Wersja do druku

294 strony: « < 287 288 289 290 291 292 293 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście, ile ludzi tyle opinii.
Udało mi się dowiedzieć, że interesowała się singerem 4423 i Janome 1015.
Zobaczymy jak się potoczą najbliższe tygodnie i miesiące i cos sie wybierze :) raczej jakiś Singer.

Jak na razie leci do niej:
https://allegro.pl/oferta/szycie-jest-latwe-wszystko-o-szyciu-8774648011
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:oklasky: Książka - super! Wiem, co mówię, bo mam wcześniejsze wydanie.:)
Singer 4423 ma rewelacyjne opinie, nawet u sprzedawców zajmujących się dystrybucją Janome i Elny. Podobno to czołg, nie do zdarcia, na lata.
Janome 1015 to maszyna dużo delikatniejsza, typowo domowa, czyli raczej lekkie i średnie materiały.

Życzę dobrego wyboru, udanego zakupu, radości i przyjemności w sz(ż)yciu!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich serdecznie. Potrzebuję maszyny do szycia prostych poszewek na poduszki (wraz z wszyciem zamku), tshirt-ów i maseczek. Nastawiłem się na juno e1015 lecz po obejrzeniu porównania głośności maszyn skłaniam się bardziej ku trochę mniej popularnej brother rh127. Szycie będzie się odbywać w kamienicy i obawiam się zbyt dużego hałasu. Czy powyższe maszyny nadadzą się do szycia takich rzeczy? Który model wybrać?
Dziękuję za wszystkie komentarze i życzę spokojnych świąr!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

to mój pierwszy post. Chciałabym się dowiedzieć czy maszyna Singer Heavy Duty przeszyje 3 warstwy materiału o grubości 350g/m2. Mam od pół roku maszynę Janome Jubilee i jestem z niej bardzo zadowolona ale ona nie daje rady z bawełna na markizę. Serdecznie proszę o poradę, czy Singer poradzi sobie z uszyciem markizy.
Kiedy kupowałam Janome nawet do głowy mi nie przyszło, że będę chciała uszyć markizę ale szycie coraz bardziej mi się podoba i mam nowe pomysły... Jeśli dostanę potwierdzenie, że Heavy Duty sobie z tym zadaniem poradzi, wtedy będę miała dylemat co zrobić... kupić drugą maszynę czy spróbować sprzedać Jubilee.

Pozdrawiam i z chęcią przeczytam wszelkie opinie w tej sprawie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
przepraszam. Kopia powyższego

--- Ostatnio edytowane 2020-04-19 19:59:12 przez Konsternacja ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
przepraszam. Kopia powyższego

--- Ostatnio edytowane 2020-04-19 19:59:29 przez Konsternacja ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
przepraszam. Kopia powyższego. Nie umiem usunąć.

--- Ostatnio edytowane 2020-04-19 20:00:00 przez Konsternacja ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Moje skromne doświaczenie polega na szyciu polaru grubości 390, na Janome HD 1800. Jest wolniejsza od Singera, ale cichsza ponoć (tak mówią znawcy tematu). Nie wiem czy pomogłem. Kiedy kupiłem pierwszą maszynę (zwykła, nie heavy duty), żałowałem, że nie szarpnąłem się na Singera. W końcu dojrzałem do decyzji o zmianie maszyny, ale poszperałem, pooglądałem, poczytałem i zdecydowałem się na Janome. I nie zamieniłbym jej teraz na nic innego.
________________________________________________________
Szycie to jest życie
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry, czy maszyna Janome Easy Jeans HD 1800 nada się dla osoby początkującej? Co chcę szyć? Na początek poszewkę na poduszkę i ubranko dla lalki ;) :D Ale chcę mieć od początku dobrą maszynę, zebym w przyszłości nie musiała kupowac nowej, jeśli zechcę robić trudniejsze rzeczy. Czy ta maszyna będzie ok? macie z nią dosiadczenia? Dziękuję :-)
Avatar użytkownika
Administrator
Wydaje się być bardzo OK :) Myślę,że jest to maszyna nie tylko na początek przygody ze szyciem ale także na całe lata szycia :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

294 strony: « < 287 288 289 290 291 292 293 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.