Wersja do druku

287 stron: « < 281 282 283 284 285 286 287

Świeżynek
Wybaczcie, najpierw was spytałam o opinię, a dopiero potem skorzystałam z opcji wyszukiwania w postach.
Będę jednak wybierać pomiędzy Juki HZL-353ZR-A a Singer 4432, którego wcześniej w ogóle nie brałam pod uwagę.
Przychylam się do Singera z uwagi na dużo większą moc.
Proszę jednak osoby, które z nim pracują, o opinię co do głosności pracy. W komentarzach pojawia się info, ze jest głośny. Szyję najczęściej wieczorem i w nocy, już teraz stresuję się, że hałasuję sąsiadom (Łucznik Lidia). Kusi mnie jednak większą moc Singera, więc chciałabym wiedzieć czy ta różnica w pracy obu maszyn będzie znacząco duża?
Ania
Świeżynek
Singer fakt głośniejszy od innych amatorskich maszyn, ale może tylko domownikom w nocy, sąsiadom to raczej nie przeszkodzi.
Świeżynek
Nie wiem na ile, ale może przyda się moja opinia innym.

Wcześniej szyłam na maszynie Łucznik Finesse, którą zakupili moi rodzice jak ja miałam 6 lat. Maszyna szyje, jest w dobrym stanie, jednak zdecydowałam się na zakup nowej by mieć możliwość szycia ściegiem elastycznym i mieć lepszą możliwość obrzucania (a nie tylko zygzak).

Wybrałam model, który ma docisk stopki (rewelacja i prostota regulacji w porównaniu do starej Finesse) oraz typowe mechaniczny mechanizm. Do tego wahadłowy rodzaj chwytacza - bo jestem do tego przyzwyczajona i rotacyjne chwytacze wydają mi się dziwne w obsłudze. Chciałam by szyła maszyna ściegiem overlockowym oraz miała możliwość szycia ściegiem elastycznym. Wybrałam Husquarne E10 i po uszyciu na niej już 3 spódnic muszę powiedzieć że jest ona torpedą w porównaniu z moją poprzedniczką. Tamta maszyna szyła, i szyć będzie dalej, ale ilość czasu przy zmianie stopek, jej głośność sprawia że na pewno do niej nie wrócę. Wszywanie zamków to pestka w porównaniu do tego ile musiałam się namęczyć przy jednostronnej stopce jaką miała Finesse. Szyję w nocy, lub kiedy córka śpi - więc jak na maszynę z chwytaczem wahadłowym ta jest mega cicha :) także polecam dla osób które dopiero zaczynają szyć.

287 stron: « < 281 282 283 284 285 286 287

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.