmiornice czy inne frykasy - i czy są gorsze niż te same kupione w mniejszych sklepach?

To tylko miejsce sprzedaży...

Na tej samej zasadzie - część kosmetyków nazywanych jest "aptecznymi" i sprzedawane są tylko i wyłącznie w aptekach - tymczasem nie ma w nich nic takiego, co wymagałoby nadzorowanej sprzedaży. Po prostu jest grupa klientek, dla których liczy się otoczka i marka - w takim samym stopniu jak zawartość słoiczka czy tubki... A ta zawartość - uwierz - bardzo często nie różni się od tego, co można kupić gdzie indziej... Pracowałam w aptece - i wiem, czy i w jakim stopniu faktycznie szkolone są osoby sprzedające te kremy... Nie trzeba do tego żadnego farmaceutycznego wykształcenia...

Bo to jest haczyk na pewnego typu klientki...

Na takie, które w markecie za nic nie kupią - z zasady...

Ale jeśli komuś odpowiada oferta marketu - czemu ma z niej nie skorzystać? Wszystko jest dla ludzi...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, poszukuje maszyny do szycia do uzytku domowego. Wybor sprzetu spedza mi sen z powiek, wiec postanowilam poszukac fachowej pomocy, trafilam tutaj.
Chcialabym uszyc ciuszki moim dzieciom, czapeczki, szaliki, jakies drobne ozdobne akcesoria do pokoju itp. Do czynienia z szyciem mialam jako dziecko, jako pomocniczka mamy...
moj budzet to 1000zl, ale nie chcialabym wydac wszystkiego, najlepiej jak najmniej, ale boje sie kupic byle czego z plastiku, ktore rzuce w kat i mnie zniecheci...

Zalezy mi na ozdobnych sciegach, elastycznych, overlokowych-przydatnych przy szyciu dla dzieci.

Przy pierwszym podejsciu do wyboru pado na janome jubilee, potem na singera heavy duty, ale zastanawiam sie czy moze cos tanszego sie znajdzie, ktore dopasuje sie do moich krawieckich zamiarow.
Bede wdzieczna za pomoc .

Avatar użytkownika
Świeżynek
Po przywitaniu się, nie zwlekając przystępuję do pytania (bo w końcu aukcje na znanym portalu aukcyjnym lubią znikać).
Ze względu na dość ograniczony budżet, miejsce w mieszkaniu i absolutny brak doświadczenia postanowiłem na początek kupić jakiegoś pancernego Łucznika. Tanie to, mechanicznie proste jak grabie, części są dostępne, a do nauki spokojnie wystarczy.
I tu pytanie. Mam na oku dwa modele. Łucznika 432 i 466. Obie walizkowe, to samo wyposażenie w zestawie, cena ta sama. Czy jest cokolwiek, co przemawiałoby na korzyść którejś z nich? Czytałem gdzieś tu na forum, że 466 jest nie do zamordowania, z drugiej strony w domu rodzinnym mojej dziewczyny jest 432, który od kilkunastu lat nie miał robionego pewnie żadnego przeglądu, nie miał żadnej awarii (a przynajmniej nikt takowej nie pamięta) i trzyma sie bez zarzutu.
Jak dla mnie jedną rzeczą, którą zauważyłem na korzyść 432 są metalowe, składane mocowania szpulek. I zielony lakier... ;-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie doczekalam sie odpowiEdzi, ale zamowilam heavy duty 4423. Na dniach przyjedzie. Mam nadzieje, ze sie dogadamy i polubimy ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie doczekalam sie odpowiEdzi, ale zamowilam heavy duty 4423. Na dniach przyjedzie. Mam nadzieje, ze sie dogadamy i polubimy
Bardzo dobry wybór.
Zastanów się nad wykupieniem przedłużonej/rozszerzonej gwarancji (czy jak to się tam nazywa).
Mnie Singer 4423 działał bardzo dobrze , dzielnie znosił różne wybryki ale jakieś dwa tygodnie po wygaśnięciu gwarancji okazało się że potrzebna by była wizyta w serwisie (oświetlenie).

--- Ostatnio edytowane 2016-01-13 11:33:03 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
Ktora z tych maszyn (i czy w ogole) nadaja sie dla poczatkujacej, zupelnie zielonej w temacie amatorki szycia? :)

Singer Tradition 2250
http://www.amazon.it/Singer-Tradition-2250-macchina-automatica/dp/B001CBZB5K/ref=sr_1_18?ie=UTF8&qid=1452783127&sr=8-18&keywords=da+cucire

czy

Singer 1490
http://www.amazon.it/Singer-1409-Macchina-cucire-punti/dp/B008F8C8AE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1452782622&sr=8-1&keywords=da+cucire

Jako, ze moj budzet jest bardzo ograniczony w tym czasie (oczekuje bobasa), chcialabym bynajmniej na poczatku nie szalec z wydatkami, a do narodzin malego (spodziewany termin na wielkanoc) uszyc kilka kolderek, pieluszek. Ewentualnie w okolicy 100, do 120€ co moglibyscie mi polecic?

Pozdrawiam cieplo :)

294 strony: « < 253 254 255 256 257 258 259 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.